२० माघ २०७९, शुक्रबार

Feb 3, 2023

बुटवल । टोकियो ओलम्पिकमा बिहीबार पौडीको पाँच स्वर्ण पदकको टुङ्गो लाग्नेछ ।पुरुष १०० मिटर फ्रिस्टाइलमा साबिक विजेता अस्ट्रेलियाका केल चाल्मर्स, विश्व विजेता अमेरिकाका केलेब ड्रेसेल र रुस ओलम्पिक कमिटीका क्लेमेन्ट केलेसेलोभको बीचमा प्रतिस्पर्धा हुने अनुमान गरिएको छ ।यसैगरी महिलाको ४ गुणा २ सय मिटर फ्रिस्टाइल रिलेमा अस्ट्रेलियाले आफ्नै नाममा भएको कीर्तिमान भङ्ग गर्ने सम्भावना प्रबल रहेको छ ।

Advertisement

पुरुष २०० मिटर ब्रेस्टस्ट्रोकमा अस्ट्रेलियाका सेवास्टीन कुक, नेदरल्यान्ड्सका आर्नेट क्रामनेगो र विश्व च्याम्पियन रुस ओलम्पिक कमिटीका एन्थन चुकोभका बीचमा प्रतिस्पर्धा हुने अनुमान गरिएको छ ।

महिला २०० मिटर फ्रिस्टाइलमा झङ झिइलाई बलियो मानिएको छ । पुरुष ८०० मिटर फ्रिस्टाइलमा युक्रेनका मिखायल रोमाञ्चुकलाई बलियो मानिएको छ ।

जिम्न्यास्टिकको महिला अलराउन्ड स्पर्धा बिहीबार हुनेछ । अमेरिकी स्टार सिमोन वाइल्स उपस्थित नहुने भए पनि रुस ओलम्पिक कमिटीले स्वर्ण जित्ने सम्भावना प्रबल रहेको छ ।बिहीबार नै महिला क्यानोइको फाइनल खेल हुने छ । फेन्सिङको महिला टिम फोइलको पदकको टुङ्गो पनि बिहीबार नै लाग्नेछ ।

जुडोको महिला ७८ र पुरुष १०० किलोको स्पर्धा हुनेछ । जुडोमा आयोजक देश जापान बलियो रहेको छ । रोइङमा महिला र पुरुषको पेयर फाइनल तथा लाइटवेट मेन पुरुष र महिलाको स्पर्धा गरी ४ स्वर्णको टुङ्गो लाग्नेछ । सुटिङमा ट्यापको महिला र पुरुषको फाइनल बिहीबार नै हुनेछ ।

टेबल टेनिसको महिला सिङ्गलको सेमिफाइनल र फाइनल खेल बिहीबार हुनेछ । यो स्पर्धामा चिन बलियो रहेको छ ।ब्याडमिन्टनमा मिश्रित युगलका सेमिफाइनल तथा महिला एकलका प्रिक्वार्टर फाइनल खेल सञ्चालन हुनेछ । महिला युगलका क्वार्टर फाइनल खेल हुनेछ । पुरुष एकलको प्रिक्वार्टर फाइनल खेल हुनेछ ।

बक्सिङको प्रिक्वार्टर फाइनल खेल बिहीबार पनि हुने छन् । बीएमएक्स साइक्लिङको क्वार्टर फाइनल हुनेछ ।टेनिसमा पुरुष युगलको सेमिफाइनल खेल हुनेछ । क्रोएसियाको दुई जोडी सेमिफाइनल प्रवेश गरेका कारण बिहीबार क्रोएसियाका लागि महत्वपूर्ण हुनेछ । महिला एकलको सेमिफाइनल पनि बिहीबार नै हुनेछ ।

महिला युगलको सेमिफाइनल पनि बिहीबार नै हुनेछ । महिला एकल र पुरुष एकलका क्वार्टर फाइनल खेल बिहीबार हुनेछन् ।टेबल टेनिस र ब्याडमिन्टनका पनि महत्वपूर्ण खेलहरू हुने भएकाले यस ओलम्पिकमा चीनको स्थानलाई बिहीबारको खेलले धेरै हदसम्म निर्धारण गर्नेछ । –एजेन्सीहरूको सहयोगमा

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनीमा हुने राम कथा ३ दिन पछि सर्यो : माघ २४ देखि प्रवचन, २१ गतेदेखि नै भण्डारा विरगाथाका सदस्यलाई सहकारी शिक्षा शहकारी सञ्चालकको मनपरीले बचतकर्ताको रकम जोखिममा वाट्सएपमा ‘नेपाली केटी’ एपको प्रयोग गरी लाखौ रकम ठगी गर्ने ८ जना पक्राउ माधव नेपाललाई भेट्न नारायणकाजी श्रेष्ठ एकीकृत समाजवादीको कार्यालयमा देशको अर्थतन्त्रमा सुधारको संकेत देखिएको छ : प्रधानमन्त्री लुम्बिनीबाट कुशिनगरसम्म बौद्धपरिपथ साईकल यात्रा शुरु बढ्दैछन् लागूऔषध दुर्व्यसनी शनिबार रुपन्देहीको तिलोत्तमामा रोटरीका सदस्य बीच ब्याडमिन्टन नेपाल एयरलाइन्सका टिकट अनलाइनबाटै काट्न सकिने शिक्षामा सुधारमार्फत् समृद्धिको जग बसाल्छौँ : प्रधानमन्त्री श्रममन्त्री अर्याल र मलेसियाका गृहमन्त्री नासुसनबीच भेटवार्ता गण्डकी प्रदेशसभाबाट दुईवटा अध्यादेश पारित पठान सफल हुँदा आमिर खान विस्थापित ! बैंकको चर्को ब्याजले बिस्थापित हुने अवस्थामा पुगेको ईट्टा व्यवसायीको चिन्ता कपिलवस्तुमा २१ लाखसहित तीन जना पक्राउ गाडी चलाउँदा चलाउँदै घनश्याम भुसाल बेहोस, सिभिल अस्पतालमा भर्ना सन्दीप लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा कैफियत प्रतिवेदन झिकाउन सर्वाेच्चको आदेश हेमन्त कान्छाको पिरतीमा विजय, निशा र चाहना सन्दिप लामिछानेलाई राष्ट्रिय टिममा राखेको विरोधमा सामाजिक सञ्जालमा