१३ माघ २०७८, बिहीबार

Jan 27, 2022

बुटवल । लगातारको वर्षा र बाढीले आवास ग्रुपका ६ वटा उद्योगमा क्षति पुर्याएको छ । यस क्षेत्रको औद्योगिक समूह आवास गु्रपको रुपन्देहीमा रहेका विभिन्न उद्योगहरुमा वर्षा र बाढीले प्रभाव पारेको प्रबन्ध निर्देशक महेश थैवले बताए । आवास ग्रुपद्वारा सञ्चालित तिलोत्तमा नगरपालिका–१७, कोटिहवामा रहेका उद्योगहरुमा क्षति पुगेको हो ।

ग्रुपका ६ वटा उद्योग जलमग्न भएको र मेसीनरी औजारहरुमा नोक्सान पुर्याएको अनुमान गर्न सकिने प्रबन्ध निर्देशक थैवले बताए। उनले भने ‘लगातारको वर्षा र त्यसपछिको बाढीले हाम्रा ६ वटा जलमग्न भएका छन्, उद्योगहरुमा पानी भरिएकोले भित्र जाने अवस्था छैन । क्षतिको पूर्ण मूल्यांकन नभए पनि करोडौंको क्षति भएको अनुमान गरेका छौं । पानी कम भएपछि भित्र जान सकिन्छ। डुवानले सञ्चालित ५ वटा उद्योगका मेसीनरी उपकरणसहित कच्चा पदार्थ, अर्धतयारी र रेडीमेड सामग्रीहरु पनि क्षति भएको हुँदा करोडौंको क्षति भएको छ।’

उक्त ग्रुपबाट सञ्चालित शुभलक्ष्मी पोलिमर्स इन्डष्ट्रिज, एभरेष्ट फूड एण्ड वेभरेज इन्डष्ट्रिज, लक्ष्मी स्टिल इन्डष्ट्रिज, नेशनल रबर इन्डस्ट्रिज, मिराज इन्डस्ट्रिज र निर्माणाधिन ज्याकर पाइप्स एण्ड फिटिङ इण्डष्ट्रिजमा क्षति पुर्याएको थैवले बताए । लगातार परिरहेको वर्षा र त्यसपछीको बाढीले रातिको सिफ्टमा काम गरिरहेका मजदुर शुक्रबार बिहानसम्मै उद्योगमै रहेका थिए । मानवीय क्षति नभए पनि कामदार बस्ने सबै घरमा क्षति पुगेको थैवले जनाए । ती उद्योगहरुमा ८०० कामदार भएपनि करिब १०० जना जति उद्योगमै बस्दै आएका थिए । आवास समूहका एक दर्जन बढी उद्योग सञ्चालित छन् ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भिजिट भिसामा श्रम गन्तव्य मुलुक पुगेर पीडित बनेकाहरुको लागि ‘मार्सल टिम’ प्र्याङ्क भिडियो खिच्नेलाई अब कारबाही हुने दाङका २ सय ७ कुकुरको बन्ध्याकरण र रेविजविरुद्ध खोप क्रिकेट खेलाडीको बर्गीकरण : सन्दीपसहित पाँच जना ग्रेड ए मा,रुपन्देहीका भुर्तेल ग्रेड बी मा प्रदेश एकमा अन्तर्घात गर्नेहरुलाई एमालेले कारबाही गर्ने अछामको जनसंख्या साढे २८ हजारले घट्यो अनुमतिबिना सार्वजनिक स्थलमा फोटो,भिडियो खिच्न नपाइने तिनाउमा मृत भेटिएकी महिला सैनामैनाकी जित कुमारी घरेलु मैदानमा आर्मीलाई हराउँदै मनाङ फाइनलमा चिकित्सा शिक्षा आयोगका उपाध्यक्ष डा. गिरीमाथि ढुंगा प्रहार बुटवलको कालिकापथ वाइपास सडक : आधा अवधि सकिँदा २० प्रतिशत प्रगति तिलोत्तमाको डिङ्गरनगर र हरिहरपुरलाई जोड्न तिनाउ नदीमा पुल नेपालमा तीन करोड डोज खोप लगाइयो दिल्लीमा सप्ताहन्तको कर्फ्यू र जोरबिजोर व्यवस्था हट्यो थप ८ हजार १७ जनामा कोरोना संक्रमण, १५ जनाको मृत्यु कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु हुनेको संख्या तीन पुग्यो काेराेना न्यूनीकरणका लागि जुम्लामा एकीकृत हेल्प डेस्क स्थापना स्थानीय तहको निर्वाचन : आयोग पदाधिकारीपछि कांग्रेसमा छलफल गर्दै प्रधानमन्त्री देउवा मन्त्री रेणु यादवविरुद्ध कारबाही गर्न कांग्रेस नेताको उजुरी सेजमा ‘शक्ति’ प्रर्दशन, कानून पालना गर्न नसके पछि मुद्दा