९ कार्तिक २०७८, मंगलवार

Oct 26, 2021

बुटवल । नेपाली कांग्रेसको भातृ संगठन नेपाल तरुण दल बुटवल उपमहानगर समितिले लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा भएको करौडोको अनियमितताबारे अस्पतालका अध्यक्षलाई गम्भिर ध्यानाकर्षण गराएको छ । तरुण दलले आईतबार अस्पतालका अध्यक्षलाई भेटगरि क्षेत्र जस्तो संवेदनशिल संस्थामा अनियमितता गर्ने जो सुकै भएपनि कानुनी कठघारमा उभ्याउन आग्रह गरेको सभापति सुजन पुनले बताए ।

ध्यानाकर्षण पत्रमा भनिएको छ, ‘महालेखा परीक्षकले हालै सार्वजनिक गरेको प्रतिवेदन अनुसार अस्पतालमा १ करोड १८ लाख २७ हजार अनियमितता भेटिएको तथा सार्वजनिक खरिद ऐन विपरित प्रतिष्पर्धा विना नै औषधि तथा स्वास्थ्य सामग्री गरिद गरेको, कोरोना महामारीको समयमा स्वास्थ्यकर्मीहरुलाई आवास तथा खाना खर्चका नाममा विवरण नै नखुलाई लाखौ रकम होटलमा भुक्तानी दिएको, नियम विपरित योजनाहरु टुक्राएर विना प्रतिष्पर्धा निर्माण कार्य गराएको, अस्पताल फार्मेसीमा रहेका औषधिहरुको आवश्यक विवरण नराखेको तथा कर्मचारीहरुले आयकर बापत तिर्नु पर्ने रकम नबुझाएको समेतका कैयौ बिषयमा गरी तसर्थ यस बिषयलाइ गम्भिर रुपमा लिई उक्त अनियमितता प्रकरणको वारेमा सत्य तथ्य सम्बन्धमा आवश्यक अनुसन्धान गरी दोषिहरु पत्ता लगाई दोषीहरुलाइ हदै सम्मको कारवाहीको लागि तरण दल बुटवल नगर समिति जोडदार माग गर्दछ ।’

तरुण दलले तत्काल अनुसन्धान नभए थप कदम चाल्न वाध्य हुने चेतावनी समेत दिएको छ । केही दिनअघि ग्लोबल आवाज डटकममा ‘लुम्बिनि प्रादेशिक अस्पतालमा करोडौं अनियमितता’ भन्ने शिर्षकमा समाचार प्रकाशित भएको थियो ।

Advertisement

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

पीडितलाई घरमै पुगेर राहत वितरण प्रधानन्यायाधीशमाथि महाभियोग लगाउने आधार छन्, तर माओवादीले सोचेको छैन: बिडारी प्रधानन्यायाधीशमात्र होइन पाँचै न्यायाधीशलाई कारबाही हुनुपर्छ : एमाले नेता बडाल कांग्रेस प्रधानन्यायाधीशको राजीनामा र महाभियोगको पक्षमा छैन : भट्टराई भिरबाट लडेर एक जनाको मृत्यु मुटुरोगी पार्वतीको पीडा : ६ लाख उपचार खर्च कहाँबाट ल्याउनु ? न्यायालयमा साँढेको जुधाइ, बाच्छाको मिचाइ राष्ट्रिय उद्योग व्यापार संगठन लुम्बिनीमा पराजुली रोहिणी देशकै पहिलो स्वास्थ्य बीमा संयोजन समिति गठन गर्ने स्थानीय तह थप ६६६ जनामा कोरोना संक्रमण, ११ जनाको मृत्यु सिभिल लघुवित्तले २० प्रतिशत लाभांश दिने आउने निर्वाचनपछि देश स्थिरता र विकासमा अघि बढ्छ : एमाले नेता पौडेल एशियन लाइफले घोषणा गर्‍यो नयाँ बोनसदर खान नपाएर आठ जनाको मृत्युदेखि ऋण तिर्न सन्तान बेच्दै अभिभावक भरतमणिलाई पूर्वयुवराज पारसले भने- फन्नी फन्नी किप इट अप नेपाल सेवा र विन लघुवित्तको एकीकृत कारोबार १५ कात्तिकदेखि सुरु हुने ६ महिनादेखि जब मोबाइल फोन आन्द्रामै अड्कियो… आज पनि ७८ अंकले उकालो लाग्यो नेप्से तिहार नजिकिएसँगै माला उन्दै वनमाला गरिब परिवारमा आत्महत्या दर बढी