१७ माघ २०७९, मंगलवार

Jan 31, 2023

काठमाडौं । नेपाली कांग्रेसको पदाधिकारी र पूर्वपदाधिकारीको बैठक आज पनि बस्ने भएको छ। बैठक दिउँसो २ बजे पार्टी सभापति शेरबहादुर देउवाको निजी निवास बूढानीलकण्ठमा बस्ने छ। बैठकमा महाधिवेशनको विषयमाथि छलफल हुने बताइएको छ। यसअघि बुधबार बसेको बैठकले क्रियाशील सदस्यता सम्बन्धमा थप केही नमिलेको भए मिलाएर ल्याउन एक दिनको समय दिएको थियो। क्रियाशील सदस्यता छानविन समितिले बुझाएको प्रतिवेदन पुनः समितिलाई फिर्ता पठाउने निर्णय बैठकले गरेको थियो।

क्रियाशील सदस्यताको विषयमा देखिएको विवाद समाधान गर्नका लागि थप एक दिनको समय दिँदै प्रतिवेदन फिर्ता पठाउने निर्णय गरेको प्रवक्ता विश्वप्रकाश शर्माले जानकारी दिएका थिए। ‘केही विषय थप मिलाउन सक्ने विषयलाई समितिले हेर्नुहुनेछ,’ शर्माले बुधबारको बैठकपछि भनेका थिए।

समितिले आज पुनः प्रतिवेदन बुझाउने र आवश्यक निर्णय गरिने शर्माले जानकारी दिए। महाधिवेशन सम्पन्न गर्नका लागि आजको बैठकले आगामी कदम चयन गर्ने उनले बताए। अब कांग्रेस महाधिवेशनको मिति आउन ३४ दिन बाँकी छ। यसअघिको महाधिवेशनमा ३३ वटामा विवाद रहेका उल्लेख गर्दै शर्माले करिब १६ वटा निर्वाचन क्षेत्रमामात्र विवाद देखिएको उनले जानकारी दिए। प्रवक्ता शर्माले क्रियाशील सदस्यताका विषयमा देखिएको विवाद समाधान हुन नसके विवादित जिल्लामा पुरानै क्रियाशील सदस्यतालाई मान्यता दिन सक्ने भए पनि सकेसम्म विवाद मिलाउनेमा नै आफूहरुको ध्यान केन्द्रीत रहेको बताए।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

दाङमा कारागारमा रहेकी महिलामाथि करणी आरोपमा एक पक्राउ अश्लील भिडियो बनाई महिलाकाे चरित्रहत्या गर्ने पक्राउ सेयर बजार ४१ अंकले घट्यो माओवादी स्थायी समिति बैठक बुधबार, गृहमन्त्रीबारे छलफल हुने कर्नाटक कन्सर्टमा कैलाश खेरमाथि आक्रमण चन्दा आतंक गर्ने जनतान्त्रिक मुक्ति मोर्चाका संयोजकसहित ४ जना कपिलवस्तुमा पक्राउ नेपाली सिनेमा फेस्ट २०२३ मा अनुमतिविना महापुरुष समावेश गरेपछि षट्कोण आर्ट्सको आपत्ति फागुन २५ मा राष्ट्रपतिको निर्वाचन लाफा बी लेबल भलिबलको उपाधी न्यू होराईजनललाई, आयोजक दोस्रो राष्ट्रिय सहमतिको स्वप्निल राजनीति भोटेकोशीको बगाममा टेलिकमको टावर, पहिलोपटक फोन र इन्टरनेटको सेवा अभियुक्त लक्ष्मी महतो कोइरीको बचाउमा उत्रियो एमाले र कोइरी समाज अमेरिकी उपविदेश मन्त्रीले भेटिन् प्रधानमन्त्री प्रचण्डलाई बुटवलको बुद्धनगरदेखि नहरपूर जोड्ने सडक निर्माणको काम शुरु सुकुम्बासी बस्ती हटाउन मेयर बालेनले मागे प्रधानमन्त्रीसँग सहयोग सहिदहरूको सपना पूरा गर्न सबै एकजुट होऔँ : प्रधानमन्त्री पेट्रोल छर्केर आगो लगाउँदा श्रीमती गम्भीर घाइते, छोराको मृत्यु सूचनाको हकसम्बन्धी विषयमा प्रधानमन्त्रीले छलफल गर्दै बन्दीपुर क्षेत्रका होर्डिङबोर्ड हटाइँदै कार र ट्याक्सी ठोक्किँदा दुई जनाको मृत्यु