१४ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Sep 30, 2022

रुपन्देहीको सैनामैना स्थित पर्रोहा परमेश्वर शिवज्योर्तिङ्ग बोलबमधाममा श्रावणी मेलाको अवसरमा जलार्पणका लागि श्रद्धालुभक्तजनको भिड । फाइल तस्विर

बुटवल । आज श्रावणको पहिलो सोमबार । साउन महिना शिवको महिना पनि भनिन्छ । यस महिना शिवको पूजा–आरधना गर्दा अन्य महिनाको तुलनामा धेरै पुण्य मिल्ने विश्वास छ । साउनमा पनि सोमबार विशेष मानिन्छ ।यसै क्रममा यस क्षेत्रका शिवालयहरुमा बिहानैदेखि श्रद्धालु भक्ततजनहरुको घुइँचो लागेको छ । स्यम् उत्पत्तिमान एकमात्र बोलबमधाम पर्रोहा बोलबमधाम, मुक्तिधाम, सिद्धबाबा धाम,लगाएतका शिवालयहरुमा भक्तजनको भिड लागेको हो । कोभिडको महामारी भएपनी भक्तजन भने मन्दिरहरुमा पुगेका छन।मन्दिरहरु हिजो बेलुका नै सजाईएका थिए।

भगवान् शिवको प्रिय महिना साउन र प्रिय बार सोमबार मानिन्छ । यस दिनमा शिवलाई मनपर्ने बेलपत्र, जल, पञ्चामृतद्वारा पूजाअर्चना गरिन्छ । मुलुकभरका शिवालयमा साउन ६ गते पहिलो सोमबार परेको छ । यो महिना र दिन शिवको स्तुति मानव तथा चराचर जगत्का लागि निकै कल्याणकारी रहन्छ भन्ने शास्त्रीय मान्यता रहिआएको छ । 

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

छोराको हत्या गरेको आरोपमा बाबु पक्राउ कांग्रेसभित्र विद्रोह गर्ने बेला आयो : गगन थापा दसैंको मुखमा नक्कली नोटको बिगबिगी रवीन्द्र मिश्रले गरे काठमाडौं-१ बाट उम्मेदवारी घोषणा नवौं राष्ट्रिय खेलकुद: महिला क्रिकेटको खेल तालिका सार्वजनिक नगरवासीका गुनासो सुन्न ‘हेल्लो तिलोत्तमा’ गुल्मीको ‘लितुङ्गकोट’ भाकलसँगै लाहुरेहरुको गाउँ ‘फोक्सिङ्ग’ सातै प्रदेशका नीति आयाेगका उपाध्यक्षको सरकारलाई आग्रहः आयोग चलाउने छुट्टै ऐन चाहियो मेलम्ची र इन्द्रावतीमा अस्थायी पुल नक्कली नोटसहित पक्राउ जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा पक्राउ पोखरामा बेच्न राखिएका भेडाच्यांग्रामा पीपीआर, स्वस्थ छानेर किन्न पशु विज्ञको सुझाव पत्रकारप्रति जनप्रतिनिधिको व्यबहार ‘अपमानजनक’, दृष्टिकोण परिवर्तन गर्न आवश्यक फोहर फाल्ने स्थान पहिचान गर्दै काठमाडौं महानगर फेरि बढ्यो सुनको मूल्य पार्टीभित्र विद्रोह गर्नुपर्ने बेला आएको छ: गगन थापा खाद्यले माग्यो विभिन्न पदमा १०६ कर्मचारी नेप्सेमा नेपाल ल्यूव आयलको शेयरमूल्य समायोजन मोटरसाइकल अनियन्त्रित भई खसेका व्यक्तिलाई ट्रकले कुल्चिदा घटनास्थलमै मृत्यु एक किमीको भाडा २५ रुपैयाँ!