९ आश्विन २०७९, आईतवार

Sep 25, 2022

साउन २०,

Advertisement

बुटवल । नेपाल आदिवासी जनजाति महासंघ जिल्ला समन्वय परिषद् रुपन्देहीले २५ औं विश्व आदिवासी दिवस विविध कार्यक्रम सहित सप्ताहव्यापी रुपमा मनाउने क्रममा (आज) सोमबार बुटवलमा हाफ म्याराथन दौडको आयोजना गरिएको छ ।

१० किलोमिटर दुरीको हाफ म्याराथनमा गोर्खा एकेडेमिका सुरज परियार प्रथम भएका छन् । परियारले ड्राइभरटोलदेखि बुटवल आदर्शनगर स्थित थकाली सेवा समाजको हलसम्मको निर्धारित १० कि.मि. दुरी २९ मिनेट ३० सेकेण्डमा पुरा गरेर प्रथम भएका हुन् । यसैगरि अर्का धावक तिलोत्तमा-१५ का किरण पुनले निर्धारित दुरी २९ मिनेट ५५ सेकेण्डमा पुरा गरि दोश्रो हुँदा गोर्खा ऐकेडेमीकै दुर्गा बहादुर गाहाले निर्धारित दुरी ३० मिनेट ५ सेकेण्डमा पुरा गरि तेस्रो हुन सफल भए । युवा धावक दीपक क्षेत्रीले ३० मिनेट १५ सेकेण्डमा दुरी पार गर्दै सान्त्वना भए । प्रथम, द्वित्तिय र तृतिय हुनेले क्रमश ५ हजार, ३ हजार र २ हजार नगद सहित प्रमाण पत्र र मेडल पाउने छन् । विजेता खेलाडिहरुलाई साउन २४ गते रजत मूल समारोहमा पुरस्कार प्रदान गरिने म्याराथन दौड्का संयोजक चित्रलाल तुलाचनले जानकारी दिए ।

हाफ म्याराथनमा २ सय धावकहरु सहभागी भएका थिए । दिवसकै अवसरमा महासंघले लुम्विनी प्रादेशीक अस्पताल बुटवल, भीम अस्पताल भैरहवा, जेनस अस्पताल बुटवलमा बिरामीहरुलाई फलफूल वितरण, विद्यालयस्तरमा चित्रकला प्रतियोगिता समेत आयोजना गरिएको अध्यक्ष शंकर गाहाले जानकारी दिए । हरेक अगष्ट ९ लाई विश्वभरका आदिवासी जनजाति समुदायले विश्व आदिवासी दिवसको रुपमा मनाउँदै आइरहेका छन् । नेपाल आदिवासी जनजाति महासंघ जिल्ला समन्वय परिषद् रुपन्देहीले यहि साउन २४ गते बुटवल मण्डप बुटवलमा मूल समारोहको आयोजना गरेर रजत दिवस मनाउँने तय भएको महासंघका जिल्ला सहसचिव इन्द्र राइले जानकारी दिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

‘प्रेम गीत-३’ हिन्दी भर्सन सोमबारदेखि क्यूएफएक्ससहित देशभरका हलमा प्रदर्शन हुने बुटवलको देविनगरस्थित नवदुर्गा मन्दिरमा भागवत महापुराण महायज्ञ हुने खोलामा डुबेर एक बालकको मृत्यु चाडपर्वमा महङ्गी र कालोबजारी, अनुगमन गर्न माग चोरी आरोपमा वडासदस्य पक्राउ माइल्स इन्टरनेशनल कन्सल्टेन्सीको दाङमा पहिलो सेमिनार, डेढ सय बढी सहभागी मोबाइलको लतले पढाइमा विद्यार्थीको रुची घट्दै, शिक्षक र अभिभावक चिन्तामा आयोगलाई आचारसंहिता व्यवहारिक बनाउन दलहरूको सुझाव उत्साहित भएर नगरबासीकाे सेवा प्रवाह लाग्न कर्मचारीलाई नगर प्रमुख पाण्डेयको आग्रह रुपन्देहीमा ६ लाख ३२ हजार मतदाता, कुन निर्वाचन क्षेत्रमा कति ? व्याकुल माइलालाई अब सरकारले प्रत्येक महिना ५० हजार भत्ता दिने भारतबाट दुई महिनामा ४१ अर्बभन्दा बढीको डिजेल, पेट्रोल र ग्यास नेपाल भित्रियो माओवादी केन्द्र धनकुटाद्वारा सामुहिक राजीनामा रुपन्देहीको देवदह नगरपालिकाले ८२ फुट भित्रका ठेला र अबैध संरचना हटाउने यस्तो छ रुपन्देही प्रहरीको चाडपर्व लक्षित सुरक्षा योजना दुई महिनामा १२१ बढी देशसँग वैदेशिक व्यापारः ११६ देशसँग घाटामा गाविस सविचसहित दुई जनाविरुद्ध भ्रष्टाचार मुद्दा पशुपालनमा केन्द्रित हुँदै दाङका किसान चोयाका पोशाक लगाउने भरीबहादुर भैरहवा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल टर्मिनल भवन व्यवस्थापनमा आवेदन परेन