२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Oct 7, 2022

काठमाडौँ । नेपालको लोकतान्त्रिक आन्दोलनमा ठूलो बलिदान दिएका राजनीतिक दल नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एमाले) र जनता समाजवादी पार्टी नेपाल (जसपा) विभाजन प्रकरणमा निर्वाचन आयोगले सभामुखलाई पत्र पठाएको छ । 

Advertisement

तत्कालिन एमालेको वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाल र जसपाका नेता महन्थ ठाकुरले पार्टीबाट २० प्रतिशत सदस्य संख्या लिएर बेग्लाबेग्लै दल दर्ताका लागि निवेदन दिएपछि आयोगले निवेदनमा उल्लेखित सदस्यहरु सम्बन्धित दलका हुन् कि होइनन् भनेर सभामुख अग्निप्रसाद सापकोटालाई सोधेको हो । निर्वाचन आयोगका एक अधिकारीका अनुसार सभामुखलाई पत्र पठाइसकेको र जवाफ आएपछि दल दर्ता प्रक्रिया अघि बढ्नेछ । 

माधव नेपालको अध्यक्षतामा गठन भएको एमाले(समाजवादी) मा ९५ सदस्यीय केन्द्रीय समिति रहेका छन् भने झलनाथ खनाल बरिष्ठ नेता छन् । त्यस्तै, अध्यक्षमा महन्थ ठाकुरले निवेदन पेस गरेको समाजवादी पार्टी नेपाल(लोकतान्त्रिक)मा वरिष्ठ नेता राजेन्द्र महतो रहेका छन् भने दलमा २४ सदस्यीय कार्यकारिणी समिति छ । 

आयोगले बुधबार दल दर्ताकाे सनाखतका लागि नेपाल पक्ष र ठाकुर पक्षलाई बोलाएको छ । 

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एमाले लुम्बिनीमा ११ जिल्लाका उम्मेद्वारको टुङ्गो, यस्तो छ नामावली पश्चिम नवलपरासीमा निर्वाचन अधिकृतको कार्यालय एमाले दाङमा तीन मध्ये दुई महिला उम्मेदवार बाढी र पहिरोले गुल्मीमा ६ घरका २० जना विस्थापित प्युठानमा पहिरोले घर बगाउँदा ६ जना बेपत्ता राप्ती नदीको सतह उच्च, सुरक्षित स्थान जान आग्रह एमाले उम्मेदवार धमाधम सार्वजनिक हुँदै खोलामा बगेर महिला वेपत्ता यस्त छन् उम्मेद्वारले गर्नुपर्ने स्वघोषणा लेक लागेर श्रीमान्‌को मृत्यु, श्रीमती बेपत्ता महिला एसिया कप : पाकिस्तानद्वारा भारत पराजित ‘सम्भावना खाडीमा होइन, झाडीमा’ यस वर्षको नोबेल शान्ति पुरस्कार एक व्यक्ति र दुई संस्थालाई निरन्तर वर्षा, बाढी र पहिरो : सतर्क बनौं, सुरक्षित हौं फिफा वरीयतामा नेपालको सुधार गाउँघरमा सुनिन छाड्यो नगराको धुन भेरी नदीमा खतराको तह पार उम्मेदवारी दर्ता गराउनु पर्ने भन्दै कांग्रेसको चियापान स्थगित झाडापखाला, हैंजा र डेंगुबाट बच्न आग्रह नारायणी नदीको बाढी सुस्ता बस्तीमा पस्न सुरु