२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Oct 7, 2022

साउन १४ ।
ग्लोबल आवाज
बुटवल । साँगेतीक क्षेत्रमा दशक बढी समय विताएका दिपु मगरले चिलाउनेको भुरुङ लिएर आएका छन् । पछिल्लो समय म्युजिक भिडियोमा समेत जम्दै गएका मगरले यो वर्षको हरितालिका तीजलाई लक्षीत गरी ‘भुरुङ झै गुरुङ झै’ बोलको तीजभाका बजारमा ल्याएका हुन् ।

उनले आफ्नै यूटुभ च्यानलमा भिडियो सार्वजनीक गरेको हप्ता दिनमा नै ३२ हजार बढी भ्युअर्स पाएको छ । दिदी–बहीनीलाई नचाउने गरी उनले ल्याएको नयाँ तीज भाकाले बजारमा राम्रै चर्चा पाएको बताउछन् । आफ्नै शब्द, स्वर रहेको गीतलाई खेम सेञ्चुरीको लय तथा कुमार रानाले मिक्सिङ गरेका हुन् । कृष्ण भान्जाको संगीत संयोजन रहेको गीतलाई मारुनी स्टुडियोमा रेकर्ड गरिएको हो भने कृष्ण निर्माण एकता फिल्मस् प्रालिले म्युजिक भिडियो बजारमा ल्याएको छ । रामजी खांड, दिपु मगर, रेनु राना तथा सृजना र अनिमेशको समेत नृत्य रहेको म्युजिक भिडियोको सम्पादन मनोज कार्कीले गरेका हुन् भने मौसम हिमालीको निर्देशन रहेको छ ।


विगत १२/१३ वर्षदेखि सञ्चार क्षेत्रमा समेत क्रियाशील मगरले तीज भाकाका विभिन्न ९ वटा एल्वम् ल्याइसकेका छन् भने लोकगीत तथा दोहोरी गीत झण्डै दुई दर्जन ल्याइसकेको उनले बताछन् । दर्जन बढी म्युजिक भिडियोमा देखिएका दिपु मगर प्युठानको नौ बैनी गाउँपालिका-८ मा जन्मिएपनि रुपन्देहीलाई कर्मथलो बनाएका छन् । रुपन्देही लोकदोहोरी प्रतिस्ठानको निवर्तमान सचिव मगरले बजारमा ल्याएको नयाँ तीज भाकाले ३२ हजार बढी भ्यूज पाईसकेको छ । दिपुमगरको आफ्नै यूटुभ च्यानलमा गएर उनले ल्याएको नयाँ तीजभाका हेर्न सकिन्छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

भेरी नदीमा खतराको तह पार उम्मेदवारी दर्ता गराउनु पर्ने भन्दै कांग्रेसको चियापान स्थगित झाडापखाला, हैंजा र डेंगुबाट बच्न आग्रह नारायणी नदीको बाढी सुस्ता बस्तीमा पस्न सुरु नेपाल प्रहरीका असई भारतीय भूमिमा मृत फेला बारा बस दुर्घटनाः मृतकको संख्या १८ पुग्यो, सबैको सनाखत दशैं मनाउन बुटवल लगाएतबाट गएका गाउँमै रोकिए वर्षाले दाङमा घर भत्कियो अब चन्द्रमामा बिरुवा उब्जनी गर्ने बुटवल-पाल्पा सडक अवरुद्ध, पुर्व-पश्चिम राजमार्ग विद्युत पोल ढलेर रोकियो काठमाडौंको चन्द्रागिरिमा पहिरो : एकै परिवारका तीनजनाको मृत्यु आज पनि लुम्बिनीसहित चार प्रदेशमा भारी वर्षा अम्बानी परिवारलाई मार्ने धम्की दिने व्यक्ति पक्राउ राप्तीको बाढीले तीन सयभन्दा बढी घर डुबायो अक्षर चिन्दै आमाहरु, अब कसैको सहारा लिनु पर्दैैन १६ जनाको मृत्यु , ३३ घाइते भएको बारा बस दुर्घटना: बसको ब्रेक फेल भएपछि चालक हाम फालेका थिए बलात्कार आरोपी प्रहरी निरीक्षकलाई छुटाउन भरत शाहसहित कांग्रेस नेता सक्रिय बारा बस दुर्घटना : मृतक १६ मध्ये १४ को पहिचान खुल्यो (नामावलीसहित) ४० प्रतिशत हिस्सा दिनु पर्ने कोइराला समुहको ठहर गण्डक ब्यारेजका ३६ वटै ढोका खोलियो, सतर्क रहन आग्रह