१४ माघ २०७९, शनिबार

Jan 28, 2023

भैरहवा । छात्राहरुलाई अध्ययनमा रुचि जगाउन र विद्यालयमै टिकाउन गैडहवा गाउँपालिकाले प्रोत्साहन स्वरुप ५१ जना छात्रालाई साईकल वितरण गरेको छ । गैडहवा गाउँपालिकाका सामुदायिक विद्यालयमा अध्ययनरत् कक्षा ८ को परीक्षामा उत्कृष्ट नतिजा ल्याउने ५१ जना छात्राहरुलाई साईकल वितरण गरिएको हो ।

Advertisement

८ कक्षामा प्रथम, द्वितीय र तृतीय स्थान ल्याउने गाउँपालिका भरिका १७ वटा सामुदायिक विद्यालयहरुमा अध्ययनरत् विद्यार्थीलाई साईकल वितरण गरिएको गैडहवा गाउँपालिकाका अध्यक्ष बछुलाल केवटले जानकारी दिए । ‘गाउँपालिका स्तरीय परीक्षा हुने भएकोले कक्षा ८ मा उत्कृष्ट ल्याउने छात्रालाई मात्र प्रोत्साहन स्वरुप साईकल प्रदान गरेका हौ ।’–केवटले भने, यसले विशेष गरि मधेश क्षेत्रमा छात्राहरुले विद्यालय आगमनमा निरन्तरता हुने अपेक्षा राखेका छौ ।

ग्रामीण क्षेत्रमा कतिपय छात्राहरु घरमा अभिभावकलाई सघाउने र त्यसपछि पैदल विद्यालय जाने गरेका कारण समयमै विद्यालय पुग्न नसकेको अवश्था रहेको बताउँदै उनले बितरित साईकलले थोरै भए पनि समस्या समाधान गर्ने बताए । अघिल्ला वर्षदेखी नै यो योजना ल्याउन खोजे पनि केही कठिनाईका कारण वितरण गर्न नसकेको उनले जनाए । साईकल पाएपछि छात्राहरुले पनि अब आफ्नो दैनिकी केही सहज हुने बताएका छन् ।

विद्यार्थी सन्ध्या यादवले अब समयमै विद्यालय पुग्न सकिनेमा ढुक्क भएको प्रतिक्रिया दिईन । “घरबाट हिडे देखी नै बिद्यालय समयमा पुग्ने नपुग्ने तनाव हुने गरेको थियो, अब ढुक्क भएर बिद्यालय पुग्ने भए ।” सन्ध्याले भनिन् । अहिले ८ कक्षामा उत्कृष्टले साईकल पाएपछि यसले अरु छात्राहरुलाई पनि पढाईमा मेहनत गर्न हौस्याउने उनको भनाई छ । गाउँपालिकाले आफ्नो नियमित बजेटभन्दा पनि शिक्षा शाखा मार्फत विद्यार्थीलाई प्रोत्साहन गर्ने उद्देश्यले साईकल वितरण गरेको हो । गैडहवा गाउँपालिकाले यस अघि देखी नै “बेटी बचाओ बेटी बढाओ” अभियान सञ्चालन गरि रहेको छ । सोही अभियानलाई सहयोग हुने गरि यो कार्यक्रम गरिएको गाउँपालिका अध्यक्षको भनाई छ ।

गैडहवा गाउँपालिका वडा नम्बर ८ का वडा अध्यक्ष भुवन राना मगरको अध्यक्षतामा सम्पन्न कार्यक्रममा गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत चिरन्जिवी घिमिरे, वडा नम्बर ३ का अध्यक्ष राम अजोर यादव, शिक्षा शाखा प्रमुख माधव राज पौडेल लगायतले बोलेको थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

पत्रकार स्व. कंडेल परिवारलाई एक लाख १० हजार सहयोग तिलाेत्तमा १ स्थित वाटिका टाेल विकास संस्थाकाे अध्यक्षमा पुष्करनाथ पन्थ लुम्बिनीको दाङमा अटो पल्टिँदा ९ जना घाइते बसको ठक्करबाट स्याङ्जामा एक जनाको मृत्यु पेस्तोलसहित जनकपुरबाट दुई युवक पक्राउ समृद्धिका लागि शिक्षा नीति बाधक मारवादी सेवा संघ भैरहवाको २२ कोठे भवन उद्घाटन बुटवलबाट चलचित्र ‘फूलबारी’को प्रमोशन सुरु, देश दौडाहमा कलाकार सबै सरकारी वेबसाइट डाउन, अन्तर्राष्ट्रिय उडान रोकियाे नेपाल पुनः प्रयोग योग्य बस्तु व्यवसायी संघ रुपन्देहीमा पदस्थापन कर्मचारी संगठनको केन्द्रीय बैठक रुपन्देहीमा, तयारी अन्तिम चरणमा फागुन २८ अगावै राष्ट्रपति निर्वाचन नभए मुलुकमा अनिष्ट हुन्छ : शेखर कोइराला पत्रकार ऋषि धमलाकी पत्नी एलिजा गौतम नागरिक उन्मुक्ति पार्टीमा प्रवेश प्रधानमन्त्री प्रचण्डले सम्हाले गृह मन्त्रालयको कार्यभार पत्रकार भण्डारीको पुस्तक ‘सत्ता संघर्ष’काे परिचर्चा रवी लामिछानेको मुद्दाले एनआरएनलाई कुनै असर गर्दैन् : डा. हेम राज शर्मा, उपाध्यक्ष चन्द्रौटामा सिद्राको व्यापार फष्टाउँदै रोहिणी अध्यक्ष कप क्रिकेट प्रतियोगिता : उपाधि रोहिणी–१ लाई प्रहरी हुँ भन्दै ठगी गर्ने एक जना पक्राउ यस्तो रहनेछ आजको मौसम