२४ मंसिर २०७९, शनिबार

Dec 10, 2022

बुटवल । रुपन्देहीका बिपक्षी ५ राजनीतिक दलहरुले सर्वोच्च अदालतले गरेको प्रतिनिधि सभा पुनस्थापनको स्वागत गरेका छन् । सोमबार गठबन्धनमा रहेको नेपाली कांग्रेस रुपन्देही सभापति अब्दुल रज्जाक, माओवादी केन्द्र अध्यक्ष नर्मिल जसिी, नेकपा एमालेका अध्यक्ष राजु गुरुङ, जनता समाजवादी पार्टि अध्यक्ष राम अवतार यादव, राष्ट्रिय जनमोर्चाका अध्यक्ष बद्रे आलमले संयुक्त बिज्ञप्ती निकाल्दै अदालतको उक्त फैसलाको स्वागत गरेका हुन्।

बिज्ञप्तीमा भनिएको छ- सर्वोच्च अदालतको यस निर्णयले संविधान र लोकतान्त्रिक गणतन्त्रको रक्षा भएको हाम्रो ठहर छ । एउटा स्वइच्छाचारी कदम, निरङकुश शैली, अहंकारी कदम जो संविधान विपरित थियो । यसलाई रोक्ने कार्यले नेपाली जनताको शान्ति, समृद्धि र राजनितिक निकासको चाहना पुरा भएको छ ।कसैको डर धम्कीबाट विचलित नभई दुधको दुध पानीको पानी छुट्याउने अदालतको कदमले लोकतन्त्र, न्याय र विधिको शासनलाई बचाएको छ । यो न्यायप्रेमी आम नेपाली जनताको जीत हो ।

यो एतिहासिक फैसलाले संविधान र राष्ट्रको गरिमालाई उँचो राखेको छ । पटकपटकको संसद विघटन र संविधानमाथि भएको प्रहारबाट आम नेपाली जनता आजित भएको स्थितिमा अदालतको आदेशलाई इतिहासले सम्मान गरिराख्ने छ ।नागरिक सर्वोच्चता, संविधानको रक्षाको लागि संयुक्त गठबन्धनबाट भएका आन्दोलनको कार्यक्रममा सक्रिय सहभागी जनाउनुहुने राजनैतिक दलहरु, सबै कानून व्यवसायीहरु, भ्रातृ संगठन र शुभेच्छुक संस्थाहरु, नागरिक आन्दोलन र पत्रकार जगत सञ्चारमाध्यम एवम् स्वदेश र विदेशमा रहेका सबै नेपाली दिदीबहिनी दाजुभाईलाई बधाई ज्ञापन गर्दछौं ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

महिलासहित २७ जनालाई सार्वजनिक स्थलमा कोर्रा पाल्पामा भएको दुर्घटनामा रुपन्देहीका ३४ वर्षीय युवाको मृत्यु आज अन्तर्राष्ट्रिय मानव अधिकार दिवस सरकारमा सहभागी हुन रेशम चौधरीलाई रिहा गर्नुपर्ने नागरिक उन्मुक्ति पार्टीको सर्त राजधानीको विषयलाई लिएर राजनीति होइन प्रदेशसभाको निर्णय कार्यान्वयन गर्न सहयोग गर्नुहोस्: मुख्यमन्त्री केसी तिलोत्तमा मेला : कुस्तीमा नेपालकै पहलमान विजयी, शनिबारदेखि ब्याडमिन्टन प्रतियोगिता हुँदै राजनीतिले धरापमा पर्यो नेपालकको खेलकूद : केन्द्रिय उपाध्यक्ष श्रेष्ठ टरिगाउँ विमास्थलको डिपोमा हवाई इन्धन भरेको ६ महिनापछि रिफिल सेवा सञ्चालनको तयारी बुटवलमा सम्पन्न ११ औं एभरेष्ट वादविवादको उपाधि नव ज्योतिका पाठकलाई विश्वकपका अतिथिलाई खाना खुवाउँछन् नेपालका विनोद, धेरैको रोजाई माछा र तारेको आलु बुटवलको नरैनापुर विद्यालयमा शैक्षिक सुधारसँगै विद्यार्थीको आकर्षण तिलोत्तमा सहकारीद्वारा रक्तदान, ५२ यूनिट संकलन अन्तरविद्यालय क्रिकेटः लुम्बिनी र शान्ति नमूना फाइनलमा संसद सचिवालयको पत्र कार्यान्वयन नगर्न अन्तरिम आदेश राजनीतिक दलहरुले निर्वाचनमा महिलामाथि व्यापक विभेद् गरेः आयोग आर्थिक क्षेत्र चलायमान बनाउने नयाँ सरकारको पहिलो प्राथमिकता : गृहमन्त्री खाँण बुटवलमा पदक विजेता खेलाडीलाई सम्मान, पत्रकारद्वय पाण्डे र श्रेष्ठ पुरस्कृत बुटवलको ट्राफिक, ठेला, इरिक्सा र पार्किङ व्यवस्थापनको काम एकसाथ अघि बढ्ने कांग्रेस, एमाले र जसपाले शनिबार समानुपातिक सांसद छान्ने किसान च्याउ खेतीतर्फ आकर्षित