११ आश्विन २०७९, मंगलवार

Sep 27, 2022

दाङ । दाङको राप्ती प्रादेशिक अस्पताल तुलसीपुरलाई प्रतिमान निमा मेमोरियल फाउन्डेसनले स्वास्थ्य सामाग्री सहयोग गरेको छ । संस्थाले अस्पताललाई १० वटा अक्सिजन सिलिन्डर, १० लिटरको अक्सिजन कन्सन्ट्रेट ८ वटालगायतका सामग्री आइतबार सहयोग गरेको हो ।

Advertisement

त्यस्तै अक्सिजन रेगुलेटर १० वटा , पीपीई २ सय सेट, सर्जिकल मास्क १ हजार सेट, सर्जिकल क्याप २ सय सेट, फेस सिल्ड २ सय पिस, सुज कभर २ सय सेट, ग्लोब्स २ सय र स्यानीटाईजर १ सय २० लिटर सहयोग गरेको संस्थाका निर्देशक धर्मबहादुर केसीले बताए । भैरहवामा रहेको उक्त संस्थाले कोभिड १९ बाट प्रभावितका लागि राहत तथा सहयोग कार्यक्रम अन्तर्गत लुम्बिनी प्रदेशका १२ जिल्लाका १३ वटा सरकारी अस्पतालहरूमा स्वास्थ्य सामाग्रीहरू प्रदान गरेको समेत उनले बताए । निर्देशक केसी राप्ती प्रादेशिक अस्पतालका लागि ल्याइएको स्वास्थ्य सामग्री दाङका प्रमुख जिल्ला अधिकारी रामबहादुर कुरुम्बाङलाई हस्तान्तरण गरेका हुन् ।

त्यस अवसरमा बोल्दै प्रजिअ कुरुम्बाङले यसरी आवश्यक सामग्री प्रदान गर्नु दाङका लागि ठूलो राहत भएको बताए । उनले दोस्रो लहरमा सबैभन्दा बढि अक्सिजनको अभाव ब्यहोरेको भन्दै त्यसका लागि जिल्लामा धेरै ठाउँहरूमा अक्सिजन उद्योग स्थापना भएका र अब सहज हुने समेत बताए । त्यस्तै, उनले तेस्रो लहरका धेरै भन्दा बढि प्रभावित बालबालिकाहरू हुने भन्ने विज्ञहरूले भनिरहेको अवस्थामा आफूहरूले अस्पतालमा बालबालिकाहरूको लागि बेडहरुको ब्यवस्था पनि गर्न लागेको बताए । साथै, उनले तेस्रो लहरमा स्वास्थ्यकर्मीहरू पनि धेरै व्यवस्थापन गर्नुपर्ने अवस्था आउन सक्ने भन्दै आफूहरूले त्यसतर्फ पनि ध्यान दिइएको बताए ।

त्यस्तै अस्पतालका निमित्त मेडिकल सुपरिटेन्डेन्ट डा. पदमराज अधिकारीले संस्थाले दिइएको स्वास्थ्य सामाग्रीले अस्पतालमा कार्यरत चिकित्सक तथा स्वास्थ्यकर्मीहरूलाई धेरै राहत हुने समेत बताए । उनले महामारीको समयमा आफूहरू अग्रपंक्तिमै खटिएर काम गर्दै आइरहेको भन्दै उनले यस सहयोगबाट थप उर्जा मिल्ने समेत बताए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रोटरी डाउनटाउनको डेगु रोकथाम र सचेतना अभियान समानुपातिक बन्दसूचीमा भएका त्रुटिहरु परिमार्जन गरिनेछ : कांग्रेस कार्यकाल सकिँयाे तर सरकारी सम्पतिमाथिकाे सांसदकाे रजाँई अझै सकिएन नेप्सेमा १५ अंकको वृद्धि बसको ठक्करबाट २१ महिने बालकको मृत्यु डेंगु बिरामीको संख्या साढे २५ हजार नाघ्यो, हालसम्म ३२ जनाको मृत्यु निर्वाचन आचारसंहिता बुधबारदेखि लागू हुने सिलौटाले छातीमा प्रहार गरी श्रीमतीको हत्या वैकल्पिक राजनीतिक बारेको बहस ! आबेको अन्त्येष्टिअघि हजारौँ प्रदर्शनकारी विरोधमा उत्रिए अमेरिकी सहायकमन्त्री एलिजाबेथ भोलि नेपाल आउँदै लुम्बिनी प्रदेशमा पर्यटन प्रर्वद्धनका आधारहरु तीन घण्टादेखि बालुवाटारमा गठबन्धनको बैठक, सिट बाँडफाँट टुंग्याउने प्रयास दक्षिण कोरियाको असैनिकृत क्षेत्रको भ्रमण गर्दै ह्यारिस आश्रममै दशैँ राष्ट्रसंघमा परराष्ट्र सचिवले राखे युक्रेन, अफगानिस्तान, म्यानमार, लिबिया, सिरिया, प्यालेस्टाइन र यमनका विषयमा नेपालको स्पष्ट धारणा हरिकृष्ण कार्की बने कामु प्रधानन्यायाधीश ट्रयाक्टरबाट खसेर एकको मृत्यु मनास्लु हिमपहिराेः एक जनाको मृत्यु, १० को सकुशल उद्धार बेलहिया नाकामा ५ पर्यटकको भब्य स्वागत