९ कार्तिक २०७८, मंगलवार

Oct 26, 2021

बुटवल । लुम्बिनी प्रदेशमा विपक्षी गठबन्धनले सरकार बनाउने क्रममा आफ्ना दलमा रहेका सदस्यहरुलाई मन्त्रीमा नियुक्ती तथा सपथ गराएको भन्दै नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एमाले) लुम्बिनी प्रदेश कमिटीले विरोध गरेको छ । एक विज्ञप्ती जारी गर्दै एमाले लुम्बिनी प्रदेश कमिटीका अध्यक्ष लिला गिरीले एमाले संसदीय दलका नेता अजयकुमार शाहीलाई मन्त्रीमा नियुक्त गरेको तथा विमलाकुमारी खत्री ओलीलाई आफ्नो संसदीय दलमा सहभागी गराई गैरसंवैधानिक र गैरसंसदीय बाटोमा प्रदेश प्रमुखले आफ्नो भुमिका निर्वाह गरेको भन्दै आपत्ति व्यक्त गरेका छन् ।

Advertisement

विज्ञप्तीमा भनिएको छ, ‘लुम्बिनी प्रदेशमा आज विपक्षी गठबन्धनको सरकार बनाउने क्रममा हाम्रो पार्टीका संसदीय दलका माननीय अजयकुमार शाहीलाई प्रदेश सरकारको मन्त्रीमा नियुक्त गरेको तथा माननीय विमलाकुमारी खत्री ओलीलाई आफ्नो संसदीय दलमा सहभागी गराई गैरसंवैधानिक र गैरसंसदीय बाटोमा प्रदेश प्रमुखले आफ्नो भुमिका निर्वाह गरेकोप्रति नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी ९एमाले० लुम्बिनी प्रदेश कमिटीको गम्भिर आपत्ति रहेको छ ।’

यस्तै, संविधानको धारा १६८ को उपधारा (२) बमोजिम प्रदेशसभामा प्रतिनिधित्व गर्ने दुई वा दुई भन्दा बढी दलहरुको समर्थनमा बहुमत प्राप्त गर्न सक्ने दलको सदस्यलाई मुख्यमन्त्री नियुक्ती गर्नुपर्ने कानुनी व्यवस्थालाई कुल्चेर प्रतिपक्षी दलमा रहेका सदस्यहरुलाई सरकारमा सामेल गरी संविधानको प्रावधान एवं बहुदलीय प्रणालीको मर्म विपरित प्रदेश प्रमुख नै गैरसंवैधानिक कार्यमा सहभागी हुनु निन्दनीय कार्य भएको एमालेको आरोप छ ।

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

थप ६६६ जनामा कोरोना संक्रमण, ११ जनाको मृत्यु सिभिल लघुवित्तले २० प्रतिशत लाभांश दिने आउने निर्वाचनपछि देश स्थिरता र विकासमा अघि बढ्छ : एमाले नेता पौडेल एशियन लाइफले घोषणा गर्‍यो नयाँ बोनसदर खान नपाएर आठ जनाको मृत्युदेखि ऋण तिर्न सन्तान बेच्दै अभिभावक भरतमणिलाई पूर्वयुवराज पारसले भने- फन्नी फन्नी किप इट अप नेपाल सेवा र विन लघुवित्तको एकीकृत कारोबार १५ कात्तिकदेखि सुरु हुने ६ महिनादेखि जब मोबाइल फोन आन्द्रामै अड्कियो… आज पनि ७८ अंकले उकालो लाग्यो नेप्से तिहार नजिकिएसँगै माला उन्दै वनमाला गरिब परिवारमा आत्महत्या दर बढी चीनमा फेरि लकडाउन, अत्यावश्यक कामबाहेक घर बाहिर ननिस्कन आदेश १५ न्यायाधीशको छलफल सकियो, प्रधानन्यायाधीशले राजीनामा दिनुपर्ने अडान कायमै सेनाले जाजरकोटमा बनायो रात पनि अवतरण गर्ने मिल्ने हेलिप्याड तीन तहकै निर्वाचनको तयारी थाल्न नेता कार्यकर्तालाई ओलीको निर्देशन सभामुख न्यायाधीश बने : ओली परमादेश त पाँचैजनाले गर्नुभएको थियो, किन एकजनाको राजीनामा माग्नुहुन्छ श्रीमान् ?: ओली विवादका बीच जापानकी राजकुमारीद्धारा सर्वसाधारण युवकसँग बिवाह अर्घाखाँचीको झाडापखाला नियन्त्रण उन्मूख, पानी परीक्षणका लागि स्वास्थ्यकर्मी खयरभट्टीमा गुल्मी जीप दुर्घटनाः मृतक र घाइतेका परिवारलाई मुसिकोटले गर्यो राहत वितरण