२२ असार २०७९, बुधबार

Jul 6, 2022

भैरहवा । छात्राहरुलाई अध्ययनमा रुचि जगाउन र विद्यालयमै टिकाउन गैडहवा गाउँपालिकाले प्रोत्साहन स्वरुप ५१ जना छात्रालाई साईकल वितरण गरेको छ । गैडहवा गाउँपालिकाका सामुदायिक विद्यालयमा अध्ययनरत् कक्षा ८ को परीक्षामा उत्कृष्ट नतिजा ल्याउने ५१ जना छात्राहरुलाई साईकल वितरण गरिएको हो ।

Advertisement

८ कक्षामा प्रथम, द्वितीय र तृतीय स्थान ल्याउने गाउँपालिका भरिका १७ वटा सामुदायिक विद्यालयहरुमा अध्ययनरत् विद्यार्थीलाई साईकल वितरण गरिएको गैडहवा गाउँपालिकाका अध्यक्ष बछुलाल केवटले जानकारी दिए । ‘गाउँपालिका स्तरीय परीक्षा हुने भएकोले कक्षा ८ मा उत्कृष्ट ल्याउने छात्रालाई मात्र प्रोत्साहन स्वरुप साईकल प्रदान गरेका हौ ।’–केवटले भने, यसले विशेष गरि मधेश क्षेत्रमा छात्राहरुले विद्यालय आगमनमा निरन्तरता हुने अपेक्षा राखेका छौ ।

ग्रामीण क्षेत्रमा कतिपय छात्राहरु घरमा अभिभावकलाई सघाउने र त्यसपछि पैदल विद्यालय जाने गरेका कारण समयमै विद्यालय पुग्न नसकेको अवश्था रहेको बताउँदै उनले बितरित साईकलले थोरै भए पनि समस्या समाधान गर्ने बताए । अघिल्ला वर्षदेखी नै यो योजना ल्याउन खोजे पनि केही कठिनाईका कारण वितरण गर्न नसकेको उनले जनाए । साईकल पाएपछि छात्राहरुले पनि अब आफ्नो दैनिकी केही सहज हुने बताएका छन् ।

विद्यार्थी सन्ध्या यादवले अब समयमै विद्यालय पुग्न सकिनेमा ढुक्क भएको प्रतिक्रिया दिईन । “घरबाट हिडे देखी नै बिद्यालय समयमा पुग्ने नपुग्ने तनाव हुने गरेको थियो, अब ढुक्क भएर बिद्यालय पुग्ने भए ।” सन्ध्याले भनिन् । अहिले ८ कक्षामा उत्कृष्टले साईकल पाएपछि यसले अरु छात्राहरुलाई पनि पढाईमा मेहनत गर्न हौस्याउने उनको भनाई छ । गाउँपालिकाले आफ्नो नियमित बजेटभन्दा पनि शिक्षा शाखा मार्फत विद्यार्थीलाई प्रोत्साहन गर्ने उद्देश्यले साईकल वितरण गरेको हो । गैडहवा गाउँपालिकाले यस अघि देखी नै “बेटी बचाओ बेटी बढाओ” अभियान सञ्चालन गरि रहेको छ । सोही अभियानलाई सहयोग हुने गरि यो कार्यक्रम गरिएको गाउँपालिका अध्यक्षको भनाई छ ।

गैडहवा गाउँपालिका वडा नम्बर ८ का वडा अध्यक्ष भुवन राना मगरको अध्यक्षतामा सम्पन्न कार्यक्रममा गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत चिरन्जिवी घिमिरे, वडा नम्बर ३ का अध्यक्ष राम अजोर यादव, शिक्षा शाखा प्रमुख माधव राज पौडेल लगायतले बोलेको थिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भारत र कुवेतमा महिला बेचबिखन गर्ने कार्यमा संलग्न तीन जना पक्राउ प्रदेश र प्रतिनिधिसभाको निर्वाचन गर्न १० अर्ब खर्च हुने मंसिर २ मा एकै चरणमा प्रदेश र प्रतिनिधिसभाका निर्वाचन गर्न सिफारिस भात पकाउन नेपालीले वर्षेनी किन्छन् ५१ करोडभन्दा बढीको राइस कुकर मैले सीसीटिभीको फुटेज डिलिट गरेको छैन, यसको ज्ञान पनि छैन : शर्मा अर्थमन्त्री शर्माले दिए राजीनामा अर्थमन्त्री शर्माको भाषण एमालेद्वारा बहिस्कार बस दुर्घटना, पाँच जना घाइते अर्थमन्त्री शर्माले राजीनामा नदिएसम्म उनको कुरा सुन्दैनौं : भट्टराई यु-२० टिममा स्थान बनाउन डेनमार्कदेखि काठमाडौंसम्मकाे यात्रा अर्थमन्त्रीमाथि छानबिन गर्न ११ सदस्यीय संसदीय समिति गठन जोनसनलाई एकपछि अर्को झट्का, थप दुई मन्त्रीले दिए राजीनामा ४४ वर्षअघि लेखिएको मेसेज फेला परेपछि… असार २६ गते सार्वजनिक विदा चौधरी ग्रुपको स्पष्टीकरणः बजेट निमार्णमा हाम्रो कुनै संलग्नता छैन, छानबिन होस् वीरगञ्ज महानगरले घटायो सम्पत्ति करको दर माओवादी केन्द्रीय समिति बैठक स्थगित सर्वोच्चका दुई महत्वपूर्ण फैसला : वर्षौंदेखिको प्रसारण लाइन निर्माणको अवरोध हट्यो खेर गएको प्लास्टिकबाटै यसरी उत्पादन हुन्छ इन्धन अर्घाखाँचीको सिद्धाराकाे गाउँमा पहिलाेपटक बिजुली पुगेपछि…