१० माघ २०७८, सोमबार

Jan 24, 2022

बुटवल । लु्म्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री कुलप्रसाद केसीले जनतालाई निराश हुन नदिने बताएका छन् । सोमबार विश्वासको मत पाएसँगै सञ्चारकर्मीहरुसँग संक्षिप्त कुराकानी गर्दै जनजीविका र स्वास्थ्य क्षेत्रको सुधारको लागि कार्य गर्ने प्रतिवद्धता व्यक्त गरे । केसीले गठबन्धन सरकार ३ वर्षको अनुभवकै आधारमा सरकार सञ्चालन गर्ने प्रतिक्रिया दिदै आत्मनिर्भर लुम्बिनीवासी बनाउने कार्यमा आफुहरु तल्लीन हुने विश्वास व्यक्त गरे ।

Advertisement

उनले गठबन्धनले दुख कष्टकका साथमा केन्द्र देखी प्रदेशसम्म राजनीतिको नेतृत्व गरेको उल्लेख गर्दै संविधान र संघियता कार्यान्यवन, लोकतन्त्र रक्षाको लागि महतवपूर्ण भुमीका निर्वाह गर्ने बताए । एमालेको लगातार बिरोधको सन्दर्भमा उनले गठबन्धनका दलहरु प्रतिपक्षमा बसेपनि निरन्तर सहयोग गरेको कुरा नबिर्सन आग्रह गरेका छन् । उनले संविधान एवं संसदीय प्रणाली अनुसार चल्न सुझाब दिँदै आवेगात्मक नहुन सुझाब दिए।

यसैबीच, मुख्यमन्त्री केसीले विश्वासको मत प्राप्त गरेका छन् । केसीले संविधानको धारा १८८ को उपधारा १ र प्रदेश सभा नियमावली २०७४ को नियम १४३ को उपनियम ४ बमोजिम विश्वासको मत मागेका थिए ।

प्रतिपक्षी दलको सहभागिता बिनानै सञ्चालन भएको बैठकमा ४२ मत पक्षमा खसेको छ । प्रतिपक्ष दल बिनानै बसेको बैठकमा विश्वासको विपक्षमा कुनै पनि मत खसेन । नेकपा माओवादी, नेपाली काँग्रेस तथा जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) गठबन्धनमा बनेको सरकारलाई समर्थन गरेको राष्ट्रिय जनमोर्चाकी एक मात्र सांसद तारा जिसी प्रतिपक्षको कुर्सीमा बसेकी थिइन् । जिसीले सरकारलाई विश्वासको पक्षमा मतदान गरेकी छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

राष्ट्रियसभा निर्वाचन सुरक्षाकाे जिम्मा प्रदेश प्रहरीलाई काठमाडौंमा सिटामोलको अभाव छ, यसमा पनि नाफाखोरीको तारतम्य छ ? कोरोनाको नाममा आफूखुसी कार्यालय अनुपस्थित, स्वीकृती लिएरमात्र बस्न निर्देशन जिल्ला भित्रने सबैलाई खोप कार्ड अनिवार्य मूल्यवृद्धिको बिरोधमा विप्लव नेकपाको प्रदर्शन प्रहरीको मोटरसाइकल लिएर फरार कैदी नाइके पक्राउ कर्णालीका मुख्यमन्त्री शाहीको सम्पत्ति : ५६ तोला सुन, ठाउँ-ठाउँमा जग्गा दाङमा अतिरिक्त खोप लगाउन सुरु, सिरिन्ज अभाव व्यवसायीलाई हतोत्साहित नबनाऔं सिद्धबाबा सुरुङमार्गको निर्माण आगामी महिना सुरु हुने बढ्यो संक्रमण, छैन सर्तकता राष्ट्रिय सभा निर्वाचन : लुम्बिनीमा कुन दलको कस्तो अवस्था ? नेपालमा एक लाख ६८ हजारले लगाए बुस्टर डोज, अझै एक करोड खोप मौज्दात १६ पुसदेखि हराइरहेकी महिलाको शव घरभित्रै फेला सुस्ता गाउँपालिकाद्वारा ६१ करोडको बजेट प्रस्तुत बिपी प्रतिष्ठान सम्हाल्न आइपुगे यादव, आन्दोलनरत पक्षकाे स्वागत, कर्मचारीकाे विरोध नालामा फसेर गैंडा मरेको विषयमा अनुसन्धान गर्न सहायक वार्डेनलाई जिम्मा जिल्ला प्रशासन रसुवाका ९० प्रतिशत कर्मचारीलाई कोरोना, शुक्रबारसम्म सेवा बन्द थप १० हजार ३१९ जनामा कोरोना संक्रमण, ४ जनाको मृत्यु खोटाङमा कोरोनाका सक्रिय संक्रमित सय नाघे