१७ असार २०७९, शुक्रबार

Jul 1, 2022

बुटवल। लुम्बिनी प्रदेशसभामा जसपाबाट निर्वाचित सांसद भेटिएकी छन् । हिजो बिहान ११ बजेबाट पार्टिकाे सम्पर्कमा नरहेकी सांसद पुर्मती ढेंगा भेटिएकी हुन् । पार्टि लुम्बिनी प्रदेशका मुख्य सचिव यज्ञ पोखरेलले ईलाका प्रहरी कार्यलय बुटवलमा पाल्पाबाट समानुपातिक सांसद बनेकी जसपाकी नेतृ पुर्मती ढेंगामगर सम्पर्कमा नआएकोले खोजि गरिदिन प्रहरीलाई आग्रह गरेका थिए।

ईलाका प्रहरी कार्यालय बुटवलका डिएसपि मदन कुँवरलाई फोन गरेर पोखरेलले आइतबार बिहान साढे ११ बजेदेखि पार्टीको सम्पर्कमा नरहेको भन्दै आईतबार बेलुका ९ बजे हराएको(सम्पर्कमा नरहेको) बताउँदै खोजि गरिदिन आग्रह गरेका थिए ।पार्टि सचिव पोखरेलले आईतबार बिहानैदेखि सम्पर्क नरहे पनि आज बिहान सम्पर्कमा आएको उनले बताए । उनले ग्लोबल आवाजसंग कुरागर्दै भने –‘ आज बिहान कुरा भयो, उहाँले म तनाबमा छु, तिलोत्तमामा छु भेटेर कुरा गरौला ।’

लुम्बिनी प्रदेशसभामा सरकार पक्ष र विपक्षी गठबन्धनको संख्या बराबर भएको समयमा विपक्षी गठबन्धनकी एक सांसद वेपत्ता भएपछि यहाँको राजनीतिक माहोल तातेको थियो । प्रदेशसभामा जनता समाजवादी पार्टीबाट ६ सांसद रहेकोमा अहिले ३ जना सरकारमा सहभागी छन् भने ३ जना विपक्षीको गठबन्धनमा छन् । दुई साताअघि सरकारमा जसपाबाट सहभागी राज्यमन्त्री सुमन शर्माले राजीनामा दिएकी थिइन् । ८३ सदस्यीय प्रदेश सभामा मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलको पक्षमा एमालेका ३८ र जसपाका ३ जना गरी ४१ मत छ । विपक्षी गठवन्धनमा नेपाली कांग्रेसका १९, माओवादी केन्द्रका १८ (सभामुख वाहेक) जसपाका ३ जना र राष्ट्रिय जनमोर्चाका १ जना गरी ४१ जना नै छन् ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

३ वर्षमा ५२ सुत्केरीको एयर लिफ्टिङमार्फत उद्धार, आगामी वर्ष ४५ लाख विनियोजन लुम्बिनी सरकारलाई अर्को चुनौती, अस्पताल विकास समितिलाई पुनर्वहाली गर्न सर्वोच्चको आदेश घुस रकमसहित अदालका कर्मचारी अख्तियारको फन्दामा लुम्बिनी प्रदेशमा २७८ मृगौला रोगी तथा १४७३ दमका विरामीलाई उपचारमा आर्थिक सहयाेग काँग्रेसमा संस्थापन इतरको बैठक आज पनि बस्ने यस्तो छ ३ दिनसम्ममको मौसमी आंकलन बनेपामा अस्पतालका कर्मचारी बोकेको बस दुर्घटना : एकको मृत्यु, ४३ जना घाइते विश्वका ११० देशमा पुनः कोरोनाको सङ्क्रमण वृद्धि लुम्बिनीको दाङमा सवारी दुर्घटना : दुई जनाको मृत्यु, दुई घाइते जुम्लामा जिल्ला स्तरीय कृषि मेला : चिनोदेखि भाँगोसम्म प्रदर्शनी अस्पतालका कर्मचारी बोकेको बस दुर्घटना : एकको मृत्यु, ४३ जना घाइते दाङमा सिकलसेलको स्क्रिनीङ परिक्षण गाई-गोरु बाँध्ने गोठमै नवजात शिशुसहित सुत्केरीको बास ५ वर्षीया बालिका बलात्कृत, १६ वर्षीय किशोर पक्राउ धान दिवसमा रोपाइँसँगै विविध सांस्कृतिक कार्यक्रम लुम्बिनीका ६ जिल्लामा सिकलसेल एनिमियाका बिरामी, परीक्षणमै समस्या इस्माले दुना–टपरी उद्योग सञ्चालन गर्ने शेखर कोइरालाको भेलामा को को सहभागी ? (फोटोफिचर) नेपालमा थप ५५ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि रातभर सुत्दैनन् बुटवलकाे ज्योतिनगरबासी, टालटुले उपायले रोकिएला पहिरो ?