७ जेष्ठ २०७९, शनिबार

May 21, 2022

बुटवल । पाल्पाबाट हङकङमा गई बसोबास गरेकाहरुको समूह पाल्पा-श्रीनगर समाज, हङकङले आगलागीबाट प्रभावित भएका दुई जनालाई आर्थिक सहयोग गरेको छ । समाजले घर र गोठ आगलागीबाट प्रभावित भएका माथागढी गाउँपालिका–७ का दानबहादुर लम्काहा मगर र असबहादुर लाम्काहालाई १ लाख ८० हजार नगद सहयोग गरेको हो।

Advertisement

उनीहरुको घर र गोठमा गत वर्षको चैत्रमा आगलागी हुँदा पूर्णरुपमा क्षति भएको थियो । शनिबार एक समारोहका बीचसमाजका सल्लाहकार , बुटवलका केसर राज थापाले सो सहयोग रकम हस्तान्तरण गरेका हुन् । उनले घर आगलागी भएका दानबहादुर लामकाहा मगरलाई रु १ लाख ३० हजार र गोठ आगलागी भएका असबहादुर लामकाहा मगरलाई रु ५० हजार हस्तान्तरण गरेका हुन्।

समाजका सल्लाहकार थापाले आफ्नै देश तथा जिल्ला भित्रका दाजु–भाईको घर गोठमा आगलागी भएको खबरपछि हङकङमा रहेका नेपालीहरुले आर्थिक संकलन गरेर पठाएको नगद सहयोग राहत स्वरुप प्रदान गर्दै रकमको सही सदुपयोग गर्न सुझाय । सहयोग प्राप्त गरेकाद्वय मगरले घर र गोठ जलेको पीडामा विदेश रहेका नेपाली दाजुभाइहरुले दिएको सहयोगले मल्हम लगाए जस्तै भएको बताउँदै धन्यवाद दिए । उनीहरुले घर र गोठ जलेर ध्वस्त भएको र पुनः नयाँ निर्माण गरेको बताए । स्थानीय छिमेकी र तहको सहयोगमा घर निर्माण गरेपनि अन्य अत्यावश्यक सामग्रीको अभावमा प्राप्त सहयोगले ठूलो सहयोग पुग्ने बताए।

विदेशमा भएपनि आफ्नो देश र गाउँमा समस्या पर्दा र दाजु–भाईलाई दुःख पर्दा जे–जसरी सहयोग गर्न सकिन्छ,त्यसरीनै गरौं भनेर आर्थिक संकलन गरेर पठाएको र सल्लाहकारमार्फत हस्तान्तरण गर्न अनुरोध गरिएको समाजका अध्यक्ष पूर्ण दर्लामीले बताए । समाजले यस अघिपनि नेपालमा विभिन्न सहयोग गर्दै आएको समाजका महासचिव झलक थापाले बताए। उनले समाजमा पाल्पाबाट हङकङ गएका २७ जना आवद्ध रहेको र १७ जनाको कार्यसमिति तथा १० जना सल्लाहकार रहेको बताए। सहयोग हस्तान्तरण कार्यक्रममा सहजीकरण गर्ने रतन कंडेल, स्थानीय अमर काम्मु मगर लगाएतको सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

मकवानपुर दुर्घटना अपडेट : मृतक संख्या चार पुग्यो भरतपुरमा रेनुले लिइन् ६६६६ मतान्तरको अग्रता मकवानपुरमा जिप दुर्घटना : तीन जनाको मृत्यु, पाँच जना घाइते भलवारी जेसीजद्वारा मुस्ताङको जन-नर्मल माध्यमिक विद्यालयलाई आर्थिक सहयोग पश्चिम नवलपरासीको बर्दघाटमा बस दुर्घटना, ३१ जना घाईते स्थापितलाई उछिनेर सिर्जना दोस्रो स्थानमा, बालेन अग्रस्थानमा नै ८ वर्ष अघि सौन्दर्य प्रतियोगीलाई बलात्कार गरेको आरोपमा मनोज पाण्डे पक्राउ जिल्ला समन्वय समिति गठनका लागि अर्घाखाँचीमा एमालेकाे स्पष्ट बहुमत रुपन्देहीको भैरहवाबाटै श्रम स्विकृति दिने तयारी काठमाडौंमा ५१ प्रतिशत मतगणना गर्न बाँकी, बालेनको निरन्तर अग्रता बुटवलको प्रमुखमा गठबन्धनबाट पाण्डे, उपप्रमुखमा एमालेकी अर्याल मनास्लु हिमालको वेसक्याम्पमा सेनाद्वारा सफाई अभियान शुरु, ४ हजार किलो बढी फोहर संकलन पदबहालीसँगै जनतालाई राहत भन्दै विद्युत महसुलमा छुट बालेन शाहले कटाए ३४ हजार मत, स्थापितसँगको मतान्तर १५ हजार बढी अमेरिकाको शिकागोमा बन्दुक हमला, कम्तीमा २ जनाको मृत्यु बलात्कारीलाई तत्काल कारबाही गर्न माग गर्दै काठमाडौंमा विरोध प्रदर्शन हेटौंडा उपमहानगरपालिका : एमाले ९, कांग्रेस ८, एस र माओवादी एक/एक वडामा विजयी डोटी बस दुर्घटना : १२ जना घाइते, ५ को अवस्था गम्भीर, बालक बेपत्ता उपमहानगरको पहिलो महिला मेयरमा इतिहास रचेकी लामा विद्यार्थीलाई यौन दुब्र्यवहार गर्ने गुल्मीका २ शिक्षक पक्राउ