२० मंसिर २०७९, मंगलवार

Dec 6, 2022

बुटवल। लुम्बिनी प्रदेशसभामा जसपाबाट निर्वाचित सांसद भेटिएकी छन् । हिजो बिहान ११ बजेबाट पार्टिकाे सम्पर्कमा नरहेकी सांसद पुर्मती ढेंगा भेटिएकी हुन् । पार्टि लुम्बिनी प्रदेशका मुख्य सचिव यज्ञ पोखरेलले ईलाका प्रहरी कार्यलय बुटवलमा पाल्पाबाट समानुपातिक सांसद बनेकी जसपाकी नेतृ पुर्मती ढेंगामगर सम्पर्कमा नआएकोले खोजि गरिदिन प्रहरीलाई आग्रह गरेका थिए।

ईलाका प्रहरी कार्यालय बुटवलका डिएसपि मदन कुँवरलाई फोन गरेर पोखरेलले आइतबार बिहान साढे ११ बजेदेखि पार्टीको सम्पर्कमा नरहेको भन्दै आईतबार बेलुका ९ बजे हराएको(सम्पर्कमा नरहेको) बताउँदै खोजि गरिदिन आग्रह गरेका थिए ।पार्टि सचिव पोखरेलले आईतबार बिहानैदेखि सम्पर्क नरहे पनि आज बिहान सम्पर्कमा आएको उनले बताए । उनले ग्लोबल आवाजसंग कुरागर्दै भने –‘ आज बिहान कुरा भयो, उहाँले म तनाबमा छु, तिलोत्तमामा छु भेटेर कुरा गरौला ।’

लुम्बिनी प्रदेशसभामा सरकार पक्ष र विपक्षी गठबन्धनको संख्या बराबर भएको समयमा विपक्षी गठबन्धनकी एक सांसद वेपत्ता भएपछि यहाँको राजनीतिक माहोल तातेको थियो । प्रदेशसभामा जनता समाजवादी पार्टीबाट ६ सांसद रहेकोमा अहिले ३ जना सरकारमा सहभागी छन् भने ३ जना विपक्षीको गठबन्धनमा छन् । दुई साताअघि सरकारमा जसपाबाट सहभागी राज्यमन्त्री सुमन शर्माले राजीनामा दिएकी थिइन् । ८३ सदस्यीय प्रदेश सभामा मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलको पक्षमा एमालेका ३८ र जसपाका ३ जना गरी ४१ मत छ । विपक्षी गठवन्धनमा नेपाली कांग्रेसका १९, माओवादी केन्द्रका १८ (सभामुख वाहेक) जसपाका ३ जना र राष्ट्रिय जनमोर्चाका १ जना गरी ४१ जना नै छन् ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

जनप्रतिनिधि आएको आठ महिनासम्म लालपुर्जा वितरण नभएपछि बर्दिवासवासी चिन्तित मोटरसाइकलको ठक्करबाट ८ वर्षीय बालिका घाइते प्रि-ओपन सेसनमा नेप्से सूचक २.३१ अंकले वृद्धि भाइलाई पत्नी जुटाउन यी दिदीले १२ वर्षदेखि गर्दैछिन् पैसाको जोहो अनुमतिविनाका अस्पताल छ्यापछ्याप्ती, नियमक निकाय मूकदर्शक सुपरमादीको आईपीओ खुल्यो, पुस ५ सम्म भर्न पाइने रोनाल्डो किन्‍न साउदी क्लब तयार सिम्रिकसँग हेलिकोप्टर किनेको हेली एभरेष्टले माग्यो ६ जना पाइलट अर्घाखाँचीको एउटै गाउँमा फल्यो पाँच करोडको सुन्तला पहिरोले बस पुर्दा कम्तीमा ३३ जनाको मृत्यु नेपाली अर्थतन्त्रको उल्टो यात्रा गृहमन्त्रीको चेतावनीलाई टेरेनन् मुख्यमन्त्रीले, बुटवलबाट रातारात मन्त्रालय दाङ देशभर चिसो बढ्यो, तराईमा साझ विहान हुस्सु वायु प्रदूषणः चीनमा हरेक वर्ष ६४ हजार शिशुको गर्भमै मृत्यु महाकालीको समस्या समाधानका लागि नेपालले आज कूटनीतिक नोट पठाउँदै नयाँ सांसद पनि भाडाकै भवनमा किन पार्टी फेरिरहन्छन् दीपक मनाङे ? प्रतिनिधि सभामा पुरुषको वर्चश्व, प्रत्यक्षतर्फ १६५ मध्ये ९ जना मात्र यी हुन् महिला एमाले गुल्मी-१ मतदातालाई धन्यवाद दिन गाउँतिर घाँटी रेटेर मायाको हत्या अभियोगमा पक्राउ परेका आरोपित सार्वजनिक