११ आश्विन २०७९, मंगलवार

Sep 27, 2022

साउन १०,
काठमाण्डौं । सिंगापुरमा भइरहेको आइसीसी टी-२० विश्वकप क्वालिफायर एसिया फाइनल अन्तर्गत शुक्रवार नेपालको खेल थिएन। तर सबै नेपाली क्रिकेट समर्थकको नजर भने इन्डियन एसोसिएसन ग्राउण्डमा भएको दुई खेलमा थियो। संयोगबस दुवै खेलको नतिजा पनि नेपालको लागि फाइदाजनक बन्यो।

Advertisement

आजको खेलमा पराजित भएपछि कतार र मलेसिया दुई टिम उपाधि होडबाट बाहिरिएका छन्। यस्तै आज जितेका टोलीहरु सिंगापुर र कुवेतसँगै नेपाल पनि अब उपाधि होडमा छ। आजको पहिलो खेलमा कुवेतले कतारलाई १० रनले हराउदै पहिलो जित हात पारेको थियो। यस्तै दोस्रो खेलमा घरेलु टोली सिंगापुरले मलेसियालाई ८ विकेटले हरायो। सिंगापुरसँग हारेपछि दुई हार बेहोरेको मलेसिया पनि शीर्ष स्थाको होडबाट बाहिरिसकेको छ। ३-३ खेल खेलेका कतार मलेसियाको समान २ अंक छ। दुवैले एक खेल जित्दा दुई खेल हारेका हुन्। घरेलु टोली सिंगापुर भने अपराजित रहँदै ५ अंकसहित शीर्ष स्थानमा कायम छ।

यस्तै २ खेलमा १ जित र १ हारको नतिजा निकालेको नेपालको २ अंक छ। नेपालले आफ्नो तेस्रो खेल शनिवार कुवेतसँग खेल्नेछ। पहिलो जितपछि कुवेत ३ अंकसहित दोस्रो स्थानमा छ। अब यस क्वालिफायरबाट विजेता बन्दै ग्लोबल क्वालिफायर पुग्ने होडमा सिंगापुर, कुवेत र नेपाल छन्। सिंगापुर र नेपालको सम्भावना भने अली बढी छ। सिंगापुर र कुवेत दुवैले अब नेपालसँग मात्र खेल्न बाँकी छ।

नेपालले अब बाँकी दुई खेल जितेमा शीर्ष स्थानमा रहेर विजेता बन्दै ग्लोबल क्वालिफायरमा स्थान बनाउनेछ। दुई मध्ये एक खेल हारेमा भने नेपालको यात्रा सकिनेछ। यस्तै सिंगापुरले अन्तिम खेलमा नेपाललाई पराजित गर्न सके सिंगापुर विजेता बन्नेछ। कुवेतको हकमा भने कुवेतले नेपाललाई हराउनुपर्नेछ भने नेपालले पनि सिंगापुरलाई राम्रो रनरेटमा पराजित गर्नुपर्नेछ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

रोटरी डाउनटाउनको डेगु रोकथाम र सचेतना अभियान समानुपातिक बन्दसूचीमा भएका त्रुटिहरु परिमार्जन गरिनेछ : कांग्रेस कार्यकाल सकिँयाे तर सरकारी सम्पतिमाथिकाे सांसदकाे रजाँई अझै सकिएन नेप्सेमा १५ अंकको वृद्धि बसको ठक्करबाट २१ महिने बालकको मृत्यु डेंगु बिरामीको संख्या साढे २५ हजार नाघ्यो, हालसम्म ३२ जनाको मृत्यु निर्वाचन आचारसंहिता बुधबारदेखि लागू हुने सिलौटाले छातीमा प्रहार गरी श्रीमतीको हत्या वैकल्पिक राजनीतिक बारेको बहस ! आबेको अन्त्येष्टिअघि हजारौँ प्रदर्शनकारी विरोधमा उत्रिए अमेरिकी सहायकमन्त्री एलिजाबेथ भोलि नेपाल आउँदै लुम्बिनी प्रदेशमा पर्यटन प्रर्वद्धनका आधारहरु तीन घण्टादेखि बालुवाटारमा गठबन्धनको बैठक, सिट बाँडफाँट टुंग्याउने प्रयास दक्षिण कोरियाको असैनिकृत क्षेत्रको भ्रमण गर्दै ह्यारिस आश्रममै दशैँ राष्ट्रसंघमा परराष्ट्र सचिवले राखे युक्रेन, अफगानिस्तान, म्यानमार, लिबिया, सिरिया, प्यालेस्टाइन र यमनका विषयमा नेपालको स्पष्ट धारणा हरिकृष्ण कार्की बने कामु प्रधानन्यायाधीश ट्रयाक्टरबाट खसेर एकको मृत्यु मनास्लु हिमपहिराेः एक जनाको मृत्यु, १० को सकुशल उद्धार बेलहिया नाकामा ५ पर्यटकको भब्य स्वागत