५ कार्तिक २०७८, शुक्रबार

Oct 22, 2021

बुटवल । टोण्टा फाउण्डेशन नेपालले ब्लड क्यान्सरबाट पीडित बुटवलका एक बालकलाई आर्थिक सहयोग गरेको छ । ‘ नागरिक बचाउ अभियान’ भन्ने नारासहित सामाजिक क्षेत्रमा काम गर्दै आएको फाउण्डेशनले शनिबार बुटवलका ११ वर्षिय सुशान्त परियारलाई नगद रु २५ हजार सहयोग गरेको हो। फाउण्डेशनले परियार बसेको स्थानमै पुगी सहयोग रकम हस्तान्तरण गरेको संस्थाका कार्यक्रम संयोजक केशव बेल्बासेले बताए ।

Advertisement

करिब एक महिना अगाडि ग्लोबल आवाज अनलाइनमा ‘आर्थिक अभावका कारण बुटवलका ११ वर्षिय बालकको उपचारमा समस्या’ भन्ने समाचार प्रकाशन भएपछि फाउण्डेशन परियारको सम्पर्कमा पुगेको थियो । फाउण्डेशनले परियारलाई तत्काल केहि नगद र खाद्यान्न राहत प्रदान गरेको थियो ।

त्यसपछि फाउण्डेशनले नागरिक बचाउ अभियानमा सुशान्त परियारका लागि पनि सहयोग जुटाउन अभियान चालेको फाउण्डेशनका अध्यक्ष सुरेश विश्वकर्माले जनाए । उनले भने ‘ हामीले आर्थिक अभावका कारण उपचार गर्न नसकेका गरिब तथा विपन्न व्यक्तिहरुलाई उपचार तथा उद्धारका लागि अभियान अन्तर्गत सहयोग जुटाउँछौ र जुटेको सहयोग उनीहरुलाई उपलब्ध गराउँछौं । यदि तत्कालनै गर्नुपरे संस्थाको तर्फबाट सक्दो प्रयास गर्छौ ।’

सुशान्त लगाएत यतिबेला अन्य ७ जनाको उपचारका लागि पनि सहयोग जुटाउने अभियान चलेको कार्यक्तम संयोजक बेल्बासेले बताए । अधिकांश मृगौला तथा क्यान्सर पीडित भएको बताउँदै सुशान्तका लागि उठेको रकम उनकी आमालाई हस्तान्तरण गरी उपचारका लागि पठाइएको र थप उपचारका लागि सहयोग जुटाउने कार्य जारी रहेको उनले बताए ।

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेपालमा थपिए ७०८ कोरोना संक्रमित, ११ जनाको मृत्यु जिपलाइनमा रमाए पूर्वप्रधानमन्त्री प्रचण्ड उज्यालो लुम्बिनी प्रदेश निर्माणमा प्रयासरत : मन्त्री राना एमाले स्थायी कमिटीमा १० बुँदे कार्यदलले सुझाव प्रस्तुत गर्दै मन मोतीपुर घटनामा मारिएकालाई क्षतिपूर्तिको माग आफ्ना र पहुँचवाला सञ्चार गृहलाई मात्रै बजेट वितरण गरेकोप्रति प्रकाशन समाजद्वारा लुम्बिनी प्रदेश सरकारलाई ध्यानाकर्षण किसानको आँशु रोक, पीडामा मल्हम लगाऊ नेपालकै तेस्रो ठूलो विद्युत सवस्टेशनको परीक्षण सफल रुपन्देहीमा लाखौँको अबैध काठ बरामद चितवन घटनाले उब्जिएका प्रश्नहरु अदालती मिलापत्रमा विश्वास घट्यो कोभिडबाट १ लाख २० हजार स्वास्थ्यकर्मीको मृत्यु रामपुरको छाङ्दी झरनामा पर्यटकको आकर्षण सडक विस्तारः तनहुँ खण्डमा सात हजार रुख काटिने माटाका भाँडा बनाउने कुमालेलाई भ्याइनभ्याइ स्वास्थ्यकर्मीलाई कोभिडको खोप उपलब्ध गराउन विश्व स्वास्थ्य सगठनको आग्रह लयमा फर्किँदै बागलुङका पर्यटन व्यवसाय जुवाखालबाट पक्राउ परेका वडाअध्यक्ष छुटे दसैं सकियो, गाउँ रित्तियो