१८ मंसिर २०७९, आईतवार

Dec 4, 2022

तिलोत्तमा । रोटरी क्लब अफ बुटवलको २९ औ पदस्थापन कार्यक्रम बुधबार सम्पन्न भएको छ । वर्ष २०२०/०२१ का अध्यक्ष सुनिल श्रेष्ठले वर्ष २०२१/२२ का अध्यक्ष प्रा. डा. ताराप्रसाद उपाध्याललाई पद हस्तान्तरण गरेका छन् ।

Advertisement

पदस्थापन कार्यक्रमको उदघाटन गर्दै लुम्बिनी प्रदेशका स्वास्थय तथा जनसंख्या मन्त्री भोजप्रसाद श्रेष्ठले सामाजिक क्षेत्रमा रोटरीले महत्वपूर्ण काम गर्दै आएको र यसले क्लवको सामाजिक छवि उचो भएको बताए । उनले स्वास्थ्य क्षेत्र विकासमा कहिल्यै प्राथमिकतामा नपरेको अवस्थामा रोटरीले स्वास्थ्यलाई मुख्य प्राथमिकता दिएर काम गरेको भन्दै उच्च प्रशंसा गरे । रोटरीको मूल्य मान्यतालाई राजनीतिक दलहरुले पनि आत्मसाथ गर्नु जरुरी रहेको मन्त्री श्रेष्ठको भनाइ छ ।

उनले लुम्बिनी प्रदेश सरकार रोटरी जस्ता सामाजिक संस्थाहरुसँग हातेमाले गरेर अगाडि बढ्न तयार रहेको पनि बताए । रोटरी इन्टरनेशनल डिष्ट्रिक ३२९२ का वर्ष २०२०/२१ का गभर्नर राजिव पोखरेलले समुदायमा रोटरीको उपस्थिती र भूमिका अतुलनिय रहेको बताउँदै रोटरी क्लव अफ बुटवलको वर्तमान नेतृत्वलाई विगतका योजनाहरुलाई निरन्तरता दिंदै अघि बढ्न आग्रह गरे ।

मुलुक कोभिड १९ को महामारीबाट गुज्रिरहेको सन्दर्भमा सबै क्षेत्रमा यसको असर परेको उल्लेख गर्दै उनले तर यसैलाई आधार बनाएर सामाजिक दायित्वबाट नपन्छिन उनले रोटरीयनहरुलाई आग्रह गरे । कार्यक्रममा वर्ष २०२१/२२ का डिष्ट्रिक एसिष्टेन्ट गभर्नर राजेन्द्र कार्कीले अध्यक्ष डा. ताराप्रसाद उपाध्यायलाई पद तथा गोपनीयताको सपथ ग्रहण गराएका थिए भने अध्यक्ष उपाध्यायले बोर्ड सदस्यहरुलाई सपथ ग्रहण गराएका थिए ।

त्यस्तै वर्ष २०२०÷२१ का सचिव रोम शर्माले वर्ष २०२१/२२ का सचिवमा खिमनारायण पराजुलीलाई माइन्यूट हस्तान्तरण गरेका थिए । त्यसैगरी वर्ष २०२०/२१ का कोषाध्यक्ष खिमनारायण पराजुलीले वर्ष २०२१/२२ का कोषाध्यक्ष गोपाल बस्याललाई अडिट रिपोर्ट हस्तान्तरण गरेका थिए । रोटरी इन्टरनेशनल डिष्ट्रिक ३२९२ का डिजी नोमिनी राजेन्द्रप्रसाद ध्वजूले रोटरीले अगाडि सारेका प्रोजेक्ट समुदायको हितमा रहेको भन्दै समुदायसँगकै सहकार्यमा अगाडि बढे परियोजनारु सफल रुपमा कार्यान्वयन गर्न सकिने बताए ।

रोटरी क्लव अफ बुटवलका वर्ष २०२०/२१ का एसिष्टेन्ट गभर्नर खिमानन्द भुसालले सामाजिक क्षेत्रमा रोटरीले खेलेको भूमिका प्रभावकारी बनेको उल्लेख गर्दै अवको नेतृत्वले संस्थाको छविलाई अझ उचो बनाउने विश्वास व्यक्त गरे ।

रोटरी क्लव अफ बुटवल वर्ष २०२१/२२ का अध्यक्ष डा. ताराप्रसाद उपाध्यायले स्थानीयको आवश्यकता पहिचान गरी अगाडि बढ्न आफू र आफ्नो टिम प्रयत्नशील रहने भन्दै चालु अवस्थामा रहेका प्रोजेक्टलाई निरन्तरता दिने, बुटवल उपमहानगरपालिकासँगको सहकार्यमा ट्राफिक लाईट जडानको काम गरिने र शिक्षा, स्वास्थ्य रोजगार जस्ता क्षेत्रलाई प्राथमिकता दिएर काम गर्ने बताए ।

कार्यक्रममा क्लवका एजी राजेन्द्रप्रसाद लम्साल, पुर्व अध्यक्ष कृष्णप्रसाद अर्याल, युवा समाजसेवी तेजेन्द्र केसी र राजेन्द्र ढकाल लगायतले सबै रोटरीयनहरुले आफ्नो दायित्व र जिम्मेवारी बुझेर अघि बढ्नुपर्ने आवश्यकता औंल्याए । त्यस अवसरमा क्लवद्वारा प्रकाशित डाइरेक्टरी विमोचन गरिएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

अनलाइन सञ्चार माध्यमको संख्या ३ हजार ७०३, सूचीकरण अद्यावधिक गर्न काउन्सिलको सूचना भैरहवामा अन्तर–विद्यालय क्रिकेट प्रतियोगिता सुरु रुपन्देहीमा घर बनाईदिने प्रलोभनमा लाखौँ ठगि गरी फरार प्रतिनिधिसभाका १६५ मध्ये १६४ स्थानको परिणाम सार्वजनिक राजधानी तत्काल दाङ नसार्न एमालेबाट निर्वाचित रुपन्देहीका ४ सांसदको माग सुकुम्बासी व्यवस्थापनबारे अध्ययन गर्न समिति गठन कहिले हुन्छ निर्वाचन आचारसंहिता फुकुवा ? बुटवलमा बसको ठक्करबाट १५ महिनाका बालकको मृत्यु विश्वका आधा प्रजातान्त्रिक देश पतनमाः अध्ययन जबरजस्ती करणी गरेको अभियोगमा एक जना पक्राउ घाँटी रेटेर महिलाको हत्या गरेको आरोपमा प्रहरी जवान पक्राउ कांग्रेस प्रवक्ता महत किन भेट्दैछन् नेताहरूलाई ? कम्युनिस्टविनै बहुमतको सरकार बन्छ ? यस्तो छ सम्भावना बुटवलबाट मुख्यमन्त्रीले मन्त्रालय दाङ सार्न थालेपछि दलहरुको बिरोध कोलम्बियामा सरकार र विद्रोही समूहबीच वार्ताः सहमतिनजिक पुगेको राष्ट्रपतिको भनाई दोलखा प्रदेश सभा (ख)मा एमालेका केसी विजयी शुभकामनासहित धनराजलाई पद्माको सुझाब : ‘आगामी दिनमा तपाईबाट लोकतन्त्र अपहरित नहोस्’ माया लुहारका हत्या आरोपित सशस्त्र प्रहरी जवान पक्राउ मित्रपार्कमा खानेपानीको पाइपलाइन बिछ्याउन सडकमै खाल्डो, सवारी आवागमन प्रभावित पूर्वप्रहरीका सन्तानलाई विद्यालय र प्रहरी भर्ना छनोटमा प्राथमिकता दिइने