२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Oct 7, 2022

बुटवल। गैर सरकारी, गैर नाफामूलक संस्था, आर्थिक अनुसन्धान केन्द्र ,नेपाल बुटवल ११ रूपन्देहीको पहिलो साधारणसभा तथा अधिवेशन शनिबार सम्पन्न भएको छ। संस्थाका अध्यक्ष हुमराज भुसालको अध्यक्षता र सचिव बालकृष्ण आचार्यकाे सञ्चालनमा सम्पन्न भएको हो।

देशको अर्थतन्त्रको विविध पक्षमा खोज अनुसन्धान गरि देशको विकासमा नयाँ नयाँ नमुनाहरूका बारेमा सम्बन्धित पक्षलाई नीति निर्माण कार्यमा सहयोग पुराउने उद्देश्यले संस्था  स्थापना भएको अध्यक्ष भुसालले जानकारी दिए। कार्यक्रममा प्रगति विवरण तथा भावी कार्यक्रमका बारेमा संस्थाका अध्यक्षले जानकारी गराएका थिए । कोषाध्यक्ष अमर डिसीले संस्थाकाे आर्थिक अवस्थाका बारेमा जानकारी गराएका थिए। 

संस्थाको विधान अनुसार आगामी ३ वर्षका लागि अध्यक्ष हुमराज भुसालको अध्यक्षतामा ९ सदस्यीय कार्य समिति चयन गरिएको छ । जसमा उपाध्यक्ष प्रशान्त रावल, सचिव अमर डि सि , कोषाध्यक्ष जीवन परियार , सदस्यहरू राजेन्द्र भुसाल, यमबहादुर कार्की , भोजराज पंगेनी , बिनोद बेलबासे, र बालकृष्ण आचार्य रहनु भएको छ। संस्थाका सल्लाहकारमा प्रा डा बाबुराम ज्ञवाली, प्रा डा रामचन्द्र आचार्य र गुलाब धवल रहेका छन्। 

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

फिफा वरीयतामा नेपालको सुधार गाउँघरमा सुनिन छाड्यो नगराको धुन भेरी नदीमा खतराको तह पार उम्मेदवारी दर्ता गराउनु पर्ने भन्दै कांग्रेसको चियापान स्थगित झाडापखाला, हैंजा र डेंगुबाट बच्न आग्रह नारायणी नदीको बाढी सुस्ता बस्तीमा पस्न सुरु नेपाल प्रहरीका असई भारतीय भूमिमा मृत फेला बारा बस दुर्घटनाः मृतकको संख्या १८ पुग्यो, सबैको सनाखत दशैं मनाउन बुटवल लगाएतबाट गएका गाउँमै रोकिए वर्षाले दाङमा घर भत्कियो अब चन्द्रमामा बिरुवा उब्जनी गर्ने बुटवल-पाल्पा सडक अवरुद्ध, पुर्व-पश्चिम राजमार्ग विद्युत पोल ढलेर रोकियो काठमाडौंको चन्द्रागिरिमा पहिरो : एकै परिवारका तीनजनाको मृत्यु आज पनि लुम्बिनीसहित चार प्रदेशमा भारी वर्षा अम्बानी परिवारलाई मार्ने धम्की दिने व्यक्ति पक्राउ राप्तीको बाढीले तीन सयभन्दा बढी घर डुबायो अक्षर चिन्दै आमाहरु, अब कसैको सहारा लिनु पर्दैैन १६ जनाको मृत्यु , ३३ घाइते भएको बारा बस दुर्घटना: बसको ब्रेक फेल भएपछि चालक हाम फालेका थिए बलात्कार आरोपी प्रहरी निरीक्षकलाई छुटाउन भरत शाहसहित कांग्रेस नेता सक्रिय बारा बस दुर्घटना : मृतक १६ मध्ये १४ को पहिचान खुल्यो (नामावलीसहित)