११ माघ २०७८, मंगलवार

Jan 25, 2022

दाङ । राप्ती प्रादेशिक अस्पताल तुलसीपुरका मेडिकल सुपरिटेन्डेन्ट डा. विनोद सिंहलाई शुक्रबार एमाले निकट विद्यार्थीहरुले कालोमोसो दलेका छन् । अनेरास्ववियु दाङका अध्यक्ष सर्जन परियारको नेतृत्वमा गएको ३/४ जनाको समूहले दिउँसो पौने २ बजे मेसुको कार्यकक्षमै गएर कालोमोसो दलेको जिल्ला प्रहरी कार्यालय दाङका सुरेश काफ्लेले जानकारी दिए ।

Advertisement

ईलाका प्रहरी कार्यालय तुलसीपुरका अनुसार मेसुलाई कालोमोसो दल्ने सर्जन परियार, दिवस क्षेत्री र गणेश खड्काका विरुद्धमा उजुरी परेको बताएको छ । उक्त घटनामा संलग्नहरुको खोजी कार्य जारी रहेको एसपी काफ्लेले बताए । अस्पतालका मेसु सिंहले ३/४ जनाको समूह मेसुको कार्यकक्षमा गई अस्पतालको सेवाको बारेमा सोधेपछि टाइफाईड भएको बिरामीको ब्लड कल्चर चेकको व्यवस्था यस अस्पतालमा नभएको र मेनपावरको अभावलगायतका कुरा बुझाउन खोज्दा बिचमै एक जनाले कालोमोसो दलेको बताएका छन् ।

‘ती व्यक्तिका अनुसार आफ्नो श्रीमती बिरामी भएको भन्ने हो तर त्यसबारे थाहा भएन र एक जना बुढो मान्छे बाटोबाटै समातेर ल्याएका थिए । तर यसो हेर्दा त यो एउटा प्रायेजित नियोजित जस्तो देखियो कसैको आडमा नै आएको देखियो ।’ डा.सिंहले भने ‘कानुनले जति सक्यो चाँडै कारबाही गरोस्, अस्पतालमा काम गर्ने वातावरण पैदा होस्, यदि ती समूहलाई कानुनले कडाभन्दा कडा कारबाही गरेन भने अस्पतालका सबै स्वास्थ्यकर्मीहरु असुरक्षित हुने अवस्था हुन्छ ।’ यहाँ स्वास्थ्यकर्मीहरु २४ सै घण्टा काम गर्नु पर्ने भएकाले कुनैपनि समयमा घटना घट्न सक्छ र सुरक्षाको पनि प्रत्याभूति भएन भने अप्ठ्यारो पर्छ ।’

त्यस्तैगरी अस्पताल विकास समितिका अध्यक्ष पदम न्यौपानेले भने ‘यसरी अस्पताल जस्तो संवेनशील ठाउँमा आएर उपयुक्त खालको काम गर्ने वातारण नदिने हो भनेपछि कसरी काम गर्न सकिन्छ ?’ साथै अस्पताल विकास समितिको तर्फबाट शुक्रबार भएको यस घटनाप्रति खेद प्रकट गरेको र सम्बन्धित व्यक्तिलाई हदैसम्मको कारबाहीको माग गर्ने निर्णय गरेको अध्यक्ष न्यौपानेले बताए ।

त्यस्तैगरी चिकित्सकहरुको संगठनको तर्फबाट भोलि (शनिबार) ९ बजेसम्म सम्बन्धित अपराधिहरुलाई पक्राउ गरी कानुनी दायरामा नल्याउदासम्म अस्पतालको ईमरजेन्सी, सुत्केरी, डायलासिस र अत्यावश्यकसेवा बाहेक अन्य सबै सेवा बन्द रहने निर्णय गरेको उनले बताए । त्यस्तै अध्यक्ष न्यौपानेका अनुसार ५० बेडको अस्पताललाई ९५ वेडमा सेवा प्रवाह गरिरहेको र जनशक्तिको पनि अभाव रहेको अवस्थामा यस्ता घृणित कार्यप्रति अस्पताल विकास समिति खेद प्रकट गरेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भोलि हुने राष्ट्रियसभा निर्वाचनको तयारी पूरा क्यामरुनको रंगशालामा भागदौड हुँदा ६ जनाको मृत्या राष्ट्रियसभा निर्वाचन सुरक्षाकाे जिम्मा प्रदेश प्रहरीलाई काठमाडौंमा सिटामोलको अभाव छ, यसमा पनि नाफाखोरीको तारतम्य छ ? कोरोनाको नाममा आफूखुसी कार्यालय अनुपस्थित, स्वीकृती लिएरमात्र बस्न निर्देशन जिल्ला भित्रने सबैलाई खोप कार्ड अनिवार्य मूल्यवृद्धिको बिरोधमा विप्लव नेकपाको प्रदर्शन प्रहरीको मोटरसाइकल लिएर फरार कैदी नाइके पक्राउ कर्णालीका मुख्यमन्त्री शाहीको सम्पत्ति : ५६ तोला सुन, ठाउँ-ठाउँमा जग्गा दाङमा अतिरिक्त खोप लगाउन सुरु, सिरिन्ज अभाव व्यवसायीलाई हतोत्साहित नबनाऔं सिद्धबाबा सुरुङमार्गको निर्माण आगामी महिना सुरु हुने बढ्यो संक्रमण, छैन सर्तकता राष्ट्रिय सभा निर्वाचन : लुम्बिनीमा कुन दलको कस्तो अवस्था ? नेपालमा एक लाख ६८ हजारले लगाए बुस्टर डोज, अझै एक करोड खोप मौज्दात १६ पुसदेखि हराइरहेकी महिलाको शव घरभित्रै फेला सुस्ता गाउँपालिकाद्वारा ६१ करोडको बजेट प्रस्तुत बिपी प्रतिष्ठान सम्हाल्न आइपुगे यादव, आन्दोलनरत पक्षकाे स्वागत, कर्मचारीकाे विरोध नालामा फसेर गैंडा मरेको विषयमा अनुसन्धान गर्न सहायक वार्डेनलाई जिम्मा जिल्ला प्रशासन रसुवाका ९० प्रतिशत कर्मचारीलाई कोरोना, शुक्रबारसम्म सेवा बन्द