२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Oct 7, 2022

साउन १५,
काठमाण्डौं । प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेस र राष्ट्रिय जनता पार्टी (राजपा)ले लगातार नाराबाजी गरेपछि संसद बैठक स्थगित भएको छ। भोलि दिउँसो २ बजेसम्मका सभामुख कृष्णबहादुर महराले बैठक स्थगित गरे।  

Advertisement

सर्लाहीमा प्रहरीको ‘इन्काउन्टर’मा मारिएका नेकपा विप्लव समुहका जिल्ला इन्चार्ज कुमार पौडेलको ‘हत्या’ छानबिनका लागि संसदीय समिति गठन गर्न माग गर्दै कांग्रेस र राजपाले नाराबाजी गरेका थिए। नारावाजी ५० मिनेटसम्म भएको थियो। सभामुख कृष्णबहादुर महराले पटकपटक संसदको ध्यानाकर्षण भइसकेकोले बस्न आग्रह गरिरहे पनि कांग्रेस र राजपाका सांसदहरु लगातार नाराबाजी गरिरहेका थिए।

‘तपाईँको ध्यानाकर्षण सरकारसम्म पुर्‍याउन पनि सदन चल्नुको विकल्प छैन,’ बैठक स्थगित भएको जानकारी दिँदै सभामुख महराले भने, ‘यहाँहरुले उठाउनु भएको विषयलाई समाधान गर्नका लागि यहाँहरुले गर्नु भएको अवरोध अन्त्य गर्न जरुरी छ। माननीय सदस्यहरुले यसलाई विचार पुर्‍याउँदै आगामी बैठकमा सुचारु गराउन सहयोग गरी संसदीय सर्वोच्चता कायम राख्नु हुने छ भन्ने कुरामा म विस्वास गर्दछु।’ बुधवारको बैठक सुरु हुनासाथ काँग्रेस र राजपाका सांसदहरुले पौडेलको छानबिनका लागि संसदीय छानविन समिति गठन गर्न माग गर्दै नाराबाजी गरेका थिए। उनीहरुले निर्मला पन्तको हत्यारा पत्ता पत्ता लगाउन पनि माग गरेका थिए।

सर्लाहीमा असार ५ गते विप्लवका सर्लाही जिल्ला इन्चार्ज पौडेलको प्रहरीको गोली लागेर मृत्यु भएको थियो। गृहमन्त्रालयले पौडेलको मृत्यु प्रहरीसँगको दोहोरो गोली हानाहानमा भएको दाबी गर्दै आएको छ। तर, संसदमा प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेस र राजपाले नेत्रविक्रम चन्द विप्लव नेतृत्वको नेपाल कम्युनिस्ट पार्टीका सर्लाही इन्चार्ज कुमार पौडेलको हत्या सम्बन्धी छानबिन गर्न संसदीय समिति बनाउन माग गर्दै संसद अवरुद्ध गर्दै आएका छन्। प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेस, राष्ट्रिय जनता पार्टीलगायत विपक्षीले संसद अवरुद्ध गर्दै लगातार नाराबाजी गरेपछि सोमवारको प्रतिनिधि सभा बुधबारसम्मका लागि स्थगित भएको थियो।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भेरी नदीमा खतराको तह पार उम्मेदवारी दर्ता गराउनु पर्ने भन्दै कांग्रेसको चियापान स्थगित झाडापखाला, हैंजा र डेंगुबाट बच्न आग्रह नारायणी नदीको बाढी सुस्ता बस्तीमा पस्न सुरु नेपाल प्रहरीका असई भारतीय भूमिमा मृत फेला बारा बस दुर्घटनाः मृतकको संख्या १८ पुग्यो, सबैको सनाखत दशैं मनाउन बुटवल लगाएतबाट गएका गाउँमै रोकिए वर्षाले दाङमा घर भत्कियो अब चन्द्रमामा बिरुवा उब्जनी गर्ने बुटवल-पाल्पा सडक अवरुद्ध, पुर्व-पश्चिम राजमार्ग विद्युत पोल ढलेर रोकियो काठमाडौंको चन्द्रागिरिमा पहिरो : एकै परिवारका तीनजनाको मृत्यु आज पनि लुम्बिनीसहित चार प्रदेशमा भारी वर्षा अम्बानी परिवारलाई मार्ने धम्की दिने व्यक्ति पक्राउ राप्तीको बाढीले तीन सयभन्दा बढी घर डुबायो अक्षर चिन्दै आमाहरु, अब कसैको सहारा लिनु पर्दैैन १६ जनाको मृत्यु , ३३ घाइते भएको बारा बस दुर्घटना: बसको ब्रेक फेल भएपछि चालक हाम फालेका थिए बलात्कार आरोपी प्रहरी निरीक्षकलाई छुटाउन भरत शाहसहित कांग्रेस नेता सक्रिय बारा बस दुर्घटना : मृतक १६ मध्ये १४ को पहिचान खुल्यो (नामावलीसहित) ४० प्रतिशत हिस्सा दिनु पर्ने कोइराला समुहको ठहर गण्डक ब्यारेजका ३६ वटै ढोका खोलियो, सतर्क रहन आग्रह