२१ असार २०७९, मंगलवार

Jul 5, 2022

निर्माणाधीन गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल परीक्षण उडानको अन्तिम तयारीमा । विमानस्थलको प्राविधिकतर्फको काम सकिएपछि अब परीक्षण उडान गरिने छ । तस्वीर : नरेश केसी /रासस

भैरहवा । पारिलो घाममा सफा र हराभरा देखिने भैरहवा स्थित गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा मान्छेहरूको ओहोर-दोहोर बाक्लिदै गएको छ । सडकबाटै स्पष्ट देखिने ठूला र भब्य आकर्षक भवनले भैरहवा लुम्बिनी–तौलिहवा सडक खण्डमा हिँड्ने जो कोहीको पनि ध्यान खिच्ने गर्दछ । पैदल हिँड्दै गरेका हुन् वा निजी सवारी साधनमा सबैले त्यो बाटो हिँड्दा फोटो नखिची छाड्दैनन् । त्यहाँ कसैले फोटो खिच –खिच भनेर जबरजस्ती गर्दैन, तर मान्छेको मन हो नयाँ र आकर्षक ठाउँ देख्नासाथ हरेक मान्छे जो त्यो बाटो हिंडिरहेको छ त्यसको मनले भन्छ, ‘ए मान्छे एक पटक फोटो त खिच ।’

भैरहवा लुम्बिनी सडकमै जोडिएको निर्माणाधिन मुख्यद्वार नजिकैबाट विमानस्थलका भवनहरूको तस्वीर खिँच्दै गरेका मनोज क्षेत्रीले भने–‘भैरहवाबाट लुम्बिनी जाने आउने बेला यो एअरपोर्टको फोटो खिचिहाल्ने मन लाग्छ । म जति पटक यो बाटो ओहोरदोहोर गर्छु त्यति पटक कहिले क्यामेरामा त कहिले मोबाइलमा फोटो खिच्ने गरेको छु । मसँग धेरै फोटो, अलग अलग समयको छ ।’

मनोजले झै क्यामेराले फोटो नखिचे पनि उक्त सडकबाट ओहोरदोहोर गर्ने हरेक मानिसले मोबाइलले पनि ती भवनहरूको फोटो खिच्न लाइन नै लाग्ने गर्दछन् । गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलका आयोजना प्रमुख प्रवेश अधिकारीले भने–‘फोटो खिच्ने, भिडियो खिच्नेहरूको कारण काममा समेत डिस्ट्रब भयो ।’ निर्माणाधिन मूलद्वार नजिकै अनुमति लिएर मात्रै फोटो खिच्नुहोला भनि सूचना समेत राखिएको छ । यसरी सूचना नै टाग्नु पर्ने गरी फोटो तथा भिडियो खिच्ने कामलाई समेत नियन्त्रण गर्नुपर्ने अवस्थाले समेत विमानस्थल कति आकर्षक बन्दै होला भनि सबैले सहजै अनुमान लगाउन सक्छन् ।-नरेश केसी

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

तानसेनलाई १३औं राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड उपाधि भेरी अस्पतालमा चिकित्सकको दादागिरी, महिना नपुग्दै अग्रिम हाजिरी : ‘स्वास्थ्य मन्त्रालयको संरक्षण’ १५ दिने सुन चाँदीका गहना बनाउने तालिम एक चौथाईले घट्यो लुम्बिनीको आन्तरिक आय, दानपेटिकामा भारतीय र नेपाली मुद्रा मात्र एकै परिवारका ६ जनाकाे हत्यामा संलग्न चार जनालाई आजीवन कारावास लुम्बिनी प्रदेशबाट रोजगारका लागि दैनिक ४ सय बढी युवा विदेशिन बाध्य सुख्खा पहिरोमा पुरिएर अमृताको मृत्यु अमेरिकामा गोलीकाण्ड : हजारौंको मृत्यु रामेछाप बस दुर्घटनामा मृत्यु हुनेमध्ये ८ जनाको सनाखत केरा खेतीले दियो नसोचेको सफलता जेष्ठ नागरिक, एकल महिला तथा अपाङ्गलाई सम्मान प्रधानमन्त्री देउवाद्वारा गिरिजाबाबुको अर्धकदको शालिक अनावरण लुम्बिनी सरकार: १९ दिनमा करिब ५ अर्ब खर्च रामेछाप बस दुर्घटना : मृतकको संख्या १२ पुग्यो, घाइतेको हेलिकप्टरबाट उद्धार अस्ट्रेलियामा बाढीः सिड्नीका ५० हजार जनालाई घर छाड्न भनियो छुट्टाछुट्टै स्थानमा अवैध लागूऔषधसहित सात जना पक्राउ बोक्सीको आरोप लगाई महिलामाथि कुटपिट गर्ने धामी पक्राउ डुंगा डुब्दा १५ जना मछुवा बेपत्ता सुनको भाउ तोलामा १०० रुपैयाँले बढ्यो गोली देखाई छिमेकी तर्साउने एक जना पक्राउ