१३ आश्विन २०७९, बिहीबार

Sep 29, 2022

खानेपानी तथा सरसफाइ विधेयक बहुमतले पारित

साउन २२,
ग्लोबल आवाज

Advertisement

काठमाण्डौं । ‘खानेपानी तथा सरसफाइ विधेयक २०७५’ माथि विचार गरियोस् भन्ने प्रस्ताव बहुमतले पारित भएको छ । खानेपानी मन्त्री विना मगरद्वारा प्रतिनिधिसभामा प्रस्तुत विधेयक माथीको छलफलपछि हुन्न भन्ने एक जनापनि नभएको र हुन्छ भन्ने सांसदहरुको मतअनुसार सभामुख कृष्णबहादुर महराले विधेयक पारित भएको घोषणा गरेका हुन् ।


प्रतिनिधिसभाको बुधबार बसेको बैठकमा विधेयक माथी उठेका प्रश्नहरुको जबाफ दिने क्रममा मन्त्री मगरले आफ्नै पालामा मेलम्ची खानेपानी आयोजना सम्पन्न हुने प्रतिवद्धता व्यक्त गरेकी छन् । मेलम्ची सुरु भएदेखि अहिलेसम्म २४ पटक मन्त्री फेरिएपनि अब भने नफेरिने जिकीर गरिन् । ‘मेलम्ची आयोजना सुरु हुँदादेखि अहिलेसम्म २४ औँ पटक मन्त्री फेरिएको कुरा एक जना माननीयज्यूले गर्नुभएको छ ।’ उनले भनिन्, ‘अब २५ औँ पटक मन्त्री नफेरियोस् । हामी त्यही स्पीडमा काम गर्दैछौँ ।’ ‘मेलम्चीको सन्दर्भमा अन्तरविरोध र अन्तरवस्तु धेरै रहेछ ।, तर त्यसलाई नजर अन्दाज गर्न सकिँदैन ।’–उनले अघि भनिन् अन्तर वस्तु र अन्तरविरोधलाई केलाएर हल गर्ने तयारीमा छौँ ।

‘काम छाडेर हिंडेको सिएमसी कम्पनी टाट पल्टिनुमा नेपाल सरकारको कुनै भूमिका छैन, त्यो कम्पनी आर्थिक रुपमा टाट पल्टिएका कारण अरु देशमा पनि उसका आयोजनाहरु अलपत्र परेको समाचार माननीय ज्यूहरुले हेरेर बुझिदिनुपर्यो ।’ मन्त्री मगरले जनतालाई स्वच्छ खानेपानीको पहुँच पुर्याउन मुहान र स्रोत संरक्षणमा बढी जोड दिएर खानेपानी विधेयक ल्याईएको बताइन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

यु-१७ पुरुष फुटबल टिम घोषणा लुम्बिनीसम्मको धम्म यात्राले रामग्राम बासी हर्षित बुटल बजारको मुख्य समस्या पार्किङ, खस्किँदै ब्यापार बुटवलमा डेङ्गु संक्रमण बढ्दै गएपछि रगत अभाव रोक्न रक्तदान पैदल यात्राकाे सुरक्षा महानगरकाे जिम्मेवारी हो, फुटपाथ व्यापारीमाथि लचिलो हुँदैनौं: बालेन देउवाप्रति गोकुल बास्कोटाको कटाक्ष– सरकार चलाउन सिकाउनेलाई देउवाले उल्टै तोरीको फूल देखाई दिए नवौं राष्ट्रिय खेलकुदको समापनमा प्रमुख अतिथि बन्न प्रधानमन्त्री देउवालाई निम्तो प्रहरी सहायता कक्षकै अगाडि यात्रुको तानातान लुम्बिनीका विद्युतीय बस सूचारु, चाड पर्वको अवधिभर नि:शुल्क दसैं लागेसँगै हरेक दिन एक लाखले छाड्दैछन् काठमाडौं रामग्राम नगरपालिकाले सुरु गर्यो वडाबाटै सामाजिक सुरक्षा भत्ता वितरण दुई महिनामा ५११ केजी सुन नेपाल भित्रियो, साढे तीन अर्ब बढी रकम बाहिरियो आज कति छ सुनचाँदीको मूल्य ? गठबन्धनको भागबन्डा टुंगियो, कुन दलले कुन क्षेत्र पाए ? (सूचीसहित) त्रिभुवन विमानस्थल वरपर चङ्गा उडाए कारबाही हुने रेस्टुरेन्टमा आगलागी हुँदा कम्तीमा १७ जनाको मृत्यु एमाले सचिवालय बैठक बस्दै, उम्मेदवार टुंग्याउने चटारो दसैंको मुखमा चामल बिक्री बन्द भारतमा पनि आईफोन १४ उत्पादन सुरु आज नवरात्रको चौथो दिन : कुष्माण्डा देवीको उपासना गरिँदै