१४ मंसिर २०७९, बुधबार

Nov 30, 2022

बुटवल । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले दलीय व्यवस्थामाथि खेलाची गरिएको भन्दै चिन्ता व्यक्त गरेका छन् । हिजो मात्रै सर्वोच्च अदालतले संसद पुनःस्थापनासँगै कांगेस सभापति शेरवहादुर देउवालाई प्रधानमन्त्रीमा नियुक्त गर्न परमादेश जारी गरेको विषयप्रति असन्तुष्टि व्यक्त गरेका छन् ।

देशबासीका नाममा सम्बोधन गर्दै उनले आफ्ना पक्षमा जनादेश हुँदाहुँदै सर्वोच्चले प्रधानमन्त्री बनाउन देउवालाई परामदेश दिएको उल्लेख गरे । सर्वोच्च अदालतले फैसलाका क्रममा उल्लेख गरेका कतिपय शब्दावलीहरु लोकतन्त्रका लागि चिन्ता गर्नु पर्ने विषय भएको उल्लेख गरे । अदातलतले अत्याधिक सक्रियता मार्फत प्रत्येक विषयमा हात हालेर माग दाबी नगरिएका विषयमा समेत फैसला हुँदा समस्या उत्पन्न भएको बताए । राज्यका मूख्य अङ्गहरु बीचको सन्तुलन नै विग्रीएर लोकतन्त्र नै संकटमा पर्ने चिन्ता बढेको उल्लेख गरे ।

प्रधानमन्त्री ओलीले सर्वोच्चको फैसलाले कसैलाई क्षणिक रुपमा खुसी मिले पनि दिर्घकालमा लोकतन्त्रका लागि चिन्ताको विषय भएको उल्लेख गरे । ताजा जनादेशका लागि जनतामा जाने दलीय प्रणालीको आधारभूत संरचनालाई अदालतको फैसलाले भत्काएको उनको आरोप छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

विकासका कामहरुमा राजनीतिक रँग नदिन छत्रकाेट गाउँपालिकाका अध्यक्ष पाण्डेकाे आग्रह गृहमन्त्री खाणकै गृहजिल्ला रुपन्देहीमा कांग्रेस शुन्य, कार्यकर्ता असन्तुष्ट समानुपातिकतर्फ कसको कति मत ? भ्रष्टाचार आराेपमा दाङका तत्कालिन प्रमुख डिभिजनल इन्जिनियर विरुद्ध मुद्दा दायर स्याङ्जा २ र बाजुरामा पुनः मतदान नहुने, गणना सुरु गर्न आयोगको निर्देशन लुम्बिनीका कर्मचारी आन्दोलित : बुटवलबाट रातारात कुम्लो पारेर राजधानी सार्न हुँदैन कर्णाली सरकार गठनका लागि शक्ति केन्द्र धाउँदै नेताहरु अतिक्रमण गरेर बनाइएका संरचना ३५ दिनभित्र हटाऊ : उपत्यका विकास प्राधिकरण पोलियो खोपको तयारीमा रहेकाे प्रहरी ट्रकमा आत्मघाती हमला, ३ जनाको मृत्यु प्रत्यक्षतर्फ महिला निर्वाचित नहुँदा सुदूरपश्चिममा समानुपातिक कोटाबाट संसद छिर्न चाहने पुरुषलाई समस्या १६५ निर्वाचन क्षेत्रमा १६१ को अन्तिम नतिजा सार्वजनिक, हेर्नुहोस कहाँ कसले जिते ? स्याङ्जामा सुन्तला उत्पादन वृद्धि भएपछि किसान उत्साहित अरबाज खान र जर्जियाको ब्रेकअप सोलुखुम्बुका एक हजार परिवार बिजुलीविहीन चीनको आणविक हतियार सन् २०३५ सम्ममा तीन गुणा बढी: अमेरिका भैरहवा आँखा अस्पतालमा अत्याधुनिक मोडुलर शल्यक्रिया कक्ष स्थापना गरिने १ करोड मतगणना हुँदा कुन दलको कति मत ? सुकुमवासी समस्या समाधान गर्न प्रधानमन्त्री कार्यालयले संयोजन गर्नुपर्छ : पूर्वप्रधानमन्त्री भट्टराई एक दर्जन निर्माण कम्पनी कालो सूचिमा पर्दा बुटवलको सडक अलपत्र पार्ने ठेकेदारलाई उन्मुक्ति हार्दिक श्रद्धाञ्जली एन.बी. जी !