९ आश्विन २०७९, आईतवार

Sep 25, 2022

बुटवल । अर्घाखाँचीमा सबै प्रकारका निजी तथा सार्वजनिक सवारी साधनहरु सञ्चालनमा रोक लगाइएको छ । कोरोना संक्रमण बढेपछि निजी तथा सार्वजनिक सवारी साधनहरु सञ्चालनमा रोक लगाइएको जिल्ला प्रशासन कार्यालय अर्घाखाँचीले जनाएको छ ।

अत्यावश्यक कामको लागि जिल्लामा आउनु पर्ने भएमा जिल्ला प्रशासन कार्यालयबाट सवारी पास लिएर मात्र आउन सकिने प्रमुख जिल्ला अधिकारी विष्णु पौडेलले बताए । ‘निषेधाज्ञा अवधिभर जिल्लाभित्र सबै प्रकारका निजी तथा सार्वजनिक सवारी साधनहरु सञ्चालनमा रोक लगाइएकोले अत्यावश्यक कामको लागि यस जिल्लामा आउनु पर्ने भएमा यस कार्यालयको सहमतिमा सम्बन्धीत जिल्लाको जिल्ला प्रशासन कार्यालयबाट सवारी पास लिएर मात्र आउनु हुन अनुरोध छ ।’–सूचनामा भनिएको छ ।

यस्तै परीक्षा दिने विद्यार्थीहरुका लागि परीक्षा केन्द्रसम्म जानका लागि भने सवारी पासको आवश्यक नपर्ने प्रशासनले जनाएको छ । ‘लोक सेवा आयोग, त्रिभुवन विश्वविद्यालय, राष्ट्रिय परिक्षा बोर्ड, प्राविधिक शिक्षा तथा वसायिक तालिम परिषद् लगायतका निकायबाट पूर्वनिर्धारित परीक्षाहरुमा सहभागी हुने परीक्षार्थीहरुलाई मात्र परीक्षा केन्द्र सम्म जानको लागि सवारी पास आवश्यक नपर्ने भएकोले प्रवेश पत्र र परिचय पत्रको आधारमा सहजीकरण गरिने व्यहोरा जानकारी गराइन्छ ।’–सूचनामा भनिएको छ । अर्घाखाँचीमा साउन ३० गतेसम्म निषेधाज्ञा कायम रहेको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

‘प्रेम गीत-३’ हिन्दी भर्सन सोमबारदेखि क्यूएफएक्ससहित देशभरका हलमा प्रदर्शन हुने बुटवलको देविनगरस्थित नवदुर्गा मन्दिरमा भागवत महापुराण महायज्ञ हुने खोलामा डुबेर एक बालकको मृत्यु चाडपर्वमा महङ्गी र कालोबजारी, अनुगमन गर्न माग चोरी आरोपमा वडासदस्य पक्राउ माइल्स इन्टरनेशनल कन्सल्टेन्सीको दाङमा पहिलो सेमिनार, डेढ सय बढी सहभागी मोबाइलको लतले पढाइमा विद्यार्थीको रुची घट्दै, शिक्षक र अभिभावक चिन्तामा आयोगलाई आचारसंहिता व्यवहारिक बनाउन दलहरूको सुझाव उत्साहित भएर नगरबासीकाे सेवा प्रवाह लाग्न कर्मचारीलाई नगर प्रमुख पाण्डेयको आग्रह रुपन्देहीमा ६ लाख ३२ हजार मतदाता, कुन निर्वाचन क्षेत्रमा कति ? व्याकुल माइलालाई अब सरकारले प्रत्येक महिना ५० हजार भत्ता दिने भारतबाट दुई महिनामा ४१ अर्बभन्दा बढीको डिजेल, पेट्रोल र ग्यास नेपाल भित्रियो माओवादी केन्द्र धनकुटाद्वारा सामुहिक राजीनामा रुपन्देहीको देवदह नगरपालिकाले ८२ फुट भित्रका ठेला र अबैध संरचना हटाउने यस्तो छ रुपन्देही प्रहरीको चाडपर्व लक्षित सुरक्षा योजना दुई महिनामा १२१ बढी देशसँग वैदेशिक व्यापारः ११६ देशसँग घाटामा गाविस सविचसहित दुई जनाविरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा पशुपालनमा केन्द्रित हुँदै दाङका किसान चोयाका पोशाक लगाउने भरीबहादुर भैरहवा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल टर्मिनल भवन व्यवस्थापनमा आवेदन परेन