२० आश्विन २०७९, बिहीबार

Oct 6, 2022

काठमाडौँ । घरेलु टोली वेस्ट इन्डिजले पाँचौं तथा अन्तिम टि२० आई क्रिकेटमा अष्ट्रेलियामाथि सहज सजत हात पारेको छ । शनिबार बिहान सेन्ट लुसियामा भएको अन्तिम खेलमा वेस्ट इन्डिजले अष्ट्रेलियालाई १६ रनले पराजित गरेको हो ।

Advertisement

जितको लागि २ सय रनको बलियो लक्ष्य पछ्याएको अष्ट्रेलिया निर्धारित २० ओभरमा ९ विकेट गुमाउँदै १ सय ८३ रनमा समेटिन पुग्यो । अष्ट्रेलिया कप्तान अरोन फिन्चले सर्वाधिक ३४ रन बनाए । यस्तै, मिचेल मार्शले ३० रन, म्याथ्यु वेड २६ रन तथा मोइजेस हेनरिक्स २१ र एन्ड्रयू टाई १५ रन जोड्नुबाहेक अन्य खेलाडी चल्न सकेनन् ।

अष्ट्रेलियालाई रोक्न वेस्ट इन्डिजका आन्द्रे रसेल र शेल्डन कटरेलले समान ३/३ विकेट लिए भने हेडेन वाल्श जुनियरले एक विकेट लिए ।

त्यसअघि टस जितेर ब्याटिङ रोजेको वेस्ट इन्डिजले निर्धारित २० ओभरमा ८ विकेट गुमाउँदै १ सय ९९ रन बनाएको थियो । वेस्ट इन्डिजका लागि ओपनर ईभिन लुईसले ७९ रनको अर्धशतकीय इनिङसको योगदान दिए । यस्तै, निकोलस पुरनले ३१ रन, क्रिस गेल र लेन्डन सिमन्स २१–२१ रन बनाए । अष्ट्रेलियाका एन्ड्रयू टाईले ३ विकेट लिए भने मिचेल मार्श र एडम जाम्पाले २–२ विकेट लिए ।

योसँगै पाँच टि२० आई खेलको सिरिज वेस्ट इन्डिजले ४–१ ले जितेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

आज पनि टीका लगाइँदै आजको मौसम: सुदूरपश्चिम, कर्णाली, लुम्बिनी र गण्डकी प्रदेशमा धेरै वर्षा हुने सन्दीप लामिछाने आज बिहान १० बजे काठमाडौँ आइपुग्ने रुपन्देहीकी युवा नेतृ २१ वर्षीया झरना चौधरीको दुर्घटनामा मृत्यु गुल्मीको मुसीकोटस्थित दरबार कोटको मेला (तस्वीरमा ) राम बन्न डराएका थिए प्रभास दशैं मनाउन मामाघर हिँडेका अर्घाखाँचीका १० वर्षीय समिरलाई खोलाले बगायो इन्टरनेट जडान गर्ने क्रममा २४ वर्षीय निलमको मृत्यु जीपको ठक्करबाट श्रीमानको मृत्यु, श्रीमती घाइते नेपाल थाइल्यान्डसंग पराजित तीन वर्षपछि टीका लगाउन पाउँदा कैदीबन्दी खुसी राष्ट्रपतिले लगाइदिइन् सर्वसाधारणलाई टीका आधुनिक घट्टले खुड्खुडीमा फेरियाे दैनिकी मिसाइल प्रक्षेपण असफल भएकोमा दक्षिण कोरियाले माग्यो माफी हिमपहिरोमा परी चार जनाको मृत्यु जसपाका केन्द्रदेखि नगरसम्मका नेताले गरे सामुहिक राजीनामा मांसाहारीबाट शाकाहारी बनेका यी हुन् बलिउड अभिनेता-अभिनेत्री नातिनीको स्याहार पाउने १०१ वर्षीय भाग्यमानी बाजे ! मधेशमा महिला हिंसा : घटनाकाे ग्राफ बढे पनि उजुरी बढेन भगवती मन्दिरमा चढाइयो ६ सय ६९ राँगाको बलि