१४ मंसिर २०७९, बुधबार

Nov 30, 2022

काठमाडौँ । बागमती प्रदेश अन्तर्गतका जिल्ला सदरमुकाममा गुर्जोरोपण र यसबाट बनेको धुलो एवं चिया वितरण तीव्र भएको छ । गुर्जो अभियानकर्मी कमलबहादुर राजलवटले सिन्धुपाल्चोक सदरमुकाम चौतारा साँगाचोकगढी नगरपालिका, दोलखाको सदरमुकाम चरिकोट र काभ्रेपलाञ्चोकको सदरमुकाम धुलिखेलमा गरी करिब ७०० बिरुवा रोपिएको जानकारी दिनुभयो । गुर्जो रोपणलाई पछिल्लो समय जिल्ला सदरमुकाममा रहेका शिक्षालयमा रोप्ने अभियान तीव्र बनाइएको हो ।

चौतारा साँगाचोकगढी नगरपालिकाको जन जागृति माध्यमिक विद्यालय क्षेत्रमा करिब १०० बिरुवा रोपिएको छ । यसैगरी धुलिखेलस्थित सानो गोसाइँकुण्ड भनेर चिनिने नैमिषारण्य गुरुकुल परिसरमा ५० गुर्जोका बिरुवा रोपिएको छ । शिक्षालयलगायत ऐतिहासिक, धार्मिक एवं सांस्कृतिक महत्वका सम्पदास्थलमा पनि गुर्जो रोपण गरिएको छ । चौतारा साँगाचोक गढी नगरपालिकाको साँगाचोकगढी एवं बच्छलादेवी मन्दिर परिसरमा पनि गुर्जो रोपण गरिएको छ । गुर्जो रोपणसँगै ती क्षेत्रमा गुर्जोको धुलो र चिया पति वितरण गरिएको छ । -रासस

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सम्पादक कंडेलको स्मृतीमा दीप प्रज्वलन कांग्रेसमा संसदीय दलको नेता छान्न चुनाव हुने संकेत, गगन र विश्वप्रकाश अघि बढे रोटरीले बुटवलमा भित्र्यायो ग्लोबल ग्रान्टअन्तर्गत १० करोडका प्रोजेक्ट तिलोत्तमामा औधोगिक ब्यापार मेलाको तयारी पूरा, ३ सय स्टल सहभागी हुँदै विकासका कामहरुमा राजनीतिक रँग नदिन छत्रकाेट गाउँपालिकाका अध्यक्ष पाण्डेकाे आग्रह गृहमन्त्री खाणकै गृहजिल्ला रुपन्देहीमा कांग्रेस शुन्य, कार्यकर्ता असन्तुष्ट समानुपातिकतर्फ कसको कति मत ? भ्रष्टाचार आराेपमा दाङका तत्कालिन प्रमुख डिभिजनल इन्जिनियर विरुद्ध मुद्दा दायर स्याङ्जा २ र बाजुरामा पुनः मतदान नहुने, गणना सुरु गर्न आयोगको निर्देशन लुम्बिनीका कर्मचारी आन्दोलित : बुटवलबाट रातारात कुम्लो पारेर राजधानी सार्न हुँदैन कर्णाली सरकार गठनका लागि शक्ति केन्द्र धाउँदै नेताहरु अतिक्रमण गरेर बनाइएका संरचना ३५ दिनभित्र हटाऊ : उपत्यका विकास प्राधिकरण पोलियो खोपको तयारीमा रहेकाे प्रहरी ट्रकमा आत्मघाती हमला, ३ जनाको मृत्यु प्रत्यक्षतर्फ महिला निर्वाचित नहुँदा सुदूरपश्चिममा समानुपातिक कोटाबाट संसद छिर्न चाहने पुरुषलाई समस्या १६५ निर्वाचन क्षेत्रमा १६१ को अन्तिम नतिजा सार्वजनिक, हेर्नुहोस कहाँ कसले जिते ? स्याङ्जामा सुन्तला उत्पादन वृद्धि भएपछि किसान उत्साहित अरबाज खान र जर्जियाको ब्रेकअप सोलुखुम्बुका एक हजार परिवार बिजुलीविहीन चीनको आणविक हतियार सन् २०३५ सम्ममा तीन गुणा बढी: अमेरिका भैरहवा आँखा अस्पतालमा अत्याधुनिक मोडुलर शल्यक्रिया कक्ष स्थापना गरिने