१३ माघ २०७९, शुक्रबार

Jan 27, 2023

बुटवल । सरकारले देशभरका सबै स्थानीय तहहरुलाई आधारभूत अस्पताल निर्माणको प्रक्रिया अघि बढाउन ताकेता गरेको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले एक सूचना जारी गरी आधारभूत अस्पताल निर्माणको लागि आवश्यक जग्गाको सुनिश्चिता र डिपिआर तयार गरि यथाशिघ्र पठाउन आह्वान गरेको हो ।

‘सबै स्थानीय तहमा आधारभूत अस्पतालको निर्माण गर्ने नेपाल सरकारको निती अनुसार आ.व. २०७७/०७८ मा ३९६ वटाको निर्माण प्रक्रिया थाल्ने निर्णय अनुरूप हाल सम्म सबै स्थानीय तहबाट जग्गाको उपलब्धता डिपिआर तयार तथा टेन्डर सम्झौता (निर्माण बोलपत्र सम्झौता) भई नसकेको र आ.व. २०७८/०७९ मा बाकि २५९ वटा स्थानीय तहहरुमा आधारभूत अस्पताल निर्माण कार्यको लागि जग्गाको सुनिश्चितता, डिपिआर तयार गरि पेश गर्ने भन्ने पत्राचार बिभिन्न मितिमा भएको व्यहोरा अनुरोध छ ।’ सूचनामा भनिएको छ । यस्तै डिपिआर तयार गरी पेश गरिएका स्थानीय तहलाई बजेटको व्यवस्था गरिने समेत मन्त्रालयले जनाएको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रवि लामिछानेले प्रधानमन्त्रीसमक्ष बुझाए राजीनामा सर्वोच्चको फैसलालाई स्वीकार्दै रविले भने : म अनागरिक भए ठेकेदारको ढिला सुस्ती विरुद्ध सोच्नै पर्ने भयो : गोकर्ण बिष्ट रवि लामिछानेको सांसद पद खारेज लमजुङमा बालबालिकाले विद्यालयमै च्याउ उत्पादन गरे राष्ट्रपतिमा राष्ट्रिय सहमतिको पहल गर्ने माओवादीको निर्णय बुटवलको इन्टलेक्चुअल स्कुलमा खेलकुदको पुरस्कार वितरण बुटवलमा अक्सिजन सुविधासहितका दुई स्वास्थ्य केन्द्रको निर्माण शुरु निर्वाचन समिक्षा प्रतिवेदन बुझाउन कांग्रेस रुपन्देहीको परिपत्र सर्वोच्च परिसरमा सुरक्षा बढाइयो रवि लामिछानेको नागरिकता विवाद- न्यायाधीशहरु फैसलाको तयारीमा जुटे केपी ओली कप फुटबल प्रतियोगिता हुने, विजेताले १० लाख रुपैयाँ पाउने लुम्बिनी प्रदेशका ४ सहित १६ जिल्लामा कुष्ठरोगीहरुको संख्या उच्च बेलहिया माविमा आधुनिक बाल कक्षा अनिवार्य मार्जिन र आयातमा प्रतिबन्ध लगाउँदा राजश्व संकलनमा असर दिप बोर्डिङमा खाना महोत्सब पर्दामा फर्कंदै मुन्नाभाइ र सर्किटको जोडी नरेन्द्र मोदीलाई ग्रेटर नेपालको ज्ञापनपत्र- गुन्जी नेपालको हो, गतिविधि अन्त्य गर्नू रवि लामिछानेविरुद्धको मुद्दामा बहस सकियो पठानले राखेका यी १० रेकर्ड