२१ आश्विन २०७९, शुक्रबार

Oct 7, 2022

फितलो व्याटिङको समस्या फेरि देखियो, सिंगापुरको उत्कृष्ट प्रदर्शन

साउन १२,
ग्लोबल आवाज
बुटवल । आइसीसी टी २० विश्वकपमा पुग्ने नेपालको सपना समाप्त भएको छ । सिंगापुरमा भएको टी २० विश्वकप क्वालिफायर एसिया फाइनलमा सिंगापुरसँग पराजित भएपछि नेपालले सन् २०२० मा अष्ट्रेलियामा हुने आइसीसी टी २० विश्वकप खेल्न नपाउने भएको हो ।

Advertisement

५ राष्ट्र सहभागि एसिया क्वालिफायरमा अघोषित फाइनलको रुपमा रहेको सिंगापुर विरुद्धको खेलमा नेपालले खराब ब्याटिङ दवावपूर्ण बलिङ गर्न नसक्दा हार बेहोर्न बाध्य भयो । सिंगपुरले घरेलु मैदानमा ब्याटिङ, बलिङ र फिल्डिङ तीनवटै क्षेत्रमा उत्कृष्ट प्रदर्शन गर्यो । इन्डियन एसोसिएसन ग्राउण्डमा टस जितेर पहिले ब्याटिङ गरेको घरेलु टोली सिंगापुरले २० ओभरमा १९१ रन बनाएको थियो । १९२ रनको कीर्तिमानी लक्ष्य पछ्याएको नेपालले १५ ओभरमा सबै विकेट गुमाएर १०९ रन मात्र बनाउन सक्यो । कतार विरुद्धको पहिलो खेलमा अप्रत्यासित हार बेहोरेपछि नेपाललाई बाँकि सबै खेल जित्ने चुनौती थियो । मलेसिया र कुवेतलाई सहजै हराउँदै नेपालले सिंगापुर विरुद्धको खेललाई अघोषित फाइनल बनाएको थियो । उता घरेलु मैदानमा सिंगापुरले उत्कृष्ट प्रदर्शन गर्दै अपराजित रहेर विजेता बन्यो ।

नेपालको कम्जोर साझेदारी
सिंगापुरले नेपाल विरुद्ध टी २० मा अहिलेसम्मकै उच्च स्कोर बनाउँदा नेपालले जितका लागि कीर्तिमानी लक्ष्य पूरा गर्नुपर्ने चुनौती थियो । तर निर्णायक खेलमा नेपालको ब्याटिङ सम्हालिन सकेन । निर्धारित लक्ष्य प्राप्तिका लागि नेपालले बलीयो र लामो पारी खेल्नुपर्ने आवश्यकता थियो । पहिलो विकेटका लागि कप्तान पारस खड्का र ज्ञानेन्द्र मल्लले २७ रनको साझेदारी गरेका थिए । तर पारस चौथो ओभरको पहिलो बलमा आउट भएपछि नेपालले निरन्तर अन्तरमा विकेट गुमायो । कप्तान पारस १२ रन बनाएर बउट भए । दोस्रो विकेटका लागि ज्ञानेन्द्र र शदर भेषावकरले पनि २७ रनकै साझेदारी गरे । त्यसपछि भने कुनै पनि खेलाडीले अनुशासित ब्याटिङ गर्न सकेनन् ।

नेपालका लागि ज्ञानेन्द्र मल्लले बनाएको ३९ रन नै व्यक्तिगत रुपमा उच्च रह्यो । मल्लले २१ बल खेल्दै ४ चौका र ३ छक्का प्रहार गरे । शरद भेषावकर ११ बलमा ७ रन बनाएर आउट हुँदा नेपाल ७.४ ओभरमा ६२÷३ को अवस्थामा पुगेको थियो । त्यसपछि रोहित पौडेल ५, विनोद भण्डारी ९ र करण केसि शुन्यमा आउट भएपछि नेपालले १०.४ ओभरमा ७९ रन हुँदा ६ विकेट गुमायो । तीन वटै विकेट विजयशंकरले लिएका थिए । चौथो नम्बरमा ब्याटिङ गरेका दिपेन्द्र सिंह ऐरीले एक छेउमा इनिङ्स सम्हाल्ने प्रयास गरेपनि अर्को छेउबाट नियमित विकेट झरिरह्यो । सातौं विकेटका लागि दिपेन्द्र र सोमपालले २१ रनको साझेदारी गरे ।


सोमपाल १४ औं ओभरमा ११ रन बनाएर रनआउट भए । उनले ८ बल खेल्दै १ चौका प्रहार गरे । त्यही ओभरमा सन्दीप लामिछाने खाता नखोली आउट हुँदा नेपालले आठौं विकेट गुमायो ।
१५ औं ओभरमा दिपेन्द्र सिंह ऐरी र अभिनाश बोहरा आउट भएपछि नेपाल १०९ रनमै अलआउट भयो । दिपेन्द्रले २३ रन बनाए । नेपाललाई अलआउट गर्न सिंगापुरका लागि सेलडोर विजयकुमारले ४ र भिनोथ भास्करनले २ विकेट लिए ।

घरेलु मैदानमा सिंगापुरको उत्कृष्ट ब्याटिङ
टस जितेर पहिले ब्याटिङ गरेको सिंगापुरले दोस्रो ओभरमै विकेट गुमाएपनि टिम डेभिस, रोहन रंगराजन र मनप्रित सिंहले उत्कृष्ट ब्याटिङ गर्दै उच्च स्कोर बनाउन मद्दत गरेका थिए । १०÷४ हुँदा सुरेन्द्र चन्द्रहोमन ८ रनमा आउट भएका थिए । तर खरोहन र टिमले दोस्रो विकेटका लागि ८९ रनको साझेदारी गरे । रोहिन ४९ रनमा आउट भएपछि डेभिडले तेस्रो विकेटका लागि मनप्रितसँग ६६ रनको साझेदारी गरे । डेभिडले ४३ बल खेल्दै ८ चौका र ३ छक्काको मद्दतमा सर्वाधिक ७७ रन बनाए । अर्धशतकबाट १ रनले चुकेका रोहनले ३३ बल खेल्दै ३ चौका र ४ छक्काको मद्दतमा ४९ रन जोडे । मनप्रितले २७ बल खेल्दै ३ चौका र २ छक्काको मद्दतमा ४२ रन बनाए ।

नेपालको लागि अभिनाश बोहराले ४ ओभरमा ३५ रन खर्चेर ४ विकेट लिए । करण केसीले ३ ओभरमा २६ रन खर्चेर २ विकेट लिए ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

बाढी र पहिरोले गुल्मीमा ६ घरका २० जना विस्थापित प्युठानमा पहिरोले घर बगाउँदा ६ जना बेपत्ता राप्ती नदीको सतह उच्च, सुरक्षित स्थान जान आग्रह एमाले उम्मेदवार धमाधम सार्वजनिक हुँदै खोलामा बगेर महिला वेपत्ता यस्त छन् उम्मेद्वारले गर्नुपर्ने स्वघोषणा लेक लागेर श्रीमान्‌को मृत्यु, श्रीमती बेपत्ता महिला एसिया कप : पाकिस्तानद्वारा भारत पराजित ‘सम्भावना खाडीमा होइन, झाडीमा’ यस वर्षको नोबेल शान्ति पुरस्कार एक व्यक्ति र दुई संस्थालाई निरन्तर वर्षा, बाढी र पहिरो : सतर्क बनौं, सुरक्षित हौं फिफा वरीयतामा नेपालको सुधार गाउँघरमा सुनिन छाड्यो नगराको धुन भेरी नदीमा खतराको तह पार उम्मेदवारी दर्ता गराउनु पर्ने भन्दै कांग्रेसको चियापान स्थगित झाडापखाला, हैंजा र डेंगुबाट बच्न आग्रह नारायणी नदीको बाढी सुस्ता बस्तीमा पस्न सुरु नेपाल प्रहरीका असई भारतीय भूमिमा मृत फेला बारा बस दुर्घटनाः मृतकको संख्या १८ पुग्यो, सबैको सनाखत दशैं मनाउन बुटवल लगाएतबाट गएका गाउँमै रोकिए