२३ असार २०७९, बिहीबार

Jul 7, 2022

काठमाडौँ । अर्जेन्टिना र ब्राजिलबीचको विश्वकप छनौट अन्तर्गतको खेल स्थगित भएको छ ।दक्षिण अमेरिकी क्षेत्र अन्तर्गत विश्वकप छनौटको खेलमा स्वास्थ्य अधिकारीहरुले हस्तक्षेप गरेपछि खेल स्थगित भएको हो । दुवैबीच ६ मिनेटको खेलपछि खेलमा स्वास्थ्य साओ पाओलोका स्वास्थ्य अधिकारीहरुले हस्तक्षेप गरेका थिए ।

Advertisement

ब्राजिलका स्वास्थ्य अधिकारीहरुले अर्जेन्टिनाले स्वास्थ्य मापदण्ड पालना नगरेका चार खेलाडी एमिलियानो मार्टिनज, एमिलियानो बुएन्डिया, क्रिस्टियन रोमेरो र गिओभानी लो केल्सोलाई खेलाए पछि विवाद भएको थियो ।उनीहरुले ब्राजिल प्रवेश गर्न पेश गरेको स्वास्थ्य सम्बन्धि कागजपत्र नक्कली बनाएको पाइएपछि ब्राजिलका आधिकारीहरुले खेलनै रोकेका थिए । बेलायतबाट गएका उनीहरुले स्थानीय क्वारेन्टाइनको नियम तोड्न नक्कली कागज बनाएको बताइएको छ ।

ब्राजिलका स्वास्थ्य अधिकारीहरुले अहिले वैश्विक महामारीका बेला खेलाडीले अनिवार्यरुपमा स्वास्थ्यका मापदण्ड पालना गर्नुपर्नेमा नक्कली कागज बनाएर क्वारेन्टाइनको नियम तोडेको आरोप लगाएका छन् ।यस प्रकरणलाई अब दक्षिण अमेरिकी फुटबल फेडेरेसनले छानबिन गर्ने भएको छ ।

कोरोना संक्रमणक कारण बेलायत अहिले ब्राजिलको रेड जोनमा रहेका कारण ब्राजिलले आफ्नो राष्ट्रिय टिमका ९ खेलाडीलाई क्वारेन्टाइनकै नियमका कारण यस खेलमा गुमाएकाले अर्जेन्टिनी खेलाडीप्रति कडा रुपमा प्रस्तुत भएको बुझिएको छ ।  

अर्जेन्टिनाका कप्तान लियोनेल मेसीले भने खेल शुरु भैसकेपछिको यो व्यवहारप्रति असन्तुष्टि व्यक्त गरेका छन् । उनले खेलशुरु हुनुअघि नै यस विषयमा एक्शन लिनुपर्नेमा खेल शुरु भैसकेकपछि रोकिनु गलत भएको बताएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एम्बुलेन्स दुर्घटना हुँदा तीन महिने शिशुको मृत्यु मिस्टर एण्ड मिस नवलपरासीको उपाधि रवि र श्रुतिलाई लुम्बिनीको दाङमै उत्पादन हुन्छ डिएपी मल माओवादी पोलिटव्युरो १२५ सदस्यीय, प्रचण्डको परिवारबाट चार जना (नामसहित) नेप्से १६ अंकले घट्यो माओवादी केन्द्रको माग- एसपीपीमा सहभागी नहुने पत्र अविलम्ब अमेरिकालाई पठाइयोस् कारागारमा क्षमताभन्दा तीन गुना बढी कैदीबन्दी, सुत्न र शौचालय जान समस्या प्रचण्डको प्रतिवेदन केन्द्रीय समितिबाट सर्वसम्मतिले पारित स्कुल बस दुर्घटना हुँदा ८ जना घाइते बुढीगंगाको मतदान केन्द्रमा तनाव, प्रहरीद्वारा हवाइ फायर तिनाउ करिडोरमा काम गर्ने एक मजदुर बुटवलको देविनगरमा मृत फेला आधारभुत विद्यालय : कोठा एक, कक्षा चार रुपन्देहीमा अवैध रूपमा ल्याउँदै गरेको सुनसहित भारतीय पक्राउ १५ वर्षीया किशोरी बलात्कृत पदाधिकारी आजै टुंगिन्छः वर्षमान पुन उपाध्यक्षमा नारायणकाजी ‘कन्फर्म’, कुन पदमा कसकाे सम्भावना धेरै ? रुपन्देहीको दानापुर तालमा डुबेर सैनामैनाका पाण्डेको मृत्यु सुनको भाउ एक हजार चार सय रुपैयाँ घट्यो पदाधिकारी टुंगो लगाउन खुमलटारमा माओवादी बैठक सुरु खोपको सर्वसुलभ पहुँचका लागि अन्तर्राष्ट्रिय समुदायलाई नेपालको अनुरोध