१ कार्तिक २०७८, सोमबार

Oct 18, 2021

तेह्रथुम । तेह्रथुम सदरमुकाम म्याङलुङ नगरपालिका–९ साब्लामा कृषि शित भण्डार निर्माण गरिएको छ । जिल्लामा उत्पादन हुने कृषि उपजलाई व्यवस्थापन गर्ने उद्देश्यले शित भण्डार निर्माण गरिएको हो ।भुमि व्यवस्था, कृषि तथा सहकारी मन्त्रालय प्रदेश १ सरकारको ३ करोड, किराँत याक्थुङ चुम्लुङ कृषि सहकारी सस्थाको १ करोड ३४ लाख र म्याङ्लुङ नगरपालिकाको १५ लाख गरी ४ करोड ४९ लाखमा शित भण्डारको निर्माण कार्य सम्पन्न भएको शित भण्डार निर्माण समितिका अध्यक्ष तेजमान कन्दङवाले बताए ।

स्थानीयस्तरमा उत्पादन भएको कृषिजन्य उत्पादन समयमै बजारमा पुर्‍याउन नसक्दा बारीमै खेर जाने तथा नष्ट हुँदा किसानको वर्षेनी लाखौ रुपैयाँको क्षति व्यहोर्नु परेको छ । शित भण्डारले यहाँका किसानहरुलाई निकै राहात मिल्ने स्थानीय कमल सुवेदीले बताए । १ हजार मेट्रीकटन तरकरी तथा फलफूल कोल्डस्टोर गर्ने क्षमता रहेको छ ।

बजारको अभावका कारण स्थानीयस्तरमा उत्पादन भएको कृषिजन्य उपज बिक्रीमा किसानले भोग्दै आएको समस्यालाई भण्डार निर्माणले राहात दिने स्थानीयहरुले आशा लिएका छन् । यहाँ उत्पादित बस्तुले स्थानीय बजारकै भर पर्नुपर्ने बाध्यतासमेत हट्ने अपेक्षा रहेको सुवेदीको भनाई छ । किसानले उत्पादन गरेको कृषि उपजलाई टाढाको बजार सम्म पुर्‍याउन सकिने भएको छ ।

Advertisement

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रुपन्देहीको समृद्धिका लागि सदैब प्रयत्नशिल रहनेछु : गृहमन्त्री खाँण बाढीले डाइभर्सन बगायो, पुर्व–पश्चिम राजमार्ग अवरुद्ध दुई दिनको वर्षाले धानबाली नष्ट, काटेर राखेका धान पनि खेतमै डुब्यो भित्र्याउने बेलाको रुपन्देहीको धानबालीमा वर्षाले क्षति, क्षतिको विवरण आउन बाँकी जेम्स बोन्डको सम्पत्ति सन्तानले नपाउने प्रकृतिसँग रमाउन सिद्धबाबाधाम मनकामनामा बस दुर्घटना : ३० घाइते, १० को अवस्था गम्भीर बजारमा गोलभेडाको मुल्य बढ्दा साना किसानको टनेलबाटै खोसाखोस सुविधा मात्रै लिएर बित्यो चार वर्ष, भूमिकाविहीन जिसस अभिषेक, दर्शन, मनिष र आयुष सम्मिलित यू–२३ टोलीकाे घोषणा हिन्दू मन्दिर तोडफोड, मुसलमानको ज्यादतीबिरुद्ध भोक हड्ताल घोषणा आईसीएफसी फाइनान्सको १०% बोनस सेयर र ४% नगद लाभांश घोषणा गुल्मी कारागारमा क्षमताभन्दा तेब्बर कैदीबन्दी : १० स्थायी दरबन्दी १ कर्मचारी श्रीमतीको लौरो प्रहारबाट श्रीमानको ज्यान गयो,श्रीमती गम्भिर घाइते रुपन्देही आउन लागेका गृहमन्त्री खाँण काठमाण्डौंमा रोकिए स्वदेश फर्कियो साफ उपविजेता नेपाली टोली पानीले खर कुहिएपछि किसान मर्कामा हिमाली भेगमा यसरी हुँदैछ बलिवुड चलचित्र उँचाईको छायांकन टी-ट्वान्टी विश्वकपमा आज पनि दुई खेल सुकाएको खर पानीले कुहिएपछि किसान मर्कामा