२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Oct 7, 2022

साउन १६,
काठमाण्डौं । राजस्व अनुसन्धान विभागले हुन्डी कारोबार गरी विदेशी विनिमय अपचलन गरेको आरोपमा चार जनाविरुद्ध काठमाडौँ जिल्ला अदालतमा मुद्दा दायर गरेको छ। मुद्दा दायर गरिएकामध्ये जलेश्वर स्वच्छन्द बिकोई बिल्डर्स प्रालिका सञ्चालक मनोजकुमार भेटवाल समेत छन्।

काठमाडौँ भ्यूटावर निर्माणको ठेक्का पाएर अलपत्र छाडेका कम्पनीका सञ्चालक भेटवालमाथि यसअघि बैंकिङ कसुरमा पनि मुद्दा दायर भएको थियो। विभागले भेटवालसहित निशा गुरुङ, राजकुमार विष्ट तथा शिव विष्टमाथि मुद्दा दायर गरेको हो। विभागले चार करोड ६० लाख ४२ हजार ८५० रुपियाँ बिगो कायम गरेको छ। विभागले गुरुङले सिंगापुरमा रहेका आफन्तमार्फत काठमाडौँ भ्यूटावर निर्माण प्रयोजनका लागि भन्दै बैंकिङ प्रणाली बाहिरबाट रकम संकलन गरेको र गैरकानुनी रुपबाटै हुन्डीका माध्यमबाट विष्टद्वयको सहयोगमा भेटवालसँग मिलेमतो गरी विभिन्न व्यक्तिलाई वितरण गरेको आरोप लगाएको छ। 

विभागका अनुसार गुरुङ सञ्चालक रहेको अमिताभ मल्टि प्रपोज प्रालिले आन्तरिक राजस्व कार्यालयमा कारोबार नभएको शून्य विवरण देखाएको तर, कम्पनीको बैंक खातामा भने व्यावसायिक कारोबारका नाममा ठूलो रकम फेला परेको छ। यस्तो रकम बारम्बार जम्मा गर्ने र निकाल्ने समेत गरिएको विभागको अनुसन्धानबाट पुष्टि भएको छ। विभागले विभिन्न समयमा गरी चार करोड ६० लाख ४२ हजार ८५० रुपियाँ हुन्डी कारोबार भएको ठहर गरेको छ। विभागले विदेशी विनिमय नियमित ऐन अनुसार तीन गुणा जरिवानाको सजाय दाबी गरेको छ। कसुरमा ठहर भएमा तीन वर्षसम्म कैद हुन सक्नेछ। 

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

गाउँघरमा सुनिन छाड्यो नगराको धुन भेरी नदीमा खतराको तह पार उम्मेदवारी दर्ता गराउनु पर्ने भन्दै कांग्रेसको चियापान स्थगित झाडापखाला, हैंजा र डेंगुबाट बच्न आग्रह नारायणी नदीको बाढी सुस्ता बस्तीमा पस्न सुरु नेपाल प्रहरीका असई भारतीय भूमिमा मृत फेला बारा बस दुर्घटनाः मृतकको संख्या १८ पुग्यो, सबैको सनाखत दशैं मनाउन बुटवल लगाएतबाट गएका गाउँमै रोकिए वर्षाले दाङमा घर भत्कियो अब चन्द्रमामा बिरुवा उब्जनी गर्ने बुटवल-पाल्पा सडक अवरुद्ध, पुर्व-पश्चिम राजमार्ग विद्युत पोल ढलेर रोकियो काठमाडौंको चन्द्रागिरिमा पहिरो : एकै परिवारका तीनजनाको मृत्यु आज पनि लुम्बिनीसहित चार प्रदेशमा भारी वर्षा अम्बानी परिवारलाई मार्ने धम्की दिने व्यक्ति पक्राउ राप्तीको बाढीले तीन सयभन्दा बढी घर डुबायो अक्षर चिन्दै आमाहरु, अब कसैको सहारा लिनु पर्दैैन १६ जनाको मृत्यु , ३३ घाइते भएको बारा बस दुर्घटना: बसको ब्रेक फेल भएपछि चालक हाम फालेका थिए बलात्कार आरोपी प्रहरी निरीक्षकलाई छुटाउन भरत शाहसहित कांग्रेस नेता सक्रिय बारा बस दुर्घटना : मृतक १६ मध्ये १४ को पहिचान खुल्यो (नामावलीसहित) ४० प्रतिशत हिस्सा दिनु पर्ने कोइराला समुहको ठहर