१३ माघ २०७८, बिहीबार

Jan 27, 2022

तेह्रथुम । तेह्रथुम सदरमुकाम म्याङलुङ नगरपालिका–९ साब्लामा कृषि शित भण्डार निर्माण गरिएको छ । जिल्लामा उत्पादन हुने कृषि उपजलाई व्यवस्थापन गर्ने उद्देश्यले शित भण्डार निर्माण गरिएको हो ।भुमि व्यवस्था, कृषि तथा सहकारी मन्त्रालय प्रदेश १ सरकारको ३ करोड, किराँत याक्थुङ चुम्लुङ कृषि सहकारी सस्थाको १ करोड ३४ लाख र म्याङ्लुङ नगरपालिकाको १५ लाख गरी ४ करोड ४९ लाखमा शित भण्डारको निर्माण कार्य सम्पन्न भएको शित भण्डार निर्माण समितिका अध्यक्ष तेजमान कन्दङवाले बताए ।

स्थानीयस्तरमा उत्पादन भएको कृषिजन्य उत्पादन समयमै बजारमा पुर्‍याउन नसक्दा बारीमै खेर जाने तथा नष्ट हुँदा किसानको वर्षेनी लाखौ रुपैयाँको क्षति व्यहोर्नु परेको छ । शित भण्डारले यहाँका किसानहरुलाई निकै राहात मिल्ने स्थानीय कमल सुवेदीले बताए । १ हजार मेट्रीकटन तरकरी तथा फलफूल कोल्डस्टोर गर्ने क्षमता रहेको छ ।

बजारको अभावका कारण स्थानीयस्तरमा उत्पादन भएको कृषिजन्य उपज बिक्रीमा किसानले भोग्दै आएको समस्यालाई भण्डार निर्माणले राहात दिने स्थानीयहरुले आशा लिएका छन् । यहाँ उत्पादित बस्तुले स्थानीय बजारकै भर पर्नुपर्ने बाध्यतासमेत हट्ने अपेक्षा रहेको सुवेदीको भनाई छ । किसानले उत्पादन गरेको कृषि उपजलाई टाढाको बजार सम्म पुर्‍याउन सकिने भएको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भिजिट भिसामा श्रम गन्तव्य मुलुक पुगेर पीडित बनेकाहरुको लागि ‘मार्सल टिम’ प्र्याङ्क भिडियो खिच्नेलाई अब कारबाही हुने दाङका २ सय ७ कुकुरको बन्ध्याकरण र रेविजविरुद्ध खोप क्रिकेट खेलाडीको बर्गीकरण : सन्दीपसहित पाँच जना ग्रेड ए मा,रुपन्देहीका भुर्तेल ग्रेड बी मा प्रदेश एकमा अन्तर्घात गर्नेहरुलाई एमालेले कारबाही गर्ने अछामको जनसंख्या साढे २८ हजारले घट्यो अनुमतिबिना सार्वजनिक स्थलमा फोटो,भिडियो खिच्न नपाइने तिनाउमा मृत भेटिएकी महिला सैनामैनाकी जित कुमारी घरेलु मैदानमा आर्मीलाई हराउँदै मनाङ फाइनलमा चिकित्सा शिक्षा आयोगका उपाध्यक्ष डा. गिरीमाथि ढुंगा प्रहार बुटवलको कालिकापथ वाइपास सडक : आधा अवधि सकिँदा २० प्रतिशत प्रगति तिलोत्तमाको डिङ्गरनगर र हरिहरपुरलाई जोड्न तिनाउ नदीमा पुल नेपालमा तीन करोड डोज खोप लगाइयो दिल्लीमा सप्ताहन्तको कर्फ्यू र जोरबिजोर व्यवस्था हट्यो थप ८ हजार १७ जनामा कोरोना संक्रमण, १५ जनाको मृत्यु कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु हुनेको संख्या तीन पुग्यो काेराेना न्यूनीकरणका लागि जुम्लामा एकीकृत हेल्प डेस्क स्थापना स्थानीय तहको निर्वाचन : आयोग पदाधिकारीपछि कांग्रेसमा छलफल गर्दै प्रधानमन्त्री देउवा मन्त्री रेणु यादवविरुद्ध कारबाही गर्न कांग्रेस नेताको उजुरी सेजमा ‘शक्ति’ प्रर्दशन, कानून पालना गर्न नसके पछि मुद्दा