७ जेष्ठ २०७९, शनिबार

May 21, 2022

बुटवल । नेपाली कांग्रेसको भातृ संगठन नेपाल तरुण दल बुटवल उपमहानगर समितिले लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा भएको करौडोको अनियमितताबारे अस्पतालका अध्यक्षलाई गम्भिर ध्यानाकर्षण गराएको छ । तरुण दलले आईतबार अस्पतालका अध्यक्षलाई भेटगरि क्षेत्र जस्तो संवेदनशिल संस्थामा अनियमितता गर्ने जो सुकै भएपनि कानुनी कठघारमा उभ्याउन आग्रह गरेको सभापति सुजन पुनले बताए ।

ध्यानाकर्षण पत्रमा भनिएको छ, ‘महालेखा परीक्षकले हालै सार्वजनिक गरेको प्रतिवेदन अनुसार अस्पतालमा १ करोड १८ लाख २७ हजार अनियमितता भेटिएको तथा सार्वजनिक खरिद ऐन विपरित प्रतिष्पर्धा विना नै औषधि तथा स्वास्थ्य सामग्री गरिद गरेको, कोरोना महामारीको समयमा स्वास्थ्यकर्मीहरुलाई आवास तथा खाना खर्चका नाममा विवरण नै नखुलाई लाखौ रकम होटलमा भुक्तानी दिएको, नियम विपरित योजनाहरु टुक्राएर विना प्रतिष्पर्धा निर्माण कार्य गराएको, अस्पताल फार्मेसीमा रहेका औषधिहरुको आवश्यक विवरण नराखेको तथा कर्मचारीहरुले आयकर बापत तिर्नु पर्ने रकम नबुझाएको समेतका कैयौ बिषयमा गरी तसर्थ यस बिषयलाइ गम्भिर रुपमा लिई उक्त अनियमितता प्रकरणको वारेमा सत्य तथ्य सम्बन्धमा आवश्यक अनुसन्धान गरी दोषिहरु पत्ता लगाई दोषीहरुलाइ हदै सम्मको कारवाहीको लागि तरण दल बुटवल नगर समिति जोडदार माग गर्दछ ।’

तरुण दलले तत्काल अनुसन्धान नभए थप कदम चाल्न वाध्य हुने चेतावनी समेत दिएको छ । केही दिनअघि ग्लोबल आवाज डटकममा ‘लुम्बिनि प्रादेशिक अस्पतालमा करोडौं अनियमितता’ भन्ने शिर्षकमा समाचार प्रकाशित भएको थियो ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

मकवानपुर दुर्घटना अपडेट : मृतक संख्या चार पुग्यो भरतपुरमा रेनुले लिइन् ६६६६ मतान्तरको अग्रता मकवानपुरमा जिप दुर्घटना : तीन जनाको मृत्यु, पाँच जना घाइते भलवारी जेसीजद्वारा मुस्ताङको जन-नर्मल माध्यमिक विद्यालयलाई आर्थिक सहयोग पश्चिम नवलपरासीको बर्दघाटमा बस दुर्घटना, ३१ जना घाईते स्थापितलाई उछिनेर सिर्जना दोस्रो स्थानमा, बालेन अग्रस्थानमा नै ८ वर्ष अघि सौन्दर्य प्रतियोगीलाई बलात्कार गरेको आरोपमा मनोज पाण्डे पक्राउ जिल्ला समन्वय समिति गठनका लागि अर्घाखाँचीमा एमालेकाे स्पष्ट बहुमत रुपन्देहीको भैरहवाबाटै श्रम स्विकृति दिने तयारी काठमाडौंमा ५१ प्रतिशत मतगणना गर्न बाँकी, बालेनको निरन्तर अग्रता बुटवलको प्रमुखमा गठबन्धनबाट पाण्डे, उपप्रमुखमा एमालेकी अर्याल मनास्लु हिमालको वेसक्याम्पमा सेनाद्वारा सफाई अभियान शुरु, ४ हजार किलो बढी फोहर संकलन पदबहालीसँगै जनतालाई राहत भन्दै विद्युत महसुलमा छुट बालेन शाहले कटाए ३४ हजार मत, स्थापितसँगको मतान्तर १५ हजार बढी अमेरिकाको शिकागोमा बन्दुक हमला, कम्तीमा २ जनाको मृत्यु बलात्कारीलाई तत्काल कारबाही गर्न माग गर्दै काठमाडौंमा विरोध प्रदर्शन हेटौंडा उपमहानगरपालिका : एमाले ९, कांग्रेस ८, एस र माओवादी एक/एक वडामा विजयी डोटी बस दुर्घटना : १२ जना घाइते, ५ को अवस्था गम्भीर, बालक बेपत्ता उपमहानगरको पहिलो महिला मेयरमा इतिहास रचेकी लामा विद्यार्थीलाई यौन दुब्र्यवहार गर्ने गुल्मीका २ शिक्षक पक्राउ