१४ मंसिर २०७९, बुधबार

Nov 30, 2022

बुटवल । पाल्पाबाट हङकङमा गई बसोबास गरेकाहरुको समूह पाल्पा-श्रीनगर समाज, हङकङले आगलागीबाट प्रभावित भएका दुई जनालाई आर्थिक सहयोग गरेको छ । समाजले घर र गोठ आगलागीबाट प्रभावित भएका माथागढी गाउँपालिका–७ का दानबहादुर लम्काहा मगर र असबहादुर लाम्काहालाई १ लाख ८० हजार नगद सहयोग गरेको हो।

Advertisement

उनीहरुको घर र गोठमा गत वर्षको चैत्रमा आगलागी हुँदा पूर्णरुपमा क्षति भएको थियो । शनिबार एक समारोहका बीचसमाजका सल्लाहकार , बुटवलका केसर राज थापाले सो सहयोग रकम हस्तान्तरण गरेका हुन् । उनले घर आगलागी भएका दानबहादुर लामकाहा मगरलाई रु १ लाख ३० हजार र गोठ आगलागी भएका असबहादुर लामकाहा मगरलाई रु ५० हजार हस्तान्तरण गरेका हुन्।

समाजका सल्लाहकार थापाले आफ्नै देश तथा जिल्ला भित्रका दाजु–भाईको घर गोठमा आगलागी भएको खबरपछि हङकङमा रहेका नेपालीहरुले आर्थिक संकलन गरेर पठाएको नगद सहयोग राहत स्वरुप प्रदान गर्दै रकमको सही सदुपयोग गर्न सुझाय । सहयोग प्राप्त गरेकाद्वय मगरले घर र गोठ जलेको पीडामा विदेश रहेका नेपाली दाजुभाइहरुले दिएको सहयोगले मल्हम लगाए जस्तै भएको बताउँदै धन्यवाद दिए । उनीहरुले घर र गोठ जलेर ध्वस्त भएको र पुनः नयाँ निर्माण गरेको बताए । स्थानीय छिमेकी र तहको सहयोगमा घर निर्माण गरेपनि अन्य अत्यावश्यक सामग्रीको अभावमा प्राप्त सहयोगले ठूलो सहयोग पुग्ने बताए।

विदेशमा भएपनि आफ्नो देश र गाउँमा समस्या पर्दा र दाजु–भाईलाई दुःख पर्दा जे–जसरी सहयोग गर्न सकिन्छ,त्यसरीनै गरौं भनेर आर्थिक संकलन गरेर पठाएको र सल्लाहकारमार्फत हस्तान्तरण गर्न अनुरोध गरिएको समाजका अध्यक्ष पूर्ण दर्लामीले बताए । समाजले यस अघिपनि नेपालमा विभिन्न सहयोग गर्दै आएको समाजका महासचिव झलक थापाले बताए। उनले समाजमा पाल्पाबाट हङकङ गएका २७ जना आवद्ध रहेको र १७ जनाको कार्यसमिति तथा १० जना सल्लाहकार रहेको बताए। सहयोग हस्तान्तरण कार्यक्रममा सहजीकरण गर्ने रतन कंडेल, स्थानीय अमर काम्मु मगर लगाएतको सहभागिता रहेको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

अब उनले मेरो फोन कहिल्यई उठाउने छैनन् ! सम्पादक कंडेलको स्मृतीमा दीप प्रज्वलन कांग्रेसमा संसदीय दलको नेता छान्न चुनाव हुने संकेत, गगन र विश्वप्रकाश अघि बढे रोटरीले बुटवलमा भित्र्यायो ग्लोबल ग्रान्टअन्तर्गत १० करोडका प्रोजेक्ट तिलोत्तमामा औधोगिक ब्यापार मेलाको तयारी पूरा, ३ सय स्टल सहभागी हुँदै विकासका कामहरुमा राजनीतिक रँग नदिन छत्रकाेट गाउँपालिकाका अध्यक्ष पाण्डेकाे आग्रह गृहमन्त्री खाणकै गृहजिल्ला रुपन्देहीमा कांग्रेस शुन्य, कार्यकर्ता असन्तुष्ट समानुपातिकतर्फ कसको कति मत ? भ्रष्टाचार आराेपमा दाङका तत्कालिन प्रमुख डिभिजनल इन्जिनियर विरुद्ध मुद्दा दायर स्याङ्जा २ र बाजुरामा पुनः मतदान नहुने, गणना सुरु गर्न आयोगको निर्देशन लुम्बिनीका कर्मचारी आन्दोलित : बुटवलबाट रातारात कुम्लो पारेर राजधानी सार्न हुँदैन कर्णाली सरकार गठनका लागि शक्ति केन्द्र धाउँदै नेताहरु अतिक्रमण गरेर बनाइएका संरचना ३५ दिनभित्र हटाऊ : उपत्यका विकास प्राधिकरण पोलियो खोपको तयारीमा रहेकाे प्रहरी ट्रकमा आत्मघाती हमला, ३ जनाको मृत्यु प्रत्यक्षतर्फ महिला निर्वाचित नहुँदा सुदूरपश्चिममा समानुपातिक कोटाबाट संसद छिर्न चाहने पुरुषलाई समस्या १६५ निर्वाचन क्षेत्रमा १६१ को अन्तिम नतिजा सार्वजनिक, हेर्नुहोस कहाँ कसले जिते ? स्याङ्जामा सुन्तला उत्पादन वृद्धि भएपछि किसान उत्साहित अरबाज खान र जर्जियाको ब्रेकअप सोलुखुम्बुका एक हजार परिवार बिजुलीविहीन चीनको आणविक हतियार सन् २०३५ सम्ममा तीन गुणा बढी: अमेरिका