२३ असार २०७९, बिहीबार

Jul 7, 2022

बुटवल । गणेशस्थान खानेपानी तथा सरसफाई उपभोक्ता समितिले आफ्ना सदस्यहरुलाई डस्विन वितरण गरेको छ । बुटवल–३ बमघाट टोलमा अवस्थित खानेपानी संस्थाले सरसफाई अभियान अन्तरगत सदस्यहरुलाई डस्विन वितरण गरेको हो ।

Advertisement

डस्विन वितरणको अवसरमा बोल्दै बुटवल उपमहानगरकी उपमेयर गुमादेवी आचार्यले आफ्नो टोल तथा शहरलाई सफा राख्नका लागि स्वयम् नागरिकहरु नै सचेत हुनु पर्ने आवश्यकता औल्याइन् । उमहानगरले स्वस्थ खानेपानीको सुविधा विस्तार तथा स्वच्छ शहरका लागि आवश्यक पूर्वाधारहरुको विकासलाई प्राथमिकतामा राखेर काम गरिरहेको बताइन् । बुटवल बासीलाई स्वच्छ खानेपानी सुविधाका लागि महत्वकांक्षी योजनाका रुप झुम्साखोला खानेपानी आयोजनालाई अगाडि बढाइएको र काम भइरहेको जानकारी गराइन् ।

स्वच्छ खानेपानीसँगै स्वच्छ वातावरण मानवीय जीवनका लागि आधारमूत र पहिलो आवश्यकता भएको उल्लेख गर्दै आचार्यले सबै नागरिकहरुले आफ्नो घरबाट निस्कने फोहरहरुलाई सकेसम्म कम र व्यवस्थित गर्न आग्रह गरिन् । बुटवल उपमहानगरको फोहर व्यवस्थापनका लागि पूर्वाधार निर्माण गरी व्यवस्थित गर्नका लागि योजना अघि सारिरहेको उल्लेख गरिन् ।

विगत २७ वर्षदेखि सेवा प्रदान गर्दै आएको गणेशस्थान खानेपानी संस्थामा १३७ जना सदस्यहरु रहेका छन् । संस्थाले सञ्चालन गरेको खानेपानी आयोजनाबाट सदस्यहरुसहित करिब २ सय घर परिवारले सेवा लिइरहेको संस्थाका अध्यक्ष हरिप्रासाद भट्टराईले जानकारी गराए । उपभोक्ताहरुबाट खानेपानी शुल्कबापत उठाएको बचतबाट नै उपभोक्ताहरुलाई डस्विन किनेर निःशुल्क रुपमा वितरण गरिएको उनले बताए ।

१३७ वटा नीजि तथा विभिन्न ठाउँमा सार्वजनिक धारा जडान गरी खानेपानी सुविधा प्रदान गर्दै आइरहेको संस्थाले आफ्ना वार्षिक क्रार्यक्रम अन्तरगत विभिन्न खालका सरसफाई सम्बन्धि कार्यक्रमहरु सञ्चालन गर्दै आएको सचिव लक्ष्मण सलामीले जानकारी दिए । विभिन्न समयमा टोल सफाई तथा सरसफाई सामग्री वितरण गर्दै आएको उनले बताए । टोललाई सफा र वातावरण मैत्री शहरको रुपमा विकास गर्नका लागि हरेक नागरिकहरुमा सचेतना आवश्यक रहेको उनले बताए ।

सदस्यहरुलाई डस्विन वितरण गर्दै संस्थाकी कोषाध्यक्ष ज्ञानकुमारी बस्यालले फोहर व्यवस्थापनमा थप सहज हुने विश्वास व्यक्त गरिन् । घरबाट निस्कने फोहरलाई सकेसम्म कम गर्ने तथा निस्किएका जथाभावि नफालेर एक ठाउँमा व्यवस्थित गर्न सदस्यहरुलाई आग्रह गरिन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

लुम्बिनीको दाङमै उत्पादन हुन्छ डिएपी मल माओवादी पोलिटव्युरो १२५ सदस्यीय, प्रचण्डको परिवारबाट चार जना (नामसहित) नेप्से १६ अंकले घट्यो माओवादी केन्द्रको माग- एसपीपीमा सहभागी नहुने पत्र अविलम्ब अमेरिकालाई पठाइयोस् कारागारमा क्षमताभन्दा तीन गुना बढी कैदीबन्दी, सुत्न र शौचालय जान समस्या प्रचण्डको प्रतिवेदन केन्द्रीय समितिबाट सर्वसम्मतिले पारित स्कुल बस दुर्घटना हुँदा ८ जना घाइते बुढीगंगाको मतदान केन्द्रमा तनाव, प्रहरीद्वारा हवाइ फायर तिनाउ करिडोरमा काम गर्ने एक मजदुर बुटवलको देविनगरमा मृत फेला आधारभुत विद्यालय : कोठा एक, कक्षा चार रुपन्देहीमा अवैध रूपमा ल्याउँदै गरेको सुनसहित भारतीय पक्राउ १५ वर्षीया किशोरी बलात्कृत पदाधिकारी आजै टुंगिन्छः वर्षमान पुन उपाध्यक्षमा नारायणकाजी ‘कन्फर्म’, कुन पदमा कसकाे सम्भावना धेरै ? रुपन्देहीको दानापुर तालमा डुबेर सैनामैनाका पाण्डेको मृत्यु सुनको भाउ एक हजार चार सय रुपैयाँ घट्यो पदाधिकारी टुंगो लगाउन खुमलटारमा माओवादी बैठक सुरु खोपको सर्वसुलभ पहुँचका लागि अन्तर्राष्ट्रिय समुदायलाई नेपालको अनुरोध रुसी इन्धन किन्न श्रीलंकाका राष्ट्रपतिले मागे पुटिनसँग सहयोग हैजाबाट जोगिन व्यक्तिगत सरसफाइमा ध्यान दिन एनआरएनएको आग्रह