२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Oct 7, 2022

बुटवल । शहरी क्षेत्रमा सवारी चाप बढ़दो छ । ट्राफिक जाम एकतिर छ भने अर्कोतर्फ ठुला सवारी पार्किङको समस्या उस्तै छ । चार पाग्रे सवारीमा तोकिएको समय र ठाउमा पुग्न कठिन हुन्छ । यस्तोमा दुई पाग्रे सवारी उपयुक्त साधनका रूपमा लिईन्छ । छिटो र छरितो सवारी साधन भईकन पनि मोटरसाईकल सुरक्षित यात्रा गर्नु चुनौती छ ।

Advertisement

दुई पाग्रे सवारी लक्षित गरि आवास ग्रुप अन्तरगत मयुर स्टिल ईण्डष्ट्रिजले यति ब्राण्डका हेल्मेट, लेगार्डसहित एक दर्जन बढी आईटमहरू उत्पादन गर्दै आएको छ । स्वदेशमै गुणस्तरीय उत्पादन गरेको आवास ग्रुपका म्यानेजिङ डाईरेक्टर महेश थैवको दाबी छ । दुई पाग्रे सवारी युवाहरूका रोजाईमा पर्ने भएकाले पनि यात्रा सुरक्षित गराउन विभिन्न डिजाईनका हेल्मेट, ले गार्डहरू उत्पादन गर्दै आएको उनले बताए ।

पछिल्लोसमय एक दर्जन बढी सवारीका पार्टस उत्पादन गर्दै आएको उनले बताए । विसं २०७५ मा लेगार्ड उत्पादन शुरु गरेको ग्रुपले पछिल्लो दुई वर्षमा आठ प्रकारका मोडलमा हेल्मेट उत्पादन गर्दै आएको छ । नेपाली नाम दिने गरि यति नामाकरण गरिएको उनले बताए। नाम अनुसार नै हेल्मेट टिकाउ र गुणस्तरीय भएको उनले र दाबी गरे।‘यो नफुट्ने हेल्मेट हो। ’ उनले भने।‘सवारी महगो किन्ने तर सस्तो हेल्मेटमा हिडेको बेला दुर्घटनामा टाउकोमा चोट लाग्न सक्ने सम्भावना हुन्छ ।’ उनले भने ।

सस्तोभन्दा पनि थोरै मुल्य बढी हालेर गुणस्तरीय हेल्मेट किन्न उनको सुझाव छ । तीन मोडलका छ फुल फेस र पाच मोडलमा हाफ फेसका गरि ८ प्रकारका हेल्मेटहरू उत्पादन भैरहेको उनले बताए ।‘दशैमा नया २ प्रकारका हेल्मेट लन्चको तयारी गरेका छौ ।’ उनले भने । हेल्मेटमा नेपालको पहिचान झल्काउने गरि विभिन्न देवताहरूको फोटाहरू र डिजाईन गरिएको उनले बताए।

ग्रुपका संचालक यज्ञश्वर थैव स्वदेशमा उद्योग संचालन गर्नु फलामको च्युरा चबाउनु बराबर नै भएको दुखेसो गर्छन । स्वदेशी उत्पादन र युवा रोजगार दिने उद्येश्यका निक्कै मेहनत गरेर आवास ग्रुपमार्फत उद्योग खोलिएको उनले बताए । नेपालमा उद्योगमा नीतिगत धेरै कठिनाईहरू रहेको उनले बताए । हेल्मेट उत्पादन गरिसकेपछि पनि नेपाल सरकारसंग नेपाल गुणस्तर प्रमाणपत्रको मापदण्ड नहुदा धेरै कठिनाई भएको उनले बताए ।‘हाम्रो उत्पादनले अन्तराष्ट्रिय गुणस्तरको मापदण्ड प्राप्त गरेको छ ।’-उनले भने ।

कोभिड कै कारण फैक्ट्री संचालनमा कठिनाई उत्पन्न भएको उनले बताए । दैनिक १ हजार ५ सय क्षमता रहेको कम्पनीले हाल उत्पादन घटाउनुपरेको बताए । ’अहिले दैनिक १ हजार २ सय उत्पादन भैरहेको छ ।’ उनले भने । देशभर नै हेल्मेटको माग धेरै भएपनि उत्पादन धान्न नसकेको उनले बताए ।

करीब २५ करोड लागतमा जडान गरिएको फैक्ट्रीमा दुई पाग्रे सवारीका ले(गार्ड र हेल्मेटमात्र नभई अन्य विभिन्न आईटमहरू उत्पादन हुँदै आएको छ । यसैगरि हेडलाईट शो, टंकि कभर, मोटरगार्ड, साईड प्यानल, सेल प्यानल, स्कुटीको फ्रन्ट कभर, साइड कभर, ब्याक लाईट शो, हेड शो भाईजर गरि एक दर्जन बढी आईटम उत्पादन गर्दै आएको छ । जसमा २ सय बढि कामदारहरूले रोजगार पाईरहेका छन ।-स्वस्तिक श्रेष्ठ /बुटवल टूडे

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

मामाघर जाँदा खोलाले बगाएका बालकको शव फेला निरन्तर वर्षा हुन थालेपछि किसान चिन्तामा प्रचण्डले चितवन–३ छाडे, गोरखा–२ बाट निर्वाचन लड्ने एमाले लुम्बिनीमा ११ जिल्लाका उम्मेद्वारको टुङ्गो, यस्तो छ नामावली पश्चिम नवलपरासीमा निर्वाचन अधिकृतको कार्यालय एमाले दाङमा तीन मध्ये दुई महिला उम्मेदवार बाढी र पहिरोले गुल्मीमा ६ घरका २० जना विस्थापित प्युठानमा पहिरोले घर बगाउँदा ६ जना बेपत्ता राप्ती नदीको सतह उच्च, सुरक्षित स्थान जान आग्रह एमाले उम्मेदवार धमाधम सार्वजनिक हुँदै खोलामा बगेर महिला वेपत्ता यस्त छन् उम्मेद्वारले गर्नुपर्ने स्वघोषणा लेक लागेर श्रीमान्‌को मृत्यु, श्रीमती बेपत्ता महिला एसिया कप : पाकिस्तानद्वारा भारत पराजित ‘सम्भावना खाडीमा होइन, झाडीमा’ यस वर्षको नोबेल शान्ति पुरस्कार एक व्यक्ति र दुई संस्थालाई निरन्तर वर्षा, बाढी र पहिरो : सतर्क बनौं, सुरक्षित हौं फिफा वरीयतामा नेपालको सुधार गाउँघरमा सुनिन छाड्यो नगराको धुन भेरी नदीमा खतराको तह पार