११ आश्विन २०७९, मंगलवार

Sep 27, 2022

गए जमाना मिलिजुली प्रोसेसमा काम गर्ने
आए जमाना उनिहरुकै प्रोसेसमा काम गर्ने
रुढीवादी पदवी पाइने पद्धतिमा काम गर्दा
सर्वत्र अग्रगामी ठहरिने, उनिहरुको पहुँचमा पर्दा

Advertisement

नेताहरु कर्मचारी, कर्मचारी बन्दै जाने नेता
सहजै हुने काम कार्बाही, भन्ने उता उता
विद्यानहरु बुझ्नु छैन कुनै, मान्नै पर्ने उनकै
फलामे चिउँरा चपाउँदै, दिनै पर्ने सगुन सुनकै
ढङ्ग छैन सीप छैन, कुरा उनकै ठूला–ठूला
भएको ईज्जत, ईमान बेच्नै पर्ने खुलम्–खुल्ला
गर्ने हुन के–के हो के–के ? सुधारका खाता
संकेत हो विहानीको लम्काएका लामा हात

चूनौतीहरुका चुरी–फुरी कति हुन चम्केका ?
च्यूरो कुरो उनैका धूरीमा कति हुन लम्केका ?
भुल्दै मुख्य कुरा चुस्कीसँगै चुप–चाप साट्नेहरु
चुलिदै कहाँ पुगे ? चुक्लीका ती सिँढी चढ्नेहरु

– लेखक भनभने गुल्मीको इस्मा गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकिय अधिकृत हुन हुन् । उनले विद्यार्थी जीवनकालदेखि नै साहित्य क्षेत्रमा बिष्णु भनभनेलीका नामबाट साहित्य क्षेत्रमा कलम चलाउँदै आएका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

निर्वाचन आचारसंहिता बुधबारदेखि लागू हुने सिलौटाले छातीमा प्रहार गरी श्रीमतीको हत्या वैकल्पिक राजनीतिक बारेको बहस ! आबेको अन्त्येष्टिअघि हजारौँ प्रदर्शनकारी विरोधमा उत्रिए अमेरिकी सहायकमन्त्री एलिजाबेथ भोलि नेपाल आउँदै लुम्बिनी प्रदेशमा पर्यटन प्रर्वद्धनका आधारहरु तीन घण्टादेखि बालुवाटारमा गठबन्धनको बैठक, सिट बाँडफाँट टुंग्याउने प्रयास दक्षिण कोरियाको असैनिकृत क्षेत्रको भ्रमण गर्दै ह्यारिस आश्रममै दशैँ राष्ट्रसंघमा परराष्ट्र सचिवले राखे युक्रेन, अफगानिस्तान, म्यानमार, लिबिया, सिरिया, प्यालेस्टाइन र यमनका विषयमा नेपालको स्पष्ट धारणा हरिकृष्ण कार्की बने कामु प्रधानन्यायाधीश ट्रयाक्टरबाट खसेर एकको मृत्यु मनास्लु हिमपहिराेः एक जनाको मृत्यु, १० को सकुशल उद्धार बेलहिया नाकामा ५ पर्यटकको भब्य स्वागत सिक्लेस हाइड्रोपावरको आईपीओ बाँडफाँट रवीन्द्र मिश्र भोलि राप्रपा प्रवेश गर्ने, वरिष्ठ उपाध्यक्ष पद पाउने लुम्बिनी शिक्षा निकेतनको अध्यक्षमा पुनः गोविन्द ज्ञवाली बंगलादेशमा डुंगा दुर्घटनाः मृत्यु हुने ५१ पुगे ‘माटोका सामग्रीलाई प्लाष्टिकले विस्थापित गरिदियो’ इतिहासकै उच्च अमेरिकी डलरको भाउ