१ भाद्र २०७९, बुधबार

Aug 17, 2022

बुटवल । कोरोनाको कारणले भौतिक रुपमा विद्यालय सञ्चालन हुन नपाउँदा अनलाइन (भर्चुअल) माध्यमबाट भयो । इन्टरनेटको पहुँच सबैतिर नभएकोले शिक्षाको अधिकार प्रदान गर्नको लागि रेडियोलाई विकल्प बनाइएको छ । यही समस्यालाई मध्यनजर गर्दै रूपन्देहीको तिलोत्तमा नगरपालिकाले रेडियोको माध्यमबाट शिक्षा प्रदान गर्ने तयारी गरेको छ। यसैको लागि नगरप्रमुख बासुदेव घिमिरेले तिलोत्तमा ७ को सेमराबजार माबीका विद्यार्थीलाई रेडियो बाढेका हुन्। 

नगरप्रमुख घिमिरेले सुविधासम्पन्न कम्प्युटर तथा बिज्ञान प्रयोगशाला कक्षको समेत उद्घाटन तथा शुभारम्भ गरेको प्रवक्ता सुरेन्द्र श्रीले जानकारी दिए। प्रमुख घिमिरेले  रेट्रोफटिङि प्रविधि मार्फत पुनर्निर्माण गरिएको भवनको शुभारम्भ गरेका हुन्। सो अवसरमा विद्यालयका  अध्यक्ष गणेश भण्डारी, प्रधानाध्यापक खेमराज पाण्डे लगायतले विद्यालयको आमूल परिवर्तन गर्न नगरपालिकाले खेलेको भूमिकाको प्रशंसा गरेका थिए। सामुदायिक विद्यालयमा पढाईको गुणस्तर तीब्र गतिम सुधार भएको भन्दै नगरप्रमुख घिमिरेले नगरपालिका शिक्षा सुधारका सबै योजना लागू गर्न तयार रहेको बताए।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनी प्रादेशिक अस्पतालमा १५० शैय्याको नयाँ भवनबाट प्रसूति सेवा बन्दीलाई कारागारभित्रै अस्पताल मुख्यमन्त्री केजरीवालद्वारा ‘भारतलाई पहिलो बनाऔँ’ अभियान सुरु ‘पत्रकार कुट्ने’ परासीको पाल्हीनन्दन प्रमुखलाई कारवाहीको माग निर्वाचन सुरक्षा योजना बनाउन आयोगको निर्देशन अर्थमा चुक्यो लुम्बिनी सरकार नवलपरासीको विभिन्न स्थानबाट फरार ७ जना प्रतिवादी पक्राउ दार्चुलामा जीप दुर्घटना : पाँच जनाको मृत्यु, छ घाइते लुम्बिनी फोटो ग्राफर संघको सप्ताहव्यापी कार्यक्रम , ५० जनाले गरे रक्तदान लुम्बिनी सरकारले आफ्नाे सेवा सुविधा वृद्धिका लागि खुलायाे बाटाे, थप नियुक्तिका लागि अनुसूची हेरफेर चार महिनामा विपद्का घटनाले लियो १५७ जनाको ज्यान, ८५ करोडभन्दा बढीको आर्थिक क्षति लुम्बिनी अस्पतालको टेण्डर घोटाला : कागजातसहित ७ दिन भित्र उपस्थित हुन प्राधिकरणलाई निर्देशन कपिलबस्तुको सिद्धार्थ रिसोर्टमा तीज विशेष कार्यक्रम हुने, सहभागीलाई पुरस्कार ! महाअभियोग टुङ्गो लगाउने कार्यतालिका अर्को बैठकमा पेश हुने पुरुषहरू धेरै काम गर्छन् तर, महिलाहरूलाई फुर्सद कम हुन्छ निर्वाचन नजिकिएसँगै फेरि गृहजिल्ला जाँदै एमाले अध्यक्ष ओली नेपाल र बेलायतबीच स्वास्थ्य जनशक्ति पठाउनेसम्बन्धी श्रम समझदारीमा हस्ताक्षर हुने सन्तानको दीर्घायुको कामना गर्दै कुशको पूजा गरेर तीनछठी पर्व मनाइयो छुट्टाछुट्टै घटनामा बाँकेमा दुई जनाको मृत्यु दक्षिण कोरियामा एकैदिन एक लाख ८० हजार भन्दा बढी सङ्क्रमित