१ कार्तिक २०७८, सोमबार

Oct 18, 2021

बुटवल । कोरोनाको कारणले भौतिक रुपमा विद्यालय सञ्चालन हुन नपाउँदा अनलाइन (भर्चुअल) माध्यमबाट भयो । इन्टरनेटको पहुँच सबैतिर नभएकोले शिक्षाको अधिकार प्रदान गर्नको लागि रेडियोलाई विकल्प बनाइएको छ । यही समस्यालाई मध्यनजर गर्दै रूपन्देहीको तिलोत्तमा नगरपालिकाले रेडियोको माध्यमबाट शिक्षा प्रदान गर्ने तयारी गरेको छ। यसैको लागि नगरप्रमुख बासुदेव घिमिरेले तिलोत्तमा ७ को सेमराबजार माबीका विद्यार्थीलाई रेडियो बाढेका हुन्। 

नगरप्रमुख घिमिरेले सुविधासम्पन्न कम्प्युटर तथा बिज्ञान प्रयोगशाला कक्षको समेत उद्घाटन तथा शुभारम्भ गरेको प्रवक्ता सुरेन्द्र श्रीले जानकारी दिए। प्रमुख घिमिरेले  रेट्रोफटिङि प्रविधि मार्फत पुनर्निर्माण गरिएको भवनको शुभारम्भ गरेका हुन्। सो अवसरमा विद्यालयका  अध्यक्ष गणेश भण्डारी, प्रधानाध्यापक खेमराज पाण्डे लगायतले विद्यालयको आमूल परिवर्तन गर्न नगरपालिकाले खेलेको भूमिकाको प्रशंसा गरेका थिए। सामुदायिक विद्यालयमा पढाईको गुणस्तर तीब्र गतिम सुधार भएको भन्दै नगरप्रमुख घिमिरेले नगरपालिका शिक्षा सुधारका सबै योजना लागू गर्न तयार रहेको बताए।

Advertisement

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

बाढीले डाइभर्सन बगायो, पुर्व–पश्चिम राजमार्ग अवरुद्ध दुई दिनको वर्षाले धानबाली नष्ट, काटेर राखेका धान पनि खेतमै डुब्यो भित्र्याउने बेलाको रुपन्देहीको धानबालीमा वर्षाले क्षति, क्षतिको विवरण आउन बाँकी जेम्स बोन्डको सम्पत्ति सन्तानले नपाउने प्रकृतिसँग रमाउन सिद्धबाबाधाम मनकामनामा बस दुर्घटना : ३० घाइते, १० को अवस्था गम्भीर बजारमा गोलभेडाको मुल्य बढ्दा साना किसानको टनेलबाटै खोसाखोस सुविधा मात्रै लिएर बित्यो चार वर्ष, भूमिकाविहीन जिसस अभिषेक, दर्शन, मनिष र आयुष सम्मिलित यू–२३ टोलीकाे घोषणा हिन्दू मन्दिर तोडफोड, मुसलमानको ज्यादतीबिरुद्ध भोक हड्ताल घोषणा आईसीएफसी फाइनान्सको १०% बोनस सेयर र ४% नगद लाभांश घोषणा गुल्मी कारागारमा क्षमताभन्दा तेब्बर कैदीबन्दी : १० स्थायी दरबन्दी १ कर्मचारी श्रीमतीको लौरो प्रहारबाट श्रीमानको ज्यान गयो,श्रीमती गम्भिर घाइते रुपन्देही आउन लागेका गृहमन्त्री खाँण काठमाण्डौंमा रोकिए स्वदेश फर्कियो साफ उपविजेता नेपाली टोली पानीले खर कुहिएपछि किसान मर्कामा हिमाली भेगमा यसरी हुँदैछ बलिवुड चलचित्र उँचाईको छायांकन टी-ट्वान्टी विश्वकपमा आज पनि दुई खेल सुकाएको खर पानीले कुहिएपछि किसान मर्कामा नेपाली युवकको मलेसियामा मृत्यु