१३ जेष्ठ २०७९, शुक्रबार

May 27, 2022

काठमाडौँ । मेलम्ची नदीमा आएको बाढीले इलाका प्रहरी कार्यालय हेलम्बुको भवन ढालेको छ। मेलम्ची खोलामा आएको बाढीले धरापमा परेको भवन नदीको धार परिवर्तन हुने क्रममा लगातार छालले हिर्काउँदा शनिबार बिहानीपख भवन ढलेको हेलम्बु गाउँपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत विष्णुहरि तिमल्सेनाले जानकारी दिए।

Advertisement

उनले भने, ‘बाढीले क्षति गरेर जोखिममा परेका कारण सामान यसअघि नै सारिएको थियो। सोही कारण मानवीय क्षति भएन। तर तीन करोड ४२ लाखको लागतमा निर्माण भइ केही महिनाअघि मात्रै उद्घाटन भएको भवन भने ढलेको छ। सो नदीले बारम्बर धार परिवर्तन गर्दा सो क्षेत्रका अरु केही घरहरु पनि ढल्ने जोखिममा छन्।’

अहिले भने मेलम्ची तथा इन्द्रावती नदीमा पानीको बहाव घट्दो क्रममा रहेको जिल्ला प्रशासन कार्यालय सिन्धुपाल्चोकले जनाएको छ। तर नदीले धार परिवर्तन गर्ने क्रम भने निरन्तर छ। शुक्रबार बेलुका केही समय नदीमा पानीको बहाव बढे पनि त्यसपछि घट्दो क्रममा रहेको र जोखिम केही कम भएको सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी बाबुराम खनालले जानकारी दिए।

पानी पर्ने क्रम रोकिएको तथा नदीमा बहाव पनि कम हुने क्रम जारी रहेकाले जोखिम केही कम भए पनि सतर्कता भने चाहिने उनले बताए।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

आज यी क्षेत्रमा वर्षाको सम्भावना महानगर प्रमुखका ७ उम्मेदवार जसले आफैँलाई भोट हालेनन् तिलोत्तमाको मेयरमा काँग्रेसका खाँण र उपमेयरमा एमालेकी चौधरी निर्वाचित गृहमन्त्रीको वडामा कांग्रेस पराजित आमा हजुरको सम्झनामा आँसु पिएर बाँच्दैछु ! रुपन्देहीकी एक मात्र महिला वडा अध्यक्ष मिनाको १० प्रतिशत बजेट शिक्षामा छुट्टयाउने प्रतिवद्धता श्रीमतीको हत्या गरेको अभियोगमा श्रीमान पक्राउ कम उमेरमै सफलतातर्फ लम्किँदै परिश्ना १५ वर्षीया छात्रालाई बलात्कार गरी फरार रहेका प्रिन्सीपल पाँच वर्षपछि पक्राउ हजुरआमाको हत्या गरेको अभियोगमा नाती पक्राउ निजगढमा अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल बनाउन सर्वोच्चले लगायो रोक ६८ हजार बढी विद्यार्थीले लुम्बिनीबाट एसएलसी दिदैँ तिलोत्तमामा खाँण ८४५ मतले अगाडि, अब ३ हजार मत गन्न बाँकी ओलीले नीति तथा कार्यक्रममा लिम्पियाधुरा, लिपुलेक खोजेपछि प्रकाशमानले दिए जवाफ निर्वाचन शान्तिपूर्ण र धाँधलीरहित सम्पन्न भाे: झलनाथ शुक्रबारबाट क्यूएफएक्ससहित देशभरका हलमा ‘कबड्डी-४’ सत्तारुढ गठबन्धनले नेपालको स्वतन्त्र र असंलग्नता परराष्ट्र नीति परित्याग गरेको हो : रावल दश महिनामा एक अर्ब २१ करोडको फेसमास्क नेपाल भित्रियो इपीजी प्रतिवेदन बुझ्न प्रधानमन्त्री देउवालाई ओलीको आग्रह विद्यालय जाँदै गरेकी बालिकामाथि बलात्कार प्रयास