१४ माघ २०७९, शनिबार

Jan 28, 2023

निर्माणाधीन गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल परीक्षण उडानको अन्तिम तयारीमा । विमानस्थलको प्राविधिकतर्फको काम सकिएपछि अब परीक्षण उडान गरिने छ । तस्वीर : नरेश केसी /रासस

भैरहवा । पारिलो घाममा सफा र हराभरा देखिने भैरहवा स्थित गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलमा मान्छेहरूको ओहोर-दोहोर बाक्लिदै गएको छ । सडकबाटै स्पष्ट देखिने ठूला र भब्य आकर्षक भवनले भैरहवा लुम्बिनी–तौलिहवा सडक खण्डमा हिँड्ने जो कोहीको पनि ध्यान खिच्ने गर्दछ । पैदल हिँड्दै गरेका हुन् वा निजी सवारी साधनमा सबैले त्यो बाटो हिँड्दा फोटो नखिची छाड्दैनन् । त्यहाँ कसैले फोटो खिच –खिच भनेर जबरजस्ती गर्दैन, तर मान्छेको मन हो नयाँ र आकर्षक ठाउँ देख्नासाथ हरेक मान्छे जो त्यो बाटो हिंडिरहेको छ त्यसको मनले भन्छ, ‘ए मान्छे एक पटक फोटो त खिच ।’

भैरहवा लुम्बिनी सडकमै जोडिएको निर्माणाधिन मुख्यद्वार नजिकैबाट विमानस्थलका भवनहरूको तस्वीर खिँच्दै गरेका मनोज क्षेत्रीले भने–‘भैरहवाबाट लुम्बिनी जाने आउने बेला यो एअरपोर्टको फोटो खिचिहाल्ने मन लाग्छ । म जति पटक यो बाटो ओहोरदोहोर गर्छु त्यति पटक कहिले क्यामेरामा त कहिले मोबाइलमा फोटो खिच्ने गरेको छु । मसँग धेरै फोटो, अलग अलग समयको छ ।’

मनोजले झै क्यामेराले फोटो नखिचे पनि उक्त सडकबाट ओहोरदोहोर गर्ने हरेक मानिसले मोबाइलले पनि ती भवनहरूको फोटो खिच्न लाइन नै लाग्ने गर्दछन् । गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलका आयोजना प्रमुख प्रवेश अधिकारीले भने–‘फोटो खिच्ने, भिडियो खिच्नेहरूको कारण काममा समेत डिस्ट्रब भयो ।’ निर्माणाधिन मूलद्वार नजिकै अनुमति लिएर मात्रै फोटो खिच्नुहोला भनि सूचना समेत राखिएको छ । यसरी सूचना नै टाग्नु पर्ने गरी फोटो तथा भिडियो खिच्ने कामलाई समेत नियन्त्रण गर्नुपर्ने अवस्थाले समेत विमानस्थल कति आकर्षक बन्दै होला भनि सबैले सहजै अनुमान लगाउन सक्छन् ।-नरेश केसी

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

प्रमोद खरेलको ‘कन्सर्ट’ हेर्न आएका ९ जना बढी भिडका कारण घाइते, कार्यक्रम स्थगित पत्रकार स्व. कंडेल परिवारलाई एक लाख १० हजार सहयोग तिलाेत्तमा १ स्थित वाटिका टाेल विकास संस्थाकाे अध्यक्षमा पुष्करनाथ पन्थ लुम्बिनीको दाङमा अटो पल्टिँदा ९ जना घाइते बसको ठक्करबाट स्याङ्जामा एक जनाको मृत्यु पेस्तोलसहित जनकपुरबाट दुई युवक पक्राउ समृद्धिका लागि शिक्षा नीति बाधक मारवादी सेवा संघ भैरहवाको २२ कोठे भवन उद्घाटन बुटवलबाट चलचित्र ‘फूलबारी’को प्रमोशन सुरु, देश दौडाहमा कलाकार सबै सरकारी वेबसाइट डाउन, अन्तर्राष्ट्रिय उडान रोकियाे नेपाल पुनः प्रयोग योग्य बस्तु व्यवसायी संघ रुपन्देहीमा पदस्थापन कर्मचारी संगठनको केन्द्रीय बैठक रुपन्देहीमा, तयारी अन्तिम चरणमा फागुन २८ अगावै राष्ट्रपति निर्वाचन नभए मुलुकमा अनिष्ट हुन्छ : शेखर कोइराला पत्रकार ऋषि धमलाकी पत्नी एलिजा गौतम नागरिक उन्मुक्ति पार्टीमा प्रवेश प्रधानमन्त्री प्रचण्डले सम्हाले गृह मन्त्रालयको कार्यभार पत्रकार भण्डारीको पुस्तक ‘सत्ता संघर्ष’काे परिचर्चा रवी लामिछानेको मुद्दाले एनआरएनलाई कुनै असर गर्दैन् : डा. हेम राज शर्मा, उपाध्यक्ष चन्द्रौटामा सिद्राको व्यापार फष्टाउँदै रोहिणी अध्यक्ष कप क्रिकेट प्रतियोगिता : उपाधि रोहिणी–१ लाई प्रहरी हुँ भन्दै ठगी गर्ने एक जना पक्राउ