१ कार्तिक २०७८, सोमबार

Oct 18, 2021

बुटवल । लगातारको वर्षा र बाढीले आवास ग्रुपका ६ वटा उद्योगमा क्षति पुर्याएको छ । यस क्षेत्रको औद्योगिक समूह आवास गु्रपको रुपन्देहीमा रहेका विभिन्न उद्योगहरुमा वर्षा र बाढीले प्रभाव पारेको प्रबन्ध निर्देशक महेश थैवले बताए । आवास ग्रुपद्वारा सञ्चालित तिलोत्तमा नगरपालिका–१७, कोटिहवामा रहेका उद्योगहरुमा क्षति पुगेको हो ।

ग्रुपका ६ वटा उद्योग जलमग्न भएको र मेसीनरी औजारहरुमा नोक्सान पुर्याएको अनुमान गर्न सकिने प्रबन्ध निर्देशक थैवले बताए। उनले भने ‘लगातारको वर्षा र त्यसपछिको बाढीले हाम्रा ६ वटा जलमग्न भएका छन्, उद्योगहरुमा पानी भरिएकोले भित्र जाने अवस्था छैन । क्षतिको पूर्ण मूल्यांकन नभए पनि करोडौंको क्षति भएको अनुमान गरेका छौं । पानी कम भएपछि भित्र जान सकिन्छ। डुवानले सञ्चालित ५ वटा उद्योगका मेसीनरी उपकरणसहित कच्चा पदार्थ, अर्धतयारी र रेडीमेड सामग्रीहरु पनि क्षति भएको हुँदा करोडौंको क्षति भएको छ।’

उक्त ग्रुपबाट सञ्चालित शुभलक्ष्मी पोलिमर्स इन्डष्ट्रिज, एभरेष्ट फूड एण्ड वेभरेज इन्डष्ट्रिज, लक्ष्मी स्टिल इन्डष्ट्रिज, नेशनल रबर इन्डस्ट्रिज, मिराज इन्डस्ट्रिज र निर्माणाधिन ज्याकर पाइप्स एण्ड फिटिङ इण्डष्ट्रिजमा क्षति पुर्याएको थैवले बताए । लगातार परिरहेको वर्षा र त्यसपछीको बाढीले रातिको सिफ्टमा काम गरिरहेका मजदुर शुक्रबार बिहानसम्मै उद्योगमै रहेका थिए । मानवीय क्षति नभए पनि कामदार बस्ने सबै घरमा क्षति पुगेको थैवले जनाए । ती उद्योगहरुमा ८०० कामदार भएपनि करिब १०० जना जति उद्योगमै बस्दै आएका थिए । आवास समूहका एक दर्जन बढी उद्योग सञ्चालित छन् ।

Advertisement

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दाङमा धानवालीमा पुगेको क्षतिको विवरण संङ्कलन हुँदै रुपन्देहीको समृद्धिका लागि सदैब प्रयत्नशिल रहनेछु : गृहमन्त्री खाँण बाढीले डाइभर्सन बगायो, पुर्व–पश्चिम राजमार्ग अवरुद्ध दुई दिनको वर्षाले धानबाली नष्ट, काटेर राखेका धान पनि खेतमै डुब्यो भित्र्याउने बेलाको रुपन्देहीको धानबालीमा वर्षाले क्षति, क्षतिको विवरण आउन बाँकी जेम्स बोन्डको सम्पत्ति सन्तानले नपाउने प्रकृतिसँग रमाउन सिद्धबाबाधाम मनकामनामा बस दुर्घटना : ३० घाइते, १० को अवस्था गम्भीर बजारमा गोलभेडाको मुल्य बढ्दा साना किसानको टनेलबाटै खोसाखोस सुविधा मात्रै लिएर बित्यो चार वर्ष, भूमिकाविहीन जिसस अभिषेक, दर्शन, मनिष र आयुष सम्मिलित यू–२३ टोलीकाे घोषणा हिन्दू मन्दिर तोडफोड, मुसलमानको ज्यादतीबिरुद्ध भोक हड्ताल घोषणा आईसीएफसी फाइनान्सको १०% बोनस सेयर र ४% नगद लाभांश घोषणा गुल्मी कारागारमा क्षमताभन्दा तेब्बर कैदीबन्दी : १० स्थायी दरबन्दी १ कर्मचारी श्रीमतीको लौरो प्रहारबाट श्रीमानको ज्यान गयो,श्रीमती गम्भिर घाइते रुपन्देही आउन लागेका गृहमन्त्री खाँण काठमाण्डौंमा रोकिए स्वदेश फर्कियो साफ उपविजेता नेपाली टोली पानीले खर कुहिएपछि किसान मर्कामा हिमाली भेगमा यसरी हुँदैछ बलिवुड चलचित्र उँचाईको छायांकन टी-ट्वान्टी विश्वकपमा आज पनि दुई खेल