२४ मंसिर २०७९, शनिबार

Dec 10, 2022

बुटवल । जनता समाजवादी पार्टी नेपाल, (जसपा) लुम्बिनी प्रदेश समितिले विघटित प्रतिनिधिसभा पुनर्स्थापना गर्दै २४ घण्टाभित्र नेपाली कांग्रेसका सभापति शेरबहादुर देउवालाई प्रधानमन्त्री नियुक्त गर्न गरेको फैसलाको स्वागत गरेको छ ।

पार्टीका प्रदेश अध्यक्ष अशोक कुमार यादव र मुख्य सचिव यज्ञ पोखरेलले प्रेस विज्ञप्ति जारी गर्दै सर्वोच्चको फैसलाले मुलुकमा संविधानवादको जित भएको र सर्वोच्च अदालतप्रति जनताको विश्वास बढाएको उल्लेख गरेका छन् । प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले आफ्नो सत्ता जोगाउन संविधानलाई कुल्चेर स्वेच्छाचारी र निरंकुश ढंगले अघि बढ्दै जननिर्वाचित सर्वोच्च संस्था प्रतिनिधिसभालाई पटक पटक विघटन गरेर मुलुकलाई अन्योलता अंध्यारो सुरुङभित्र धकेल्ने दुस्प्रयास सर्वोच्चको फैसलाले असफल गराइदिएको र यसले संविधानमा आस्था राख्ने आम नेपाली जनताको जित भएको विज्ञप्तिमा उल्लेख छ ।

प्रतिनिधिसभा विघटनविरुद्ध जनता समाजवादी पार्टी सबैभन्दा पहिला अग्रमोर्चामा उभिएर आन्दोलनमा होमिएको स्मरण गर्दै अब नयां परिस्थितिमा प्रतिगमनविरोधी सबै लोकतान्त्रिक शक्तिहरु एकतावद्ध भई मुलुकलाई सही निमास दिनुपर्ने विज्ञप्तिमा आग्रह गरिएको छ । प्रतिनिधि सभा पुनर्स्थापनाको फैसला गर्ने न्यायमूर्तिहरुप्रति जसपा लुम्बिनी प्रदेश समितिले विज्ञप्तिमार्फत उच्च सम्मान प्रकट गरेको छ ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

हाेराइन जिबिएस स्कुल ड्राइभरटाेलमा डान्स आइकन र ट्यालेन्ट हन्ट तिलोत्तमामा जारी प्रथम टोल स्तरीय सेभेनए साइड फुटबलमा आज फाइनल खेल हुँदै महिलासहित २७ जनालाई सार्वजनिक स्थलमा कोर्रा पाल्पामा भएको दुर्घटनामा रुपन्देहीका ३४ वर्षीय युवाको मृत्यु आज अन्तर्राष्ट्रिय मानव अधिकार दिवस सरकारमा सहभागी हुन रेशम चौधरीलाई रिहा गर्नुपर्ने नागरिक उन्मुक्ति पार्टीको सर्त राजधानीको विषयलाई लिएर राजनीति होइन प्रदेशसभाको निर्णय कार्यान्वयन गर्न सहयोग गर्नुहोस्: मुख्यमन्त्री केसी तिलोत्तमा मेला : कुस्तीमा नेपालकै पहलमान विजयी, शनिबारदेखि ब्याडमिन्टन प्रतियोगिता हुँदै राजनीतिले धरापमा पर्यो नेपालकको खेलकूद : केन्द्रिय उपाध्यक्ष श्रेष्ठ टरिगाउँ विमास्थलको डिपोमा हवाई इन्धन भरेको ६ महिनापछि रिफिल सेवा सञ्चालनको तयारी बुटवलमा सम्पन्न ११ औं एभरेष्ट वादविवादको उपाधि नव ज्योतिका पाठकलाई विश्वकपका अतिथिलाई खाना खुवाउँछन् नेपालका विनोद, धेरैको रोजाई माछा र तारेको आलु बुटवलको नरैनापुर विद्यालयमा शैक्षिक सुधारसँगै विद्यार्थीको आकर्षण तिलोत्तमा सहकारीद्वारा रक्तदान, ५२ यूनिट संकलन अन्तरविद्यालय क्रिकेटः लुम्बिनी र शान्ति नमूना फाइनलमा संसद सचिवालयको पत्र कार्यान्वयन नगर्न अन्तरिम आदेश राजनीतिक दलहरुले निर्वाचनमा महिलामाथि व्यापक विभेद् गरेः आयोग आर्थिक क्षेत्र चलायमान बनाउने नयाँ सरकारको पहिलो प्राथमिकता : गृहमन्त्री खाँण बुटवलमा पदक विजेता खेलाडीलाई सम्मान, पत्रकारद्वय पाण्डे र श्रेष्ठ पुरस्कृत बुटवलको ट्राफिक, ठेला, इरिक्सा र पार्किङ व्यवस्थापनको काम एकसाथ अघि बढ्ने