१५ मंसिर २०७९, बिहीबार

Dec 1, 2022

बुटवल । नेपाली कांग्रेसको भातृ संगठन नेपाल तरुण दल बुटवल उपमहानगर समितिले लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा भएको करौडोको अनियमितताबारे अस्पतालका अध्यक्षलाई गम्भिर ध्यानाकर्षण गराएको छ । तरुण दलले आईतबार अस्पतालका अध्यक्षलाई भेटगरि क्षेत्र जस्तो संवेदनशिल संस्थामा अनियमितता गर्ने जो सुकै भएपनि कानुनी कठघारमा उभ्याउन आग्रह गरेको सभापति सुजन पुनले बताए ।

ध्यानाकर्षण पत्रमा भनिएको छ, ‘महालेखा परीक्षकले हालै सार्वजनिक गरेको प्रतिवेदन अनुसार अस्पतालमा १ करोड १८ लाख २७ हजार अनियमितता भेटिएको तथा सार्वजनिक खरिद ऐन विपरित प्रतिष्पर्धा विना नै औषधि तथा स्वास्थ्य सामग्री गरिद गरेको, कोरोना महामारीको समयमा स्वास्थ्यकर्मीहरुलाई आवास तथा खाना खर्चका नाममा विवरण नै नखुलाई लाखौ रकम होटलमा भुक्तानी दिएको, नियम विपरित योजनाहरु टुक्राएर विना प्रतिष्पर्धा निर्माण कार्य गराएको, अस्पताल फार्मेसीमा रहेका औषधिहरुको आवश्यक विवरण नराखेको तथा कर्मचारीहरुले आयकर बापत तिर्नु पर्ने रकम नबुझाएको समेतका कैयौ बिषयमा गरी तसर्थ यस बिषयलाइ गम्भिर रुपमा लिई उक्त अनियमितता प्रकरणको वारेमा सत्य तथ्य सम्बन्धमा आवश्यक अनुसन्धान गरी दोषिहरु पत्ता लगाई दोषीहरुलाइ हदै सम्मको कारवाहीको लागि तरण दल बुटवल नगर समिति जोडदार माग गर्दछ ।’

तरुण दलले तत्काल अनुसन्धान नभए थप कदम चाल्न वाध्य हुने चेतावनी समेत दिएको छ । केही दिनअघि ग्लोबल आवाज डटकममा ‘लुम्बिनि प्रादेशिक अस्पतालमा करोडौं अनियमितता’ भन्ने शिर्षकमा समाचार प्रकाशित भएको थियो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

अब उनले मेरो फोन कहिल्यई उठाउने छैनन् ! सम्पादक कंडेलको स्मृतीमा दीप प्रज्वलन कांग्रेसमा संसदीय दलको नेता छान्न चुनाव हुने संकेत, गगन र विश्वप्रकाश अघि बढे रोटरीले बुटवलमा भित्र्यायो ग्लोबल ग्रान्टअन्तर्गत १० करोडका प्रोजेक्ट तिलोत्तमामा औधोगिक ब्यापार मेलाको तयारी पूरा, ३ सय स्टल सहभागी हुँदै विकासका कामहरुमा राजनीतिक रँग नदिन छत्रकाेट गाउँपालिकाका अध्यक्ष पाण्डेकाे आग्रह गृहमन्त्री खाणकै गृहजिल्ला रुपन्देहीमा कांग्रेस शुन्य, कार्यकर्ता असन्तुष्ट समानुपातिकतर्फ कसको कति मत ? भ्रष्टाचार आराेपमा दाङका तत्कालिन प्रमुख डिभिजनल इन्जिनियर विरुद्ध मुद्दा दायर स्याङ्जा २ र बाजुरामा पुनः मतदान नहुने, गणना सुरु गर्न आयोगको निर्देशन लुम्बिनीका कर्मचारी आन्दोलित : बुटवलबाट रातारात कुम्लो पारेर राजधानी सार्न हुँदैन कर्णाली सरकार गठनका लागि शक्ति केन्द्र धाउँदै नेताहरु अतिक्रमण गरेर बनाइएका संरचना ३५ दिनभित्र हटाऊ : उपत्यका विकास प्राधिकरण पोलियो खोपको तयारीमा रहेकाे प्रहरी ट्रकमा आत्मघाती हमला, ३ जनाको मृत्यु प्रत्यक्षतर्फ महिला निर्वाचित नहुँदा सुदूरपश्चिममा समानुपातिक कोटाबाट संसद छिर्न चाहने पुरुषलाई समस्या १६५ निर्वाचन क्षेत्रमा १६१ को अन्तिम नतिजा सार्वजनिक, हेर्नुहोस कहाँ कसले जिते ? स्याङ्जामा सुन्तला उत्पादन वृद्धि भएपछि किसान उत्साहित अरबाज खान र जर्जियाको ब्रेकअप सोलुखुम्बुका एक हजार परिवार बिजुलीविहीन चीनको आणविक हतियार सन् २०३५ सम्ममा तीन गुणा बढी: अमेरिका