१४ मंसिर २०७९, बुधबार

Nov 30, 2022

काठमाडौँ । इटालीले युरोपेली च्याम्पियनसिप २०२० को उपाधि जितेको छ । गएराति भएको फाइनल खेलमा  घरेलु टोली इंग्ल्यान्डलाई  पेनाल्टी सुटआउटमा ३२ले पराजित गर्दै इटाली युरोकप च्याम्पियन बनेको हो । 

Advertisement

निर्धारित ९० मिनेटको समय १-१ को बराबरी र थप ३० मिनेटमा गोल हुन नसक्दा खेल पेनाल्टी सुटआउटमा पुगेको थियो । खेलको दोस्रो मिनेटमा नै किएरन ट्रिपिएरको क्रसमा लुक शले गोल गर्दै इंग्ल्यान्डलाई अग्रता दिलाएका थिए । तर, ६७ औं मिनेटमा लियोनार्दो बोनुचीले गोल गर्दै इटालीलाई बराबरीमा ल्याए । त्यसपछि बाँकी समयमा दुवै पक्षबाट गोल हुन नसकेपछि पेनाल्टी सुटआउटमा  गएको खेलमा इटालीले बाजी मार्न सफल भयो । 

पेनाल्टीमा इटालीका डोमिनिको बेरार्डी, बोनुची र फेडेरिको बेर्नाडेस्चीले गोल गर्न सफल भए तर, आन्द्रे बेलोट्टी र जोर्गिन्होको प्रहार इंग्ल्यान्डका गोलकिपर जोर्डन पिकफोर्डले रोकेका थिए ।

यस्तै, इंग्ल्यान्डका लागि इटालीका गोलकिपर जियानलुइजी डोनारुम्मा बाधक बने । इंग्ल्यान्डका ह्यारी केन र ह्यारी मग्वाएरले गोल गरे भने मार्कुस राषफोर्डको प्रहार पोस्टमा लागेर बाहिरियो । तर, जाडोन सान्चो र साका बाकुयोको प्रहार भने डोनारुम्माले रोके । 

त्यसपछि इटालीले ३-२ को जित दर्ता गर्दै उपाधि जित्यो । यस उपाधिसँगै चारपटकको विश्व विजेतासमेत रहेको इटालीले दोस्रो पटक युरोकपको उपाधि उचालेको छ । यसअघि इटालीले १९६८ मा युरोको उपाधि जितेको थियो । तर, लामो समयपछि पहिलो पटक फाइनलमा पुगेको इंग्ल्यान्ड भने घरेलु मैदानमै उपाधि जित्नबाट वञ्चित बन्यो । 

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

सम्पादक कंडेलको स्मृतीमा दीप प्रज्वलन कांग्रेसमा संसदीय दलको नेता छान्न चुनाव हुने संकेत, गगन र विश्वप्रकाश अघि बढे रोटरीले बुटवलमा भित्र्यायो ग्लोबल ग्रान्टअन्तर्गत १० करोडका प्रोजेक्ट तिलोत्तमामा औधोगिक ब्यापार मेलाको तयारी पूरा, ३ सय स्टल सहभागी हुँदै विकासका कामहरुमा राजनीतिक रँग नदिन छत्रकाेट गाउँपालिकाका अध्यक्ष पाण्डेकाे आग्रह गृहमन्त्री खाणकै गृहजिल्ला रुपन्देहीमा कांग्रेस शुन्य, कार्यकर्ता असन्तुष्ट समानुपातिकतर्फ कसको कति मत ? भ्रष्टाचार आराेपमा दाङका तत्कालिन प्रमुख डिभिजनल इन्जिनियर विरुद्ध मुद्दा दायर स्याङ्जा २ र बाजुरामा पुनः मतदान नहुने, गणना सुरु गर्न आयोगको निर्देशन लुम्बिनीका कर्मचारी आन्दोलित : बुटवलबाट रातारात कुम्लो पारेर राजधानी सार्न हुँदैन कर्णाली सरकार गठनका लागि शक्ति केन्द्र धाउँदै नेताहरु अतिक्रमण गरेर बनाइएका संरचना ३५ दिनभित्र हटाऊ : उपत्यका विकास प्राधिकरण पोलियो खोपको तयारीमा रहेकाे प्रहरी ट्रकमा आत्मघाती हमला, ३ जनाको मृत्यु प्रत्यक्षतर्फ महिला निर्वाचित नहुँदा सुदूरपश्चिममा समानुपातिक कोटाबाट संसद छिर्न चाहने पुरुषलाई समस्या १६५ निर्वाचन क्षेत्रमा १६१ को अन्तिम नतिजा सार्वजनिक, हेर्नुहोस कहाँ कसले जिते ? स्याङ्जामा सुन्तला उत्पादन वृद्धि भएपछि किसान उत्साहित अरबाज खान र जर्जियाको ब्रेकअप सोलुखुम्बुका एक हजार परिवार बिजुलीविहीन चीनको आणविक हतियार सन् २०३५ सम्ममा तीन गुणा बढी: अमेरिका भैरहवा आँखा अस्पतालमा अत्याधुनिक मोडुलर शल्यक्रिया कक्ष स्थापना गरिने