२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Oct 7, 2022

बुटवल । लुम्बिनी प्रदेश ट्राफिक प्रहरी कार्यालयले बुटवल उपमहानगरको ट्राफिक व्यवस्थापनका लागि थप कडाईका साथ लाग्ने भएको छ । कोरोना संक्रमण कम भएसँगै ट्राफिक चाप बढ्दै गएको तथा बढ्दो जनसंख्या र शहरीकरणलाई मध्यनजर गरी व्यवस्थापनलाई थप कडा गर्न लागेको हो ।

Advertisement

प्रदेश ट्राफिक प्रहरी कार्यालय प्रमुख प्रहरी उपरीक्षक (एसपी) योगेन्द्र सिंह थापाले यहाको बजार व्यवस्थापनलाई काडाईका साथ नियमन गरिने उल्लेख गरेका छन् । आईतबार बुटवलमा विभिन्न संघ संस्थाहरुले उपलब्ध गराएका ट्राफिक चिन्हसहितका बोर्ड ग्रहण गर्दै उनले दुर्घटना न्यूनिकरण तथा ट्राफिक व्यवस्थापनका लागि सबैले आ–आफ्नो क्षत्रबाट सहयोगको अपेक्षा समेत राखे ।

सो अवसरमा बोल्दै थापाले विगत लामो समयदेखि सडक विस्तारका क्रममा बन्द भएका सडकका सिसिटिभी क्यामेराहरुलाई पुनः सञ्चालनका लागि सम्बन्धित मन्त्रालय तथा सरोकार वाला निकायहरुसँग छलफल भइरहेको जानकारी गराए । बुटवल उपमहानगरमा राजमार्ग चौराह–गोलपार्क सडकलाई ६ लेनमा विस्तार गर्नका लागि संरचनाहरु भत्काउने क्रममा विगत ३ महिनादेखि सिसिटिभी क्यामेराहरु बन्द रहेका छन् ।

उपमहानगरका विभिन्न १२ ठाउँमा राखिएका सिसिटिभी क्यामेराहरु बन्द रहँदा ट्राफिक व्यवस्थामा समस्या हुनुका साथै सुरक्षा प्रदानमा समेत असर परेको प्रादेशिक ट्राफिक प्रहरी कार्यालय बुटवलका प्रवक्ता प्रहरी नायब उपरिक्षक डिल्लिनारायण पाण्डेले बताए । सडकमा हुने विभिन्न गतिविधि, दुर्घटनाहरुको विश्लेषण तथा सुरक्षा व्यवस्थापनमा सिसिटिभी क्यामेराको महत्वपूर्ण भूमिका रहने बताउँदै उनले छिट्टै सञ्चालनका लागि पहल भइरहेको बताए । बन्द भएका क्यामेराहरु पुनः सञ्चालनमा ल्याउनका लागि करिब ५ लाख लागत अनुमान गरिएको उनले बताए ।

बुटवलको ट्राफिक तथा पार्किङ व्यवस्थापनका लागि विभिन्न संघ संस्थाहरुले १०३ वटा ट्राफिक संकेतसहितका वोर्ड प्रदान गरेका छन् । अमरबुद्ध टोलविकास संस्थाले २१, विपी चोक टोल विकास संस्थाबाट १०, अमर तिनाउ टोल विकास संस्थाबाट १५, राममन्दिर टोल विकास संस्थाबाट १५, सोनी सोरुम अमरपथबाट १५, सिद्धार्थ हार्डवयरबाट १६, द फेन्सी स्पोर्टले १६ वटा पार्किङबोर्ड प्रदान गरेका छन् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

उम्मेदवारी दर्ता गराउनु पर्ने भन्दै कांग्रेसको चियापान स्थगित झाडापखाला, हैंजा र डेंगुबाट बच्न आग्रह नारायणी नदीको बाढी सुस्ता बस्तीमा पस्न सुरु नेपाल प्रहरीका असई भारतीय भूमिमा मृत फेला बारा बस दुर्घटनाः मृतकको संख्या १८ पुग्यो, सबैको सनाखत दशैं मनाउन बुटवल लगाएतबाट गएका गाउँमै रोकिए वर्षाले दाङमा घर भत्कियो अब चन्द्रमामा बिरुवा उब्जनी गर्ने बुटवल-पाल्पा सडक अवरुद्ध, पुर्व-पश्चिम राजमार्ग विद्युत पोल ढलेर रोकियो काठमाडौंको चन्द्रागिरिमा पहिरो : एकै परिवारका तीनजनाको मृत्यु आज पनि लुम्बिनीसहित चार प्रदेशमा भारी वर्षा अम्बानी परिवारलाई मार्ने धम्की दिने व्यक्ति पक्राउ राप्तीको बाढीले तीन सयभन्दा बढी घर डुबायो अक्षर चिन्दै आमाहरु, अब कसैको सहारा लिनु पर्दैैन १६ जनाको मृत्यु , ३३ घाइते भएको बारा बस दुर्घटना: बसको ब्रेक फेल भएपछि चालक हाम फालेका थिए बलात्कार आरोपी प्रहरी निरीक्षकलाई छुटाउन भरत शाहसहित कांग्रेस नेता सक्रिय बारा बस दुर्घटना : मृतक १६ मध्ये १४ को पहिचान खुल्यो (नामावलीसहित) ४० प्रतिशत हिस्सा दिनु पर्ने कोइराला समुहको ठहर गण्डक ब्यारेजका ३६ वटै ढोका खोलियो, सतर्क रहन आग्रह काठमाडौंका नदिमा बहाव बढयो, उच्च सतर्कता अपनाउन आग्रह