१५ मंसिर २०७९, बिहीबार

Dec 1, 2022


Advertisement

बुटवल । रुपन्देहीका वरिष्ठ पत्रकार चेतन पन्तले तयार गरेको ‘त्रिवेणीदेखि तिलौराकोटसम्मका चराहरु’ नामक वृत्तचित्र सार्वजनिक भएको छ । नेपाल पर्यटन पत्रकार महासंघ नेफ्टोज लुम्बिनी प्रदेशको आयोजनामा बिहीबार बुटवलमा एक कार्यक्रमकाबीच उक्त वृत्तचित्र सार्वजनिक गरिएको हो

वृत्तचित्रमा नवपरासीको त्रिवेणीदेखि कपिलबस्तुको तिलौराकोट सम्म पाइएका करिब ४ सय प्रजातिका चराहरु बारे देखाइएको छ । वृत्त चित्रले लुम्बिनी प्रदेशमा पर्यटनको प्रचुर सम्भावना रहेको भन्दै यसक्षेत्रमा आन्तरिक तथा बाह्य पर्यटकको बसाई लम्ब्याउनका लागि वृत्तचित्र उपयोगी रहने अपेक्षा गरिएको छ ।

नेपाल पर्यटन पत्रकार महासंघ नेफ्टोज लुम्बिनी प्रदेशका अध्यक्ष भुवन कार्कीको अध्यक्षतामा भएको वृत्तचित्र सार्वजनिक कार्यक्रममा पर्यटन ब्यवसायीहरु माधव नेपाल,समुन्द्र जिसी,पत्रकार महासंघ रुपन्देहीका अध्यक्ष रामराज पोखरेल,बुटवल उद्योग बाणिज्य संघका महासचिव बिमलराज भट्टराई,रुपन्देही उद्योग संघका माधब पौडेल,पत्रकार महासंघ रुपन्देहीका निवर्तमान अध्यक्ष यानेन्द्र जिसी, बरिष्ठ पत्रकार तथा वृत्तचित्रका लेखक तथा निर्देशक चेतन पन्त,पत्रकार मिना ढकाल लगाएतले लुम्बिनीको पर्यटनको सम्भावनाको चर्चा गर्दै वृत्तचित्रले थप सहयोग गर्ने बताए ।

पत्रकार पन्त पर्यटनमा विशेष रुचि राख्दछन् । उनले लामो समयको लकडाउनको सदुपयोग गर्दै नवलपरासी,रुपन्देही र कपिलबस्तुमा पाइने चराहरुको बारेमा नेपाली र अंग्रेजी दुबै भाषामा वृत्तचित्र तयार गरेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

अब उनले मेरो फोन कहिल्यई उठाउने छैनन् ! सम्पादक कंडेलको स्मृतीमा दीप प्रज्वलन कांग्रेसमा संसदीय दलको नेता छान्न चुनाव हुने संकेत, गगन र विश्वप्रकाश अघि बढे रोटरीले बुटवलमा भित्र्यायो ग्लोबल ग्रान्टअन्तर्गत १० करोडका प्रोजेक्ट तिलोत्तमामा औधोगिक ब्यापार मेलाको तयारी पूरा, ३ सय स्टल सहभागी हुँदै विकासका कामहरुमा राजनीतिक रँग नदिन छत्रकाेट गाउँपालिकाका अध्यक्ष पाण्डेकाे आग्रह गृहमन्त्री खाणकै गृहजिल्ला रुपन्देहीमा कांग्रेस शुन्य, कार्यकर्ता असन्तुष्ट समानुपातिकतर्फ कसको कति मत ? भ्रष्टाचार आराेपमा दाङका तत्कालिन प्रमुख डिभिजनल इन्जिनियर विरुद्ध मुद्दा दायर स्याङ्जा २ र बाजुरामा पुनः मतदान नहुने, गणना सुरु गर्न आयोगको निर्देशन लुम्बिनीका कर्मचारी आन्दोलित : बुटवलबाट रातारात कुम्लो पारेर राजधानी सार्न हुँदैन कर्णाली सरकार गठनका लागि शक्ति केन्द्र धाउँदै नेताहरु अतिक्रमण गरेर बनाइएका संरचना ३५ दिनभित्र हटाऊ : उपत्यका विकास प्राधिकरण पोलियो खोपको तयारीमा रहेकाे प्रहरी ट्रकमा आत्मघाती हमला, ३ जनाको मृत्यु प्रत्यक्षतर्फ महिला निर्वाचित नहुँदा सुदूरपश्चिममा समानुपातिक कोटाबाट संसद छिर्न चाहने पुरुषलाई समस्या १६५ निर्वाचन क्षेत्रमा १६१ को अन्तिम नतिजा सार्वजनिक, हेर्नुहोस कहाँ कसले जिते ? स्याङ्जामा सुन्तला उत्पादन वृद्धि भएपछि किसान उत्साहित अरबाज खान र जर्जियाको ब्रेकअप सोलुखुम्बुका एक हजार परिवार बिजुलीविहीन चीनको आणविक हतियार सन् २०३५ सम्ममा तीन गुणा बढी: अमेरिका