१६ असार २०७९, बिहीबार

Jun 30, 2022


Advertisement

बुटवल । रुपन्देहीका वरिष्ठ पत्रकार चेतन पन्तले तयार गरेको ‘त्रिवेणीदेखि तिलौराकोटसम्मका चराहरु’ नामक वृत्तचित्र सार्वजनिक भएको छ । नेपाल पर्यटन पत्रकार महासंघ नेफ्टोज लुम्बिनी प्रदेशको आयोजनामा बिहीबार बुटवलमा एक कार्यक्रमकाबीच उक्त वृत्तचित्र सार्वजनिक गरिएको हो

वृत्तचित्रमा नवपरासीको त्रिवेणीदेखि कपिलबस्तुको तिलौराकोट सम्म पाइएका करिब ४ सय प्रजातिका चराहरु बारे देखाइएको छ । वृत्त चित्रले लुम्बिनी प्रदेशमा पर्यटनको प्रचुर सम्भावना रहेको भन्दै यसक्षेत्रमा आन्तरिक तथा बाह्य पर्यटकको बसाई लम्ब्याउनका लागि वृत्तचित्र उपयोगी रहने अपेक्षा गरिएको छ ।

नेपाल पर्यटन पत्रकार महासंघ नेफ्टोज लुम्बिनी प्रदेशका अध्यक्ष भुवन कार्कीको अध्यक्षतामा भएको वृत्तचित्र सार्वजनिक कार्यक्रममा पर्यटन ब्यवसायीहरु माधव नेपाल,समुन्द्र जिसी,पत्रकार महासंघ रुपन्देहीका अध्यक्ष रामराज पोखरेल,बुटवल उद्योग बाणिज्य संघका महासचिव बिमलराज भट्टराई,रुपन्देही उद्योग संघका माधब पौडेल,पत्रकार महासंघ रुपन्देहीका निवर्तमान अध्यक्ष यानेन्द्र जिसी, बरिष्ठ पत्रकार तथा वृत्तचित्रका लेखक तथा निर्देशक चेतन पन्त,पत्रकार मिना ढकाल लगाएतले लुम्बिनीको पर्यटनको सम्भावनाको चर्चा गर्दै वृत्तचित्रले थप सहयोग गर्ने बताए ।

पत्रकार पन्त पर्यटनमा विशेष रुचि राख्दछन् । उनले लामो समयको लकडाउनको सदुपयोग गर्दै नवलपरासी,रुपन्देही र कपिलबस्तुमा पाइने चराहरुको बारेमा नेपाली र अंग्रेजी दुबै भाषामा वृत्तचित्र तयार गरेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

विभिन्न विपद् कोषमा ६ अर्ब ८० करोडभन्दा बढी रकम, कुन प्रदेशमा कति ? केपी ओली र वामदेव गौतमबीच भेटवार्ता पर्खाल भत्किएर पुरिँदा एक महिलाको मृत्यु प्रजातन्त्र होइन गठबन्धनतन्त्र ! सर्वोत्तम लिटोको प्याकेटमा कीरा कसरी लाग्छ हैजा ? यी हुन् लक्षण र रोकथामका उपाय सुनको मूल्य प्रतितोला तीन सय रुपैयाँले घट्यो दक्षिण कोरियामा २०२३ का लागि श्रमिकको तलब ५ प्रतिशतले वृद्धि सयपत्री हाइड्रोपावरको आईपीओ भर्ने समय थप ट्रक र मोटरसाइकल ठोक्किँदा एक जनाको मृत्यु राजस्थानमा धार्मिक तनावः मोदीलाई धम्की, इन्टरनेट सेवा बन्द रुपन्देहीको सैनामैनाका एक युवा मृत अवस्थामा फेला फुटबलर भरत र नवयुग एनएसी प्रतियोगिता खेल्न अमेरिका प्रस्थान डाइभर्सन निर्माणपछि खुल्यो पूर्व–पश्चिम राजमार्ग, कस्ताे छ अन्य सडककाे अवस्था ? मध्यअसारसम्म लुम्बिनीमा ३३ प्रतिशत मात्र रोपाईं आज पनि देशभर वर्षाको सम्भावना श्रीमान १० वर्ष वेपत्ता भए श्रीमतीलाई एकल भत्ता दिने प्रस्ताव रोटरी क्लब भैरहवाद्वारा तिलोत्तमास्थित विद्यापिठका विद्यार्थीलाई कम्प्युटर तथा झोला वितरण एमाले निकट युवा संघको धान राेपाइँमा कुटाकुट बुटवलमा जंगली च्याउ खाँदा ६ जना बिरामी, अवस्था गम्भीर