१४ मंसिर २०७९, बुधबार

Nov 30, 2022

Advertisement

नवलपरासी । पश्चिम नवलपरासीको भारतीय सिमावर्ती क्षेत्रबाट प्रहरीले ठूलो परिणाममा हरियो केराउ बरामद गरेको छ । जिल्लाको सिमावर्ती बसैया, सेमरी र गेर्मीबाट १ सय ८० स्वीन्टल केराउ बरामद गरेको हो । जिल्ला प्रहरी कार्यालय पश्चिम नवलपरासीका प्रहरी प्रमुख एसपी मनोज कुमार यादवले ६ वटा गाडिबाट बरामद गरीएको केराउको बजार मुल्य करिब २२ लाख बराबर रहेको बताए ।

नेपालबाट भारत केराउ निर्यात गर्न नपाईने भएपनि तस्करले सुरक्षाकर्मी र भन्सारको आँखा छलेर भारततर्फ केराउ पठाउने गरेका छन् । नेपालमा भन्दा भारतमा केराउको मुल्य महङ्गो भएकाले सिमावर्ती क्षेत्रमा यसको अवैधकारोवार हुने गरेको छ । तेस्रो मुलुकबाट आयात गरेर अवैधरुपमा केराउ भारततर्फ निकासा गर्न जिल्लामा तस्करहरु सक्रिय भएपछि निगरानी बढाएको प्रहरीले जनाएको छ ।

यसैगरी प्रहरीले भारतबाट भन्सार छलेर नेपाल ल्याउँदै गरेको ४५ वटा खसीबोका बरामद गरेको छ । भारतबाट नेपाल तर्फ भित्रि बाटो प्रयोग गरी ल्याउँदै गरेको अवस्थामा प्रहरीले खसिबोका नियन्त्रणमा लिएर महेशपुर भन्सार कार्यालयमा बुझाएको प्रहरी उपरिक्षक यादवले जानकारी दिए ।

विरगंज नाका हुँदै आउने केराउ भारत तर्फ दैनिक तस्करी हुँदै आएको छ । तस्करी रोक्न प्रहरीलाई टाउको दुखाईको विषय बनेको छ । जिल्ला नयाँ आएका प्रहरी प्रमुख यादवले आफूहरु नियन्त्रणको लागि तयार भएको भएपनि बिल विजकसहित सिमावर्ती क्षेत्रमा भण्डार गर्नका लागि आउने मटर भारत तर्फ तस्करी गर्नेलाई रोक्न कठिन रहेको बताए ।

जिल्लामा खपद भन्दा कयौँ गुना बढी मटर नवलपरासीमा आईरहेकाले सरकारले नितिगत रुपमै केराउ आयातका सन्र्दभमा सुधार गर्नुपर्ने उनको भनाई छ । प्रहरीले अनुसन्धानका लागि भन्दै भन्सार पठाउने केराउ भन्सार विल विजक लिएर दाबी गर्न आउनेलाई छोड्ने गरेको प्रहरी स्रोतबाटै गुनासो आउने गरेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सम्पादक कंडेलको स्मृतीमा दीप प्रज्वलन कांग्रेसमा संसदीय दलको नेता छान्न चुनाव हुने संकेत, गगन र विश्वप्रकाश अघि बढे रोटरीले बुटवलमा भित्र्यायो ग्लोबल ग्रान्टअन्तर्गत १० करोडका प्रोजेक्ट तिलोत्तमामा औधोगिक ब्यापार मेलाको तयारी पूरा, ३ सय स्टल सहभागी हुँदै विकासका कामहरुमा राजनीतिक रँग नदिन छत्रकाेट गाउँपालिकाका अध्यक्ष पाण्डेकाे आग्रह गृहमन्त्री खाणकै गृहजिल्ला रुपन्देहीमा कांग्रेस शुन्य, कार्यकर्ता असन्तुष्ट समानुपातिकतर्फ कसको कति मत ? भ्रष्टाचार आराेपमा दाङका तत्कालिन प्रमुख डिभिजनल इन्जिनियर विरुद्ध मुद्दा दायर स्याङ्जा २ र बाजुरामा पुनः मतदान नहुने, गणना सुरु गर्न आयोगको निर्देशन लुम्बिनीका कर्मचारी आन्दोलित : बुटवलबाट रातारात कुम्लो पारेर राजधानी सार्न हुँदैन कर्णाली सरकार गठनका लागि शक्ति केन्द्र धाउँदै नेताहरु अतिक्रमण गरेर बनाइएका संरचना ३५ दिनभित्र हटाऊ : उपत्यका विकास प्राधिकरण पोलियो खोपको तयारीमा रहेकाे प्रहरी ट्रकमा आत्मघाती हमला, ३ जनाको मृत्यु प्रत्यक्षतर्फ महिला निर्वाचित नहुँदा सुदूरपश्चिममा समानुपातिक कोटाबाट संसद छिर्न चाहने पुरुषलाई समस्या १६५ निर्वाचन क्षेत्रमा १६१ को अन्तिम नतिजा सार्वजनिक, हेर्नुहोस कहाँ कसले जिते ? स्याङ्जामा सुन्तला उत्पादन वृद्धि भएपछि किसान उत्साहित अरबाज खान र जर्जियाको ब्रेकअप सोलुखुम्बुका एक हजार परिवार बिजुलीविहीन चीनको आणविक हतियार सन् २०३५ सम्ममा तीन गुणा बढी: अमेरिका भैरहवा आँखा अस्पतालमा अत्याधुनिक मोडुलर शल्यक्रिया कक्ष स्थापना गरिने