२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Oct 7, 2022

साउन १२,
बुटवल । संघिय सरकार तथा प्रदेश सरकारले घोषणा गरेको वृक्षारोपण वर्षलाई सहयोग पुग्नेगरी अर्घाखाँची सिमेन्ट प्रालिले वातावरण तथा पर्यावरणको जर्गेना गर्ने उद्देश्य सहित वृक्षारोपण गरेको छ । सिमेन्ट उत्पादनमा मुलुककै अग्रणी स्थानमा रहेको उद्योगका महाप्रबन्धक उद्धब बहादुर कार्की र नायब महाप्रबन्धक कृष्ण प्रसाद पाण्डे लगायत अन्य कर्मचारीहरुको सहभागितामा जिल्ला वन कार्यालय, रुपन्देहीबाट ल्याइएका विभिन्न जातका ५ हजार बोटविरुवाहरु उद्योग परिसरमा लगाइएको हो । सरकारले आर्थिक वर्ष २०७६÷७७ लाई वृक्षारोपण वर्षका रुपमा घोषणा गरेको छ ।


पर्यावरण संरक्षण तथा शुन्दर वातावरण निर्माणका लागि वृक्षारोपण कार्यक्रमको आयोजना गरिएको महाप्रबन्धक कार्कीले बताए । उद्योगले वातावरण संरक्षण तथा सरकारको वृक्षारोपण वर्षलाई सहयोग पुग्ने गरी उद्योग परिसरमा सरसफाई र वृक्षारोपण कार्यक्रमलाई निरन्तरता दिइएको हो । उद्योगका अधिकृत कर्मचारी केश बहादुर भूसालले वृक्षारोपणको अभियान थाल्नु र यसलाई हुर्काउनका लागि दृढ इच्छा शत्तिका साथ लाग्नु शाहसिक कदम भएकाले उल्लेख गरे ।


वृक्षारोपण कार्यक्रमा उद्योगका कर्मचारीहरु एकजुट भएर रच्नात्मक र वातावरण संरक्षणमा लाग्नु आफैँमा उल्लेख्य कार्य रहेको भन्दै, बढ्दो वातावरण प्रदुषणको नियन्त्रण र पारिस्थितिक प्रणालीको रक्षा र उद्योग वरपर रहेको खाली जग्गाको संरक्षणका लागि वृक्षारोपण महत्वपुर्ण रहेको उनले बताए । उद्योगका सबै कर्मचारीहरु यस्ता अभियानमा सरिक हुन आव्हान गर्दै सबैले जिम्मेवारी ढंगले अघि बढे वातावरणको संरक्षण हुने उनको भनाई थियो । अर्घाखाँची सिमेन्ट उद्योग प्रा.लि. रुपन्देहीको सियारी गाउँपालिका–२ मैनहीयामा सञ्चालन हुँदै आएको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

प्रचण्डले चितवन–३ छाडे, गोरखा–२ बाट निर्वाचन लड्ने एमाले लुम्बिनीमा ११ जिल्लाका उम्मेद्वारको टुङ्गो, यस्तो छ नामावली पश्चिम नवलपरासीमा निर्वाचन अधिकृतको कार्यालय एमाले दाङमा तीन मध्ये दुई महिला उम्मेदवार बाढी र पहिरोले गुल्मीमा ६ घरका २० जना विस्थापित प्युठानमा पहिरोले घर बगाउँदा ६ जना बेपत्ता राप्ती नदीको सतह उच्च, सुरक्षित स्थान जान आग्रह एमाले उम्मेदवार धमाधम सार्वजनिक हुँदै खोलामा बगेर महिला वेपत्ता यस्त छन् उम्मेद्वारले गर्नुपर्ने स्वघोषणा लेक लागेर श्रीमान्‌को मृत्यु, श्रीमती बेपत्ता महिला एसिया कप : पाकिस्तानद्वारा भारत पराजित ‘सम्भावना खाडीमा होइन, झाडीमा’ यस वर्षको नोबेल शान्ति पुरस्कार एक व्यक्ति र दुई संस्थालाई निरन्तर वर्षा, बाढी र पहिरो : सतर्क बनौं, सुरक्षित हौं फिफा वरीयतामा नेपालको सुधार गाउँघरमा सुनिन छाड्यो नगराको धुन भेरी नदीमा खतराको तह पार उम्मेदवारी दर्ता गराउनु पर्ने भन्दै कांग्रेसको चियापान स्थगित झाडापखाला, हैंजा र डेंगुबाट बच्न आग्रह