२३ असार २०७९, बिहीबार

Jul 7, 2022


बुटवल । रूपन्देहीको तिलाेत्तमा नगरपालिकामा निजि क्षेत्रकाे लगानीमा आधुनिक कृषि उपज थाेक बजार केन्द्र स्थापना गरिने भएकाे छ । १ बर्षभित्र निर्माण सम्पन्न गर्ने लक्षका साथ आज तिलाेत्तमा ५ मणिग्राममा लुम्बिनी कृषि उपज थाेक बजार केन्द्रकाे शिलान्यास गरिएकाे छ ।

याे थाेक बजार केन्द्रकाे तिलाेत्तमा ५ का बडा अध्यक्ष चेतनारायण आचार्य र कृषि थाेक बजार केन्द्रका अध्यक्ष भिमकान्त पन्थीले संयुक्त रूपमा उदघाटन गरे । करिव २० कराेड रूपैयाकाे लागतमा निर्माण सम्पन्न गरिने याे बजार केन्द्रमा १ सय ७५ वटा आधुनिक सटर निर्माण गररिने थाेक बजार केन्द्रका अध्यक्ष पन्थीले जानकारी दिए । उनले याेबजारले कृषि उपजकाे बजारीकरण गर्न र स्थानिय तथा विभिन्न ठाउकाे कृषि उपजसंकलन र विभिन्न ठाउमा पुर्याउन महत्वपुर्ण भुमिका खेल्ने बताए ।

बडा अध्यक्ष चेतनारायण आचार्यले याे बजार केन्द्र तिलाेत्तमा नगरकाे गहनाकाे रूपमा रहने भएकाेले आवश्यक सहयाेग गर्न नगरपालिका पछि नपर्ने प्रतिवद्वता व्यक्त गरे । याे आधुनिक कृषि उपज थाेक बजारकाे स्थापनाले स्थानिय किसान र कृषि ब्यवसायी प्रत्यक्ष लाभान्वित हुनेछन भने सयाैले प्रत्यक्ष राेजगार समेत पाउने संस्थाका संचालक माेहम्मद याकुव वताए ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

माओवादी पोलिटव्युरो १२५ सदस्यीय, प्रचण्डको परिवारबाट चार जना (नामसहित) नेप्से १६ अंकले घट्यो माओवादी केन्द्रको माग- एसपीपीमा सहभागी नहुने पत्र अविलम्ब अमेरिकालाई पठाइयोस् कारागारमा क्षमताभन्दा तीन गुना बढी कैदीबन्दी, सुत्न र शौचालय जान समस्या प्रचण्डको प्रतिवेदन केन्द्रीय समितिबाट सर्वसम्मतिले पारित स्कुल बस दुर्घटना हुँदा ८ जना घाइते बुढीगंगाको मतदान केन्द्रमा तनाव, प्रहरीद्वारा हवाइ फायर तिनाउ करिडोरमा काम गर्ने एक मजदुर बुटवलको देविनगरमा मृत फेला आधारभुत विद्यालय : कोठा एक, कक्षा चार रुपन्देहीमा अवैध रूपमा ल्याउँदै गरेको सुनसहित भारतीय पक्राउ १५ वर्षीया किशोरी बलात्कृत पदाधिकारी आजै टुंगिन्छः वर्षमान पुन उपाध्यक्षमा नारायणकाजी ‘कन्फर्म’, कुन पदमा कसकाे सम्भावना धेरै ? रुपन्देहीको दानापुर तालमा डुबेर सैनामैनाका पाण्डेको मृत्यु सुनको भाउ एक हजार चार सय रुपैयाँ घट्यो पदाधिकारी टुंगो लगाउन खुमलटारमा माओवादी बैठक सुरु खोपको सर्वसुलभ पहुँचका लागि अन्तर्राष्ट्रिय समुदायलाई नेपालको अनुरोध रुसी इन्धन किन्न श्रीलंकाका राष्ट्रपतिले मागे पुटिनसँग सहयोग हैजाबाट जोगिन व्यक्तिगत सरसफाइमा ध्यान दिन एनआरएनएको आग्रह ट्राफिक नियम उल्लङ्घन गर्ने २४ सय २८ जना सवारी चालक कारवाहीमा