३० श्रावण २०७९, सोमबार

Aug 15, 2022

अघिपछि धार्मिक गतिविधि विरोधी चर्को भाषण गर्ने कम्यूनिष्ट नेता दुःख,सुखमा मन्दिर तथा धार्मिक गुरुको शरणमा पुग्ने गरेका छन्

Advertisement

बुटवल । धर्मलाई अव्यवहारिक, पुरातन सोँच मान्ने र धर्म तथा धार्मिक मठ–मन्दिरलाई उपेक्षा गर्दै आएको कम्यूनिष्ट पार्टीका नेता तथा लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री कुलप्रसाद केसी मुख्यमन्त्री बनेपछि मन्दिर चाहारेका छन् । ५० को दशकमा धर्म र धार्मिक गतिविधि विरोधी भाषण, गतिविधिका साथ क्रान्तिका चर्को भाषण गर्ने र माओलाई नै भगवान ठान्ने कम्यूनिष्टहरु खुशीयालीमा होस् या दुःखमा भगवानको शरणमा पर्न मन्दिर धाउने गरेका छन् ।

यसै क्रममा लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री कुलप्रसाद केसी पनि मुक्तिनाथ मन्दिरमा पूजा–अर्चना गरेका छन् । मुख्यमन्त्री केसीले साउनको अन्तिम सोमबार बुटवल–१२ मुक्तिनाथ मन्दिरमा गएर पुजा तथा अर्चना गरेका हुन् । स्वामी नारायण मुक्तिनाथ धाममा पुगेका मुख्यमन्त्रीले विशेष रुद्राभिषेक,जलार्पण ,पूजा र आरती गर्नुका साथै स्वामी लोकानन्दबाट प्रसाद ग्रहण गरेका थिए ।

पूजा–अर्चना गरेपछि संचारकर्मीहरुसँग कुरा गर्दै मुख्यमन्त्री केसीले देशको विकास र समृद्धिभित्र धार्मिक पर्यटन सांस्कृतिक सम्पदाको पनि उच्च योगदान रहको बताए । उनले धार्मिक पीठ र सांस्कृतिक सम्पदाहरुको विकास गर्नुपर्नेमा जोड दिए । बिहीबार मात्रै मुख्यमन्त्रीमा नियुक्त भएका केसीले मुक्तिनाथ धाममा पुगेर दर्शन गर्नुलाई महत्वका साथ हेरिएको छ ।

आजबाट सुरु हुुने प्रदेशसभाको नवौँ अधिवेशनमा मुख्यमन्त्री केसीले विश्वासको मत लिने सम्भावना रहेको छ । मन्दिरलाई वेवास्ता गर्ने, धर्मलाई ढोँग र धार्मिक गुरुहरुलाई ढोँगीको संज्ञा दिने कट्टर, क्रािन्तकारी ठान्ने नेकपा माओवादीका हालका शिर्ष नेता तथा तत्कालिन जनयुद्धका कमाण्डर मन्दिरमा पुगेर पूजा–आजा गरेपछि अन्ततःकम्यूनिष्टहरुको सिद्धान्त र व्यवहार फरक देखिएको थप पुष्ट भएको छ ।

स्मरण रहेस् ,नेकपा एमालेका अध्यक्ष तथा निवर्तमान प्रधानमन्त्री केपी ओली शर्मालो पनि आफू प्रधानमन्त्री छँदा पशुपतिनाथमा पूजा–आजा गर्दै पशुपतिमा करोडौंको सुनको गजुर राख्ने घोषणा गरेका थिए । त्यसैगरी नेकपा एमालेका नेता तथा लुम्बिनी प्रदेशका निवर्तमान मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले पनि आँफू मुख्यमन्त्री हुँदा बुटवल–१२ स्थित मुक्तिनाथ मन्दिरमा गएर पूजा–अर्चना गरेका हुन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

५ लाख बढी प्रतिस्पर्धी रहेको ड्रिम टोयोटा कार आर्ट प्रतियोगितामा नेपालबाट बुटवलकी निकिता बनिन् उत्कृष्ट विभिन्न स्थानमा अवैध लागूऔषधसहित पाँच जना पक्राउ सुनको मूल्य ४०० रुपैयाँ घट्यो लुम्बिनी सरकारको आम्दानीः तलब भत्ता समेत पुग्दैन, कर्मचारी पाल्न ‘अरुको भर’ फलफूल र तरकारीको मूल्य : सबैभन्दा सस्तो सेतो मुला, महंगो किवी शुद्धोधन ३ मा सुकुम्बासी जग्गा नापजाँच सुरु २४ वर्षीया पुष्पा बुढाथोकी १ महिनादेखि सम्पर्कबिहीन भ्रष्टाचार र वंशवाद भारतका दुई शत्रु: माेदी साउनको अन्तिम सोमबार देवघाटमा भक्तजनको घुइँचो (फाेटाेफिचर) राप्रपा नेपालको केन्द्रिय समिती बैठक शुरु, प्रतिवेदनहरु प्रस्तुत हुदैँ कम्युनिष्ट पार्टी भन्ने बित्तिकै जनता डराउने अवस्था आयोः मन्त्री चौधरी मध्य भोटेकोशी जलविद्युत अझै १ करोड ५४ लाख रुपैयाँ नोक्सानमा श्रावणको अन्तिम सोमबार : शिवालयमा भक्तजनको भीड रुस्दीमाथि छुरा प्रहारः चुकिल लगाएर कोठाभित्रै बस्छन् आक्रमणकारीका बाबु कमल थापाले गरे राष्ट्रपति भण्डारीको निर्णयलाई स्वागत माओवादी स्थायी कमिटी बैठक दिउँसो १ बजे बस्दै ७५औँ स्वतन्त्रता दिवस मनाउँदै भारत रुपन्देहीमा अज्ञात समुहको गोली प्रहारबाट बिकास गुरुङ घाइते नागरिकता विधेयक : यस्तो छ अबको संसदीय प्रक्रिया बुटवलको सडकको अवस्थाः जनसरोकारको बिषय