२४ मंसिर २०७९, शनिबार

Dec 10, 2022

बुटवल । नेकपा एमाले लुम्बिनीले प्रदेशसभा विधि र कानून सम्वत् नचलेसम्म प्रदेश सभा अवरुद्ध गरिरहने बताएको छ । एमाले लुम्बिनीका सांसद भोजप्रसाद श्रेष्ठले प्रदेशसभा विधि र कानून सम्वत् नचलेसम्म बैठक अवरुद्ध भइरहेने बताएका हुन् ।

Advertisement

‘सूर्य चिन्ह लिएर जनताको मत प्राप्त गरी चुनाव जितेका प्रतिनिधि नैतिक र राजनीतिक रूपमा एमालेकै भएको हुँदा प्रतिपक्षले मन्त्री बनाउँदा पनि प्रदेश प्रमुखले राजनीतिक पुर्वाग्रह राख्दै कार्वाही नहुनु विधि सम्वत छैन ।’–श्रेष्ठले भने, ‘हाम्रा सांसदलाई कार्वाही नहुँदासम्म संसद अवरुद्ध गर्छौं ।’ प्रदेश सांसद अजय शाहीले एमाले संसदीय दलका निर्णयहरुलाई हालसम्म मान्दै आएको बताउँदै उनले एमाले सरकार बाहिरीए पछि गठबन्धनको सहयताले स्वतन्त्रको नाम जप्दै हिड्नु गलत रहेको दाबी गरे । रिपोटर्स क्लब लम्बिनीले बुटवलमा आयोजना गरेको साक्षत्कारमा श्रेष्ठले यस्तो बताएका हुन् ।

एमालेको चुनाव चिन्ह लिएर नवलपरासीबाट चुनाव जितेका सांसद अजय शाहीले भने आफू स्वतन्त्र भएको दाबी गरेका छन् । ‘मैले चुनावमा मात्रै चिन्ह लिएको हो, नैतिक र राजनीतिक रूपमा म स्वतन्त्र छु । मैले नेकपा एमालेको सदस्यता लिएको छैन केवल चुनावी सम्झौता मात्रै थियो ।’–उनको भनाई छ ।

शाहीलाई नेपाली काँग्रेस, नेकपा एमाले तथा जनता सामाजवादी पार्टी जसपा गठबन्धनले मन्त्री बनाएको छ । नेकपा एमालले कारबाहीका लागि रिफारिस गरेकी अर्का सांसद विमला ओलीले पनि एमालेको चुनाव चिन्ह सुर्यबाट चिर्वाचन जितेकी थिइन् । उनलाई पनि गठबन्धन दलले मन्त्री बनाउने तयारी गरेको छ । विभिन्न समयमा दल अदलबदलको आरोप खेपी रहेकी विमलाको केही दिन अघि सामाजिक सञ्चालमा सार्वजनिक भएको चुम्बनको तस्विरले चर्चा पाएको थियो । उक्त विषयलाई लिएर सांसद ओलीले आफूलाई फसाउन खोजिएको आरोप लगाएकी थिइन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

अमलेखगञ्जमा पेट्रोल ट्याङ्की निर्माण हुने, ग्यास पाइप विस्तार गर्न परामर्श कांग्रेस केन्द्रीय कार्यसम्पादन समितिको बैठक आज हाेराइन जिबिएस स्कुल ड्राइभरटाेलमा डान्स आइकन र ट्यालेन्ट हन्ट तिलोत्तमामा जारी प्रथम टोल स्तरीय सेभेनए साइड फुटबलमा आज फाइनल खेल हुँदै महिलासहित २७ जनालाई सार्वजनिक स्थलमा कोर्रा पाल्पामा भएको दुर्घटनामा रुपन्देहीका ३४ वर्षीय युवाको मृत्यु आज अन्तर्राष्ट्रिय मानव अधिकार दिवस सरकारमा सहभागी हुन रेशम चौधरीलाई रिहा गर्नुपर्ने नागरिक उन्मुक्ति पार्टीको सर्त राजधानीको विषयलाई लिएर राजनीति होइन प्रदेशसभाको निर्णय कार्यान्वयन गर्न सहयोग गर्नुहोस्: मुख्यमन्त्री केसी तिलोत्तमा मेला : कुस्तीमा नेपालकै पहलमान विजयी, शनिबारदेखि ब्याडमिन्टन प्रतियोगिता हुँदै राजनीतिले धरापमा पर्यो नेपालकको खेलकूद : केन्द्रिय उपाध्यक्ष श्रेष्ठ टरिगाउँ विमास्थलको डिपोमा हवाई इन्धन भरेको ६ महिनापछि रिफिल सेवा सञ्चालनको तयारी बुटवलमा सम्पन्न ११ औं एभरेष्ट वादविवादको उपाधि नव ज्योतिका पाठकलाई विश्वकपका अतिथिलाई खाना खुवाउँछन् नेपालका विनोद, धेरैको रोजाई माछा र तारेको आलु बुटवलको नरैनापुर विद्यालयमा शैक्षिक सुधारसँगै विद्यार्थीको आकर्षण तिलोत्तमा सहकारीद्वारा रक्तदान, ५२ यूनिट संकलन अन्तरविद्यालय क्रिकेटः लुम्बिनी र शान्ति नमूना फाइनलमा संसद सचिवालयको पत्र कार्यान्वयन नगर्न अन्तरिम आदेश राजनीतिक दलहरुले निर्वाचनमा महिलामाथि व्यापक विभेद् गरेः आयोग आर्थिक क्षेत्र चलायमान बनाउने नयाँ सरकारको पहिलो प्राथमिकता : गृहमन्त्री खाँण