११ माघ २०७८, मंगलवार

Jan 25, 2022

अघिपछि धार्मिक गतिविधि विरोधी चर्को भाषण गर्ने कम्यूनिष्ट नेता दुःख,सुखमा मन्दिर तथा धार्मिक गुरुको शरणमा पुग्ने गरेका छन्

Advertisement

बुटवल । धर्मलाई अव्यवहारिक, पुरातन सोँच मान्ने र धर्म तथा धार्मिक मठ–मन्दिरलाई उपेक्षा गर्दै आएको कम्यूनिष्ट पार्टीका नेता तथा लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री कुलप्रसाद केसी मुख्यमन्त्री बनेपछि मन्दिर चाहारेका छन् । ५० को दशकमा धर्म र धार्मिक गतिविधि विरोधी भाषण, गतिविधिका साथ क्रान्तिका चर्को भाषण गर्ने र माओलाई नै भगवान ठान्ने कम्यूनिष्टहरु खुशीयालीमा होस् या दुःखमा भगवानको शरणमा पर्न मन्दिर धाउने गरेका छन् ।

यसै क्रममा लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री कुलप्रसाद केसी पनि मुक्तिनाथ मन्दिरमा पूजा–अर्चना गरेका छन् । मुख्यमन्त्री केसीले साउनको अन्तिम सोमबार बुटवल–१२ मुक्तिनाथ मन्दिरमा गएर पुजा तथा अर्चना गरेका हुन् । स्वामी नारायण मुक्तिनाथ धाममा पुगेका मुख्यमन्त्रीले विशेष रुद्राभिषेक,जलार्पण ,पूजा र आरती गर्नुका साथै स्वामी लोकानन्दबाट प्रसाद ग्रहण गरेका थिए ।

पूजा–अर्चना गरेपछि संचारकर्मीहरुसँग कुरा गर्दै मुख्यमन्त्री केसीले देशको विकास र समृद्धिभित्र धार्मिक पर्यटन सांस्कृतिक सम्पदाको पनि उच्च योगदान रहको बताए । उनले धार्मिक पीठ र सांस्कृतिक सम्पदाहरुको विकास गर्नुपर्नेमा जोड दिए । बिहीबार मात्रै मुख्यमन्त्रीमा नियुक्त भएका केसीले मुक्तिनाथ धाममा पुगेर दर्शन गर्नुलाई महत्वका साथ हेरिएको छ ।

आजबाट सुरु हुुने प्रदेशसभाको नवौँ अधिवेशनमा मुख्यमन्त्री केसीले विश्वासको मत लिने सम्भावना रहेको छ । मन्दिरलाई वेवास्ता गर्ने, धर्मलाई ढोँग र धार्मिक गुरुहरुलाई ढोँगीको संज्ञा दिने कट्टर, क्रािन्तकारी ठान्ने नेकपा माओवादीका हालका शिर्ष नेता तथा तत्कालिन जनयुद्धका कमाण्डर मन्दिरमा पुगेर पूजा–आजा गरेपछि अन्ततःकम्यूनिष्टहरुको सिद्धान्त र व्यवहार फरक देखिएको थप पुष्ट भएको छ ।

स्मरण रहेस् ,नेकपा एमालेका अध्यक्ष तथा निवर्तमान प्रधानमन्त्री केपी ओली शर्मालो पनि आफू प्रधानमन्त्री छँदा पशुपतिनाथमा पूजा–आजा गर्दै पशुपतिमा करोडौंको सुनको गजुर राख्ने घोषणा गरेका थिए । त्यसैगरी नेकपा एमालेका नेता तथा लुम्बिनी प्रदेशका निवर्तमान मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले पनि आँफू मुख्यमन्त्री हुँदा बुटवल–१२ स्थित मुक्तिनाथ मन्दिरमा गएर पूजा–अर्चना गरेका हुन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भोलि हुने राष्ट्रियसभा निर्वाचनको तयारी पूरा क्यामरुनको रंगशालामा भागदौड हुँदा ६ जनाको मृत्या राष्ट्रियसभा निर्वाचन सुरक्षाकाे जिम्मा प्रदेश प्रहरीलाई काठमाडौंमा सिटामोलको अभाव छ, यसमा पनि नाफाखोरीको तारतम्य छ ? कोरोनाको नाममा आफूखुसी कार्यालय अनुपस्थित, स्वीकृती लिएरमात्र बस्न निर्देशन जिल्ला भित्रने सबैलाई खोप कार्ड अनिवार्य मूल्यवृद्धिको बिरोधमा विप्लव नेकपाको प्रदर्शन प्रहरीको मोटरसाइकल लिएर फरार कैदी नाइके पक्राउ कर्णालीका मुख्यमन्त्री शाहीको सम्पत्ति : ५६ तोला सुन, ठाउँ-ठाउँमा जग्गा दाङमा अतिरिक्त खोप लगाउन सुरु, सिरिन्ज अभाव व्यवसायीलाई हतोत्साहित नबनाऔं सिद्धबाबा सुरुङमार्गको निर्माण आगामी महिना सुरु हुने बढ्यो संक्रमण, छैन सर्तकता राष्ट्रिय सभा निर्वाचन : लुम्बिनीमा कुन दलको कस्तो अवस्था ? नेपालमा एक लाख ६८ हजारले लगाए बुस्टर डोज, अझै एक करोड खोप मौज्दात १६ पुसदेखि हराइरहेकी महिलाको शव घरभित्रै फेला सुस्ता गाउँपालिकाद्वारा ६१ करोडको बजेट प्रस्तुत बिपी प्रतिष्ठान सम्हाल्न आइपुगे यादव, आन्दोलनरत पक्षकाे स्वागत, कर्मचारीकाे विरोध नालामा फसेर गैंडा मरेको विषयमा अनुसन्धान गर्न सहायक वार्डेनलाई जिम्मा जिल्ला प्रशासन रसुवाका ९० प्रतिशत कर्मचारीलाई कोरोना, शुक्रबारसम्म सेवा बन्द