१ भाद्र २०७९, बुधबार

Aug 17, 2022

बुटवल । टोण्टा फाउण्डेशन नेपालले ब्लड क्यान्सरबाट पीडित बुटवलका एक बालकलाई आर्थिक सहयोग गरेको छ । ‘ नागरिक बचाउ अभियान’ भन्ने नारासहित सामाजिक क्षेत्रमा काम गर्दै आएको फाउण्डेशनले शनिबार बुटवलका ११ वर्षिय सुशान्त परियारलाई नगद रु २५ हजार सहयोग गरेको हो। फाउण्डेशनले परियार बसेको स्थानमै पुगी सहयोग रकम हस्तान्तरण गरेको संस्थाका कार्यक्रम संयोजक केशव बेल्बासेले बताए ।

Advertisement

करिब एक महिना अगाडि ग्लोबल आवाज अनलाइनमा ‘आर्थिक अभावका कारण बुटवलका ११ वर्षिय बालकको उपचारमा समस्या’ भन्ने समाचार प्रकाशन भएपछि फाउण्डेशन परियारको सम्पर्कमा पुगेको थियो । फाउण्डेशनले परियारलाई तत्काल केहि नगद र खाद्यान्न राहत प्रदान गरेको थियो ।

त्यसपछि फाउण्डेशनले नागरिक बचाउ अभियानमा सुशान्त परियारका लागि पनि सहयोग जुटाउन अभियान चालेको फाउण्डेशनका अध्यक्ष सुरेश विश्वकर्माले जनाए । उनले भने ‘ हामीले आर्थिक अभावका कारण उपचार गर्न नसकेका गरिब तथा विपन्न व्यक्तिहरुलाई उपचार तथा उद्धारका लागि अभियान अन्तर्गत सहयोग जुटाउँछौ र जुटेको सहयोग उनीहरुलाई उपलब्ध गराउँछौं । यदि तत्कालनै गर्नुपरे संस्थाको तर्फबाट सक्दो प्रयास गर्छौ ।’

सुशान्त लगाएत यतिबेला अन्य ७ जनाको उपचारका लागि पनि सहयोग जुटाउने अभियान चलेको कार्यक्तम संयोजक बेल्बासेले बताए । अधिकांश मृगौला तथा क्यान्सर पीडित भएको बताउँदै सुशान्तका लागि उठेको रकम उनकी आमालाई हस्तान्तरण गरी उपचारका लागि पठाइएको र थप उपचारका लागि सहयोग जुटाउने कार्य जारी रहेको उनले बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा १५० शैय्याको नयाँ भवनबाट प्रसूति सेवा बन्दीलाई कारागारभित्रै अस्पताल मुख्यमन्त्री केजरीवालद्वारा ‘भारतलाई पहिलो बनाऔँ’ अभियान सुरु ‘पत्रकार कुट्ने’ परासीको पाल्हीनन्दन प्रमुखलाई कारवाहीको माग निर्वाचन सुरक्षा योजना बनाउन आयोगको निर्देशन अर्थमा चुक्यो लुम्बिनी सरकार नवलपरासीको विभिन्न स्थानबाट फरार ७ जना प्रतिवादी पक्राउ दार्चुलामा जीप दुर्घटना : पाँच जनाको मृत्यु, छ घाइते लुम्बिनी फोटो ग्राफर संघको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम , ५० जनाले गरे रक्तदान लुम्बिनी सरकारले आफ्नाे सेवा सुविधा वृद्धिका लागि खुलायाे बाटाे, थप नियुक्तिका लागि अनुसूची हेरफेर चार महिनामा विपद्का घटनाले लियो १५७ जनाको ज्यान, ८५ करोडभन्दा बढीको आर्थिक क्षति लुम्बिनी अस्पतालको टेण्डर घोटाला : कागजातसहित ७ दिन भित्र उपस्थित हुन प्राधिकरणलाई निर्देशन कपिलबस्तुको सिद्धार्थ रिसोर्टमा तीज विशेष कार्यक्रम हुने, सहभागीलाई पुरस्कार ! महाअभियोग टुङ्गो लगाउने कार्यतालिका अर्को बैठकमा पेश हुने पुरुषहरू धेरै काम गर्छन् तर, महिलाहरूलाई फुर्सद कम हुन्छ निर्वाचन नजिकिएसँगै फेरि गृहजिल्ला जाँदै एमाले अध्यक्ष ओली नेपाल र बेलायतबीच स्वास्थ्य जनशक्ति पठाउनेसम्बन्धी श्रम समझदारीमा हस्ताक्षर हुने सन्तानको दीर्घायुको कामना गर्दै कुशको पूजा गरेर तीनछठी पर्व मनाइयो छुट्टाछुट्टै घटनामा बाँकेमा दुई जनाको मृत्यु दक्षिण कोरियामा एकैदिन एक लाख ८० हजार भन्दा बढी सङ्क्रमित