११ आश्विन २०७८, सोमबार

Sep 27, 2021

अघिपछि धार्मिक गतिविधि विरोधी चर्को भाषण गर्ने कम्यूनिष्ट नेता दुःख,सुखमा मन्दिर तथा धार्मिक गुरुको शरणमा पुग्ने गरेका छन्

Advertisement

बुटवल । धर्मलाई अव्यवहारिक, पुरातन सोँच मान्ने र धर्म तथा धार्मिक मठ–मन्दिरलाई उपेक्षा गर्दै आएको कम्यूनिष्ट पार्टीका नेता तथा लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री कुलप्रसाद केसी मुख्यमन्त्री बनेपछि मन्दिर चाहारेका छन् । ५० को दशकमा धर्म र धार्मिक गतिविधि विरोधी भाषण, गतिविधिका साथ क्रान्तिका चर्को भाषण गर्ने र माओलाई नै भगवान ठान्ने कम्यूनिष्टहरु खुशीयालीमा होस् या दुःखमा भगवानको शरणमा पर्न मन्दिर धाउने गरेका छन् ।

यसै क्रममा लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री कुलप्रसाद केसी पनि मुक्तिनाथ मन्दिरमा पूजा–अर्चना गरेका छन् । मुख्यमन्त्री केसीले साउनको अन्तिम सोमबार बुटवल–१२ मुक्तिनाथ मन्दिरमा गएर पुजा तथा अर्चना गरेका हुन् । स्वामी नारायण मुक्तिनाथ धाममा पुगेका मुख्यमन्त्रीले विशेष रुद्राभिषेक,जलार्पण ,पूजा र आरती गर्नुका साथै स्वामी लोकानन्दबाट प्रसाद ग्रहण गरेका थिए ।

पूजा–अर्चना गरेपछि संचारकर्मीहरुसँग कुरा गर्दै मुख्यमन्त्री केसीले देशको विकास र समृद्धिभित्र धार्मिक पर्यटन सांस्कृतिक सम्पदाको पनि उच्च योगदान रहको बताए । उनले धार्मिक पीठ र सांस्कृतिक सम्पदाहरुको विकास गर्नुपर्नेमा जोड दिए । बिहीबार मात्रै मुख्यमन्त्रीमा नियुक्त भएका केसीले मुक्तिनाथ धाममा पुगेर दर्शन गर्नुलाई महत्वका साथ हेरिएको छ ।

आजबाट सुरु हुुने प्रदेशसभाको नवौँ अधिवेशनमा मुख्यमन्त्री केसीले विश्वासको मत लिने सम्भावना रहेको छ । मन्दिरलाई वेवास्ता गर्ने, धर्मलाई ढोँग र धार्मिक गुरुहरुलाई ढोँगीको संज्ञा दिने कट्टर, क्रािन्तकारी ठान्ने नेकपा माओवादीका हालका शिर्ष नेता तथा तत्कालिन जनयुद्धका कमाण्डर मन्दिरमा पुगेर पूजा–आजा गरेपछि अन्ततःकम्यूनिष्टहरुको सिद्धान्त र व्यवहार फरक देखिएको थप पुष्ट भएको छ ।

स्मरण रहेस् ,नेकपा एमालेका अध्यक्ष तथा निवर्तमान प्रधानमन्त्री केपी ओली शर्मालो पनि आफू प्रधानमन्त्री छँदा पशुपतिनाथमा पूजा–आजा गर्दै पशुपतिमा करोडौंको सुनको गजुर राख्ने घोषणा गरेका थिए । त्यसैगरी नेकपा एमालेका नेता तथा लुम्बिनी प्रदेशका निवर्तमान मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले पनि आँफू मुख्यमन्त्री हुँदा बुटवल–१२ स्थित मुक्तिनाथ मन्दिरमा गएर पूजा–अर्चना गरेका हुन् ।

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

एमाले विधान महाधिवेशनको तयारी पूरा कांग्रेसको स्थानीय नेतृत्व : अधिकांश युवा र जनप्रतिनिधि नेपाल-भारत सीमा बन्द हुँदा पर्यटन क्षेत्र मारमा राजनीतिक दलसम्बन्धी अध्यादेश खारेज पर्वतीय पर्यटनको प्रवर्द्धनमा पर्वतारोहण संघको सहयोग महत्वपूर्णः प्रधानमन्त्री देउवा तोकिएकै समयमा कांग्रेसको महाधिवेशन हुन्छ : नेता लेखक समावेशी विकासमा विश्व बैंकको जोड सम्झँदा कहाली लाग्ने १४ जनाले दर्दनाक ज्यान गुमाएका ७ घटना बीपी कोइराला राष्ट्रिय पुरस्कार स्थापना गर्ने सरकारको निर्णय गोरखापत्र संस्थानको कार्यकारी अध्यक्षमा सुवेदी भारतीय सहित तीनको शङ्कास्पद मृत्यु प्रदेश-१ मा थपिए ३२७ मा संक्रमित, ४ जनाको मृत्यु सुदूरपश्चिम प्रदेशमा थप ४० जनामा कोरोना संक्रमण, एकको मृत्यु जितिया पर्वको अवसरमा सार्वजनिक विदा भैरहवास्थित भिम अस्पतालका स्वास्थ्यकर्मी पुन: आन्दोलनमा रुपन्देहीका पर्यटन व्यवसायीद्वारा २४ घण्टा व्यवसाय सञ्चालन गर्न पाउनुपर्ने माग पत्रकार पन्त सम्मानित ५० लाख धरौटीमा छुटे शर्मा नेप्सेमा उच्च अङ्कको गिरावट, कारोबार रकम समेत घट्यो पर्यटकको आगमनले उत्साहित हुँदै व्यवसायी