११ आश्विन २०७८, सोमबार

Sep 27, 2021

रुकुम पश्चिम । सोमबार राती परेको अविरल वर्षासङगैको हावाहुरीले रुकुम पश्चिमका विभिन्न ठाँउमा लगाएकाे मकैबाली नस्ट गरेको छ ।

रुकुम पश्चिमका आठबिसकोट नगरपालिका, बाफिकोट गाउपालिका, त्रिबेणि गाउपालिका लगायतका क्षेत्रमा लगाएकाे मकैबालिमा क्षति पुगेको हो । रुकुम पश्चिमका विभिन्न भाग गरि करिब ४ हेक्टर क्षेत्रमा लगाएकाे मकैबालिमा क्षति गरेको हो । मकैबालीमा क्षति भएपछि कृषकहरु चिन्तित बनेका छ्न ।

२/२ वर्ष कोरोना महामारीको चपेटामा परेका कृषकहरु अन्नबालिमा भएको क्षतिले निरास भएका छन् । सरकारले समयमै बाली बिमा नगरिदिदा आफुहरुले वर्षेनि क्षति ब्यहोर्न बाध्य भएको आठबिसकोट नगरपालिका १४ का कृषक दुर्गा बहादुर मल्लले बताउनुभयो । कोरोनाको त्रास र महामारीमा परेका यहाका अधिकाम्स कृषक कमाइकजाईका लागि भारततर्फ गैसकेका छन ।

Advertisement

Follow Us

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

नेप्सेमा उच्च अङ्कको गिरावट, कारोबार रकम समेत घट्यो पर्यटकको आगमनले उत्साहित हुँदै व्यवसायी नेपालमा थपिए १ हजार २८२ कोरोना संक्रमित, ७ जनाको मृत्यु बुटवलमा दशैं सस्तो बजार मध्य भोटेकोशीको आइपीओ बाँडफाँट दक्षिण कोरियामा कोरोना भाइरसले पुनः महामारीको रुप लियो सुरु भएन विद्युतीकरण सुस्ताएको पर्यटन व्यवसाय जुरमुराउँदै टिपरको ठक्करबाट बोलेरो चालकको मृत्यु लुम्बिनीको नेपालगन्ज उपमहानगर बैठकमा लफडा, एक घाइते फार्मेसी संघ, लुम्बिनी प्रदेशद्वारा शुभकामना तथा अन्तरक्रिया कार्यक्रम फार्क विद्रोहीको आक्रमणमा पाँच जनाको मृत्यु भारतमा थप २६ हजार नयाँ सङ्क्रमित मल अनुदानमा वृद्धि बेँसी झर्न थाले भेडी गोठ सरकारको लक्ष्यानुसार नै कोरोनाको खोप पुग्दै, नेपाल सार्कमा चौथो इपिएल : काठमाडौँ र विराटनगरको खेल स्थगित चितुवाले खोरभित्र बाँधिएका २३ बाख्रा मार्यो प्रतियोगिता नहुँदा खेलमैदान सुनसान कोभिड पछिको लुम्बिनी : धार्मिक क्रियाकलाप बढाउन जोड