२४ मंसिर २०७९, शनिबार

Dec 10, 2022

बुटवल । मेची–महाकाली बुहारी संयुक्त आवाज नवलपरासीले किशोरी, सुत्केरी र गर्भवती महिलाहरूलाई लक्षित गरेर स्वास्थ्य सामग्री वितरण गर्नुको साथै परामर्श तथा जनचेतनामूलक कार्यक्रम गरेको छ । समूहले बाढीबाट प्रभावित बर्दघाट नगरपालिका ४ का विभिन्न परिवारका ३४ जना किशोरीलाई किशोरी किट, ९ जना सुत्केरी महिला र १० जना गर्भवती महिलाहरूलाई १६ वटा झुल,मर्यादा सामग्रीसहित प्रदान गरेको हो ।

समूहलाई उक्त सामग्री सिद्धार्थ सामाजिक विकास केन्द्र कपिबस्तु शाखाले उपलब्ध गराएको थियो । संस्थाका पूर्व अध्यक्ष तथा संरक्षक पोमनारायण पौडेलले उक्त सामग्री हस्तान्तरण गरेका थिए । उद्योग वाणिज्य संघ,नवलपरासीको हलमा भएको सहयोग हस्तान्तरण तथा जनचेतना कार्यक्रम मेची–महाकाली संयुक्त आवाज नवलपरासीकी अध्यक्ष लक्ष्मी भुसालको अध्यक्षता ,मेची–महाकाली संयुक्त आवाज लुम्बिनी प्रदेशकी संयोजक लता खड्काको प्रमुख आतिथ्यता र नवलपरासी शाखाकी सचिव सिता भण्डारीको सञ्चालनमा भएको थियो ।

सो अवसरमा कार्यक्रमकी प्रमुख अतिथि लता खड्काले महिलाहरु संवेदनशील हुने हुँदा जुनसुकै संक्रमण र संकटमा पनि महिलालाई बढी समस्या र अप्ठ्यारो पर्ने बताउँदै कोरोना महामारी र बाढीले प्रभावित अवस्थामा आफूहरुले सहयोगको प्रयास गरेको बताइन् । साथै उनले उपस्थित किशोरी तथा महिलाहरुलाई किशोर अवस्थाका परिवर्तन, गर्भावस्थामा अप्नाउनुपर्ने सावधानी र शिशु स्याहार सम्बन्धी जानकारी र सचेतना गराएकी थिइन् । त्यसैगरी कपिलबस्तुकी अध्यक्ष चन्द्रा अर्यालले महिलाहरु सदैव एकबद्ध भई अधिकार जिम्मेवारीसँगै समस्या र अधिकारका लागि लागि रहनुपर्ने बताइन् ।

Advertisement

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

हाेराइन जिबिएस स्कुल ड्राइभरटाेलमा डान्स आइकन र ट्यालेन्ट हन्ट तिलोत्तमामा जारी प्रथम टोल स्तरीय सेभेनए साइड फुटबलमा आज फाइनल खेल हुँदै महिलासहित २७ जनालाई सार्वजनिक स्थलमा कोर्रा पाल्पामा भएको दुर्घटनामा रुपन्देहीका ३४ वर्षीय युवाको मृत्यु आज अन्तर्राष्ट्रिय मानव अधिकार दिवस सरकारमा सहभागी हुन रेशम चौधरीलाई रिहा गर्नुपर्ने नागरिक उन्मुक्ति पार्टीको सर्त राजधानीको विषयलाई लिएर राजनीति होइन प्रदेशसभाको निर्णय कार्यान्वयन गर्न सहयोग गर्नुहोस्: मुख्यमन्त्री केसी तिलोत्तमा मेला : कुस्तीमा नेपालकै पहलमान विजयी, शनिबारदेखि ब्याडमिन्टन प्रतियोगिता हुँदै राजनीतिले धरापमा पर्यो नेपालकको खेलकूद : केन्द्रिय उपाध्यक्ष श्रेष्ठ टरिगाउँ विमास्थलको डिपोमा हवाई इन्धन भरेको ६ महिनापछि रिफिल सेवा सञ्चालनको तयारी बुटवलमा सम्पन्न ११ औं एभरेष्ट वादविवादको उपाधि नव ज्योतिका पाठकलाई विश्वकपका अतिथिलाई खाना खुवाउँछन् नेपालका विनोद, धेरैको रोजाई माछा र तारेको आलु बुटवलको नरैनापुर विद्यालयमा शैक्षिक सुधारसँगै विद्यार्थीको आकर्षण तिलोत्तमा सहकारीद्वारा रक्तदान, ५२ यूनिट संकलन अन्तरविद्यालय क्रिकेटः लुम्बिनी र शान्ति नमूना फाइनलमा संसद सचिवालयको पत्र कार्यान्वयन नगर्न अन्तरिम आदेश राजनीतिक दलहरुले निर्वाचनमा महिलामाथि व्यापक विभेद् गरेः आयोग आर्थिक क्षेत्र चलायमान बनाउने नयाँ सरकारको पहिलो प्राथमिकता : गृहमन्त्री खाँण बुटवलमा पदक विजेता खेलाडीलाई सम्मान, पत्रकारद्वय पाण्डे र श्रेष्ठ पुरस्कृत बुटवलको ट्राफिक, ठेला, इरिक्सा र पार्किङ व्यवस्थापनको काम एकसाथ अघि बढ्ने