३० श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 15, 2022

बुटवल । लगातारको वर्षा र बाढीले आवास ग्रुपका ६ वटा उद्योगमा क्षति पुर्याएको छ । यस क्षेत्रको औद्योगिक समूह आवास गु्रपको रुपन्देहीमा रहेका विभिन्न उद्योगहरुमा वर्षा र बाढीले प्रभाव पारेको प्रबन्ध निर्देशक महेश थैवले बताए । आवास ग्रुपद्वारा सञ्चालित तिलोत्तमा नगरपालिका–१७, कोटिहवामा रहेका उद्योगहरुमा क्षति पुगेको हो ।

ग्रुपका ६ वटा उद्योग जलमग्न भएको र मेसीनरी औजारहरुमा नोक्सान पुर्याएको अनुमान गर्न सकिने प्रबन्ध निर्देशक थैवले बताए। उनले भने ‘लगातारको वर्षा र त्यसपछिको बाढीले हाम्रा ६ वटा जलमग्न भएका छन्, उद्योगहरुमा पानी भरिएकोले भित्र जाने अवस्था छैन । क्षतिको पूर्ण मूल्यांकन नभए पनि करोडौंको क्षति भएको अनुमान गरेका छौं । पानी कम भएपछि भित्र जान सकिन्छ। डुवानले सञ्चालित ५ वटा उद्योगका मेसीनरी उपकरणसहित कच्चा पदार्थ, अर्धतयारी र रेडीमेड सामग्रीहरु पनि क्षति भएको हुँदा करोडौंको क्षति भएको छ।’

उक्त ग्रुपबाट सञ्चालित शुभलक्ष्मी पोलिमर्स इन्डष्ट्रिज, एभरेष्ट फूड एण्ड वेभरेज इन्डष्ट्रिज, लक्ष्मी स्टिल इन्डष्ट्रिज, नेशनल रबर इन्डस्ट्रिज, मिराज इन्डस्ट्रिज र निर्माणाधिन ज्याकर पाइप्स एण्ड फिटिङ इण्डष्ट्रिजमा क्षति पुर्याएको थैवले बताए । लगातार परिरहेको वर्षा र त्यसपछीको बाढीले रातिको सिफ्टमा काम गरिरहेका मजदुर शुक्रबार बिहानसम्मै उद्योगमै रहेका थिए । मानवीय क्षति नभए पनि कामदार बस्ने सबै घरमा क्षति पुगेको थैवले जनाए । ती उद्योगहरुमा ८०० कामदार भएपनि करिब १०० जना जति उद्योगमै बस्दै आएका थिए । आवास समूहका एक दर्जन बढी उद्योग सञ्चालित छन् ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनी सरकारको आम्दानीः तलब भत्ता समेत पुग्दैन, कर्मचारी पाल्न ‘अरुको भर’ फलफूल र तरकारीको मूल्य : सबैभन्दा सस्तो सेतो मुला, महंगो किवी शुद्धोधन ३ मा सुकुम्बासी जग्गा नापजाँच सुरु २४ वर्षीया पुष्पा बुढाथोकी १ महिनादेखि सम्पर्कबिहीन भ्रष्टाचार र वंशवाद भारतका दुई शत्रु: माेदी साउनको अन्तिम सोमबार देवघाटमा भक्तजनको घुइँचो (फाेटाेफिचर) राप्रपा नेपालको केन्द्रिय समिती बैठक शुरु, प्रतिवेदनहरु प्रस्तुत हुदैँ कम्युनिष्ट पार्टी भन्ने बित्तिकै जनता डराउने अवस्था आयोः मन्त्री चौधरी मध्य भोटेकोशी जलविद्युत अझै १ करोड ५४ लाख रुपैयाँ नोक्सानमा श्रावणको अन्तिम सोमबार : शिवालयमा भक्तजनको भीड रुस्दीमाथि छुरा प्रहारः चुकिल लगाएर कोठाभित्रै बस्छन् आक्रमणकारीका बाबु कमल थापाले गरे राष्ट्रपति भण्डारीको निर्णयलाई स्वागत माओवादी स्थायी कमिटी बैठक दिउँसो १ बजे बस्दै ७५औँ स्वतन्त्रता दिवस मनाउँदै भारत रुपन्देहीमा अज्ञात समुहको गोली प्रहारबाट बिकास गुरुङ घाइते नागरिकता विधेयक : यस्तो छ अबको संसदीय प्रक्रिया बुटवलको सडकको अवस्थाः जनसरोकारको बिषय बुटवलमा आज बिहानैदेखि ७ घण्टा विद्युत अवरुद्ध हुने विवेकशील साझाको अध्यक्षमा समीक्षा बास्कोटा स्थानीयको बस्ती व्यवस्थापनपछि मात्रै बुटवलको तिनाउ-दानव करिडोर अघि बढ्छ : पौडेल