६ जेष्ठ २०७९, शुक्रबार

May 20, 2022

भैरहवा । प्रतिमान–नीमा स्मृति प्रतिष्ठान भैरहवाले रुपन्देहीको रोहिणी गाउँपालिकाद्वारा सञ्चालित कोभिड–१९ विशेष अस्पताललाई विभिन्न स्वास्थ्य सामग्री प्रदान गरेको छ । अमेरिकास्थित “संगसंगै” नामक संस्थाको सहयोगमा प्रतिष्ठानले रोहिणी–३ स्थित कोभिड अस्पताललाई शुक्रबार स्वास्थ्य सामग्री हस्तान्तरण गरेको हो ।

Advertisement

कोभिड अस्पताललाई अक्सिजन सिलिण्डर १ कन्सनटेटर १ थान, अक्सिजन सिलिण्डर ५ थान, अक्सिजन रेगुलेटर ५ थान, पीपीई ५० थान, सर्जिकल ग्लोब्स, सर्जिकल क्याप, फेस शिल्ड ५०–५० थान, सर्जिकल मास्क १ हजार थान र सेनिटाइज। ५० लिटर प्रदान गरिएको प्रतिष्ठानका निर्देशक धर्म बहादुुर केसीले जानकारी दिए ।

अस्पताललाई केही भए पनि सहयोग पुगोस् र कोरोना संक्रमित बिरामीको उपचारमा सहजता होस् भन्ने उद्देश्यले स्वास्थ्य सामग्री प्रदान गरिएको प्रतिष्ठानको कार्यकारी निर्देशक स्वाती थापाले बताइन् । प्रतिष्ठानले उक्त अस्पतालमा भर्ना भएको बिरामी र यहाँ कार्यरत स्वास्थ्यकर्मीहरुलाई जेठ १७ गतेदेखि सुुरु गरी तीन महिनासम्म निःशुल्क खानाको व्यवस्थापन गरेको थापाले जानकारी दिइन् । त्यस्तै जेठ १७ देखि लागू हुने गरी गाउँपालिकाका नागरिकको कोरोना संक्रमणबाट मृत्यु भएको अवस्थामा मृतकको दाहसंस्कारका लागि प्रतिष्ठानले १० हजार रुपैयाँ उपलब्ध गराउने उनले बताइन् ।

हस्तान्तरण कार्यक्रममा बोल्दै रोहिणी गाउँपालिकाका अध्यक्ष सनोज कुमार यादवले रोहिणी गाउँपालिकालाई समय समयमा प्रतिमान नीमा स्मृति प्रतिष्ठानले सहयोग गर्दै आएको बताए । उनले पूर्व स्वास्थ्य मन्त्री दिपक बोहरा उपाध्यक्ष रहनु भएको प्रतिष्ठानले गाउँपालिकाप्रति सकारात्मक सोच राख्दै सहयोग कार्यलाई अगाडी बढाएको भन्दै धन्यवाद ज्ञापन गरे । अध्यक्ष यादवले कोभिड १९ अस्पतालमा स्वास्थ्यकर्मीहरुले साहसका साथ काम गरी धेरै विरामीलाई निको बनाएर घर फर्काउन सफल भएको बताए ।

कार्यक्रममा राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)का केन्द्रीय कार्य सम्पादन समिति सदस्य ताहिर अलिले यस क्षेत्रमा सहयोग गर्न पूर्व स्वास्थ्यमन्त्री दिपक बोहरा सदैव सकारात्मक रहदै आउनुभएको बताए । उनले अस्पताललाई खानाको व्यवस्था गर्ने र विभिन्न समयमा गाउँपालिकालाई सहयोग गर्ने प्रतिमान नीमा स्मृति प्रतिष्ठान धन्यवादको पात्र भएको बताए । संकटको बेला सहयोग गर्ने संस्थालाई बिर्सन नसकिने उनको भनाइ थियो ।

रोहिणी गाउँपालिका वडा नम्बर ३ का वडाअध्यक्ष तथा धकधई प्राथमिक स्वास्थ्य केन्द्र व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष वीर बहादुर क्षेत्रीले रोहिणी गाउँपालिका र प्रतिमान नीमा स्मृति प्रतिष्ठानबीच नङ र मासुको सम्बन्ध स्थापित भएको बताए । उनले केही विपद्को पर्दा पनि प्रतिष्ठानले सहयोग गर्दै आएको बताए । नेपाल रेडक्रस सोसाइटी रुपन्देहीका महामन्त्री आर मोहम्मद खानको सञ्चालनमा कार्यक्रम सम्पन्न भएको थियो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

घर फर्किए म्यादी प्रहरी उत्तर कोरियामा ‘ज्वरो’बाट २२ लाख प्रभावित मदन भण्डारी स्मृति यु–१४ लिटिल स्टार क्रिकेटको उपाधि बुटवल टाइगर्सलाई गठबन्धनलाई भारी मतले पछि पार्दै कलैया उपमहानगरमा एमाले विजयी तिलोत्तमामा गठबन्धनका खाँणलाई पछि पार्दै चापागाईं, उपप्रमुख चौधरीको फराकिलो मतान्तर कायम स्वस्थ जीवन जिउन उचित आहारमा ध्यान दिऔँ : लुम्बिनी प्रदेश प्रमुख शेरचन रुपन्देहीका ८ पालिकाका निर्वाचित जनप्रतिनिधिले लिए शपथ सैनामैनाका जनतालाई पूर्व मेयर कार्कीको प्रतिबद्धता-‘जनसेवामा जुट्न कुनै कुराले बाधा पुर्याउने छैन’ सैनामैना प्रमुखमा गठबन्धनका शर्मा, उप-प्रमुखमा एमालेकी राना रुपन्देहीको गैडहवा प्रमुख र उपप्रमुखमा एमाले विजयी लिटिल बर्ड्समा पुरस्कार वितरण तथा सांस्कृतिक कार्यक्रम एसिया कप छनोट: किरण पनि टिमबाहिर, चार खेलाडीलाई अवसर सम्मरीमाईमा अध्यक्ष र उपाध्यक्षमा कांग्रेस विजयी रुपन्देहीको मर्चवारी अध्यक्षमा कांग्रेस परित्याग गरेका बरई विजयी तिलोत्तमामा खाँण भन्दा चापागाईं १८६ मतले अगाडि ६५० पालिकामा नतिजा आयो, कांग्रेसलाई २९२ पालिका पाल्हीनन्दन गाउँपालिकामा पुनःमाओवादीका बैजुप्रसाद गुप्ता शपथ ग्रहणपछि सिद्धार्थनगरका मेयरकाे घाेषणा- आफूले पाएकाे मत बराबर वृक्षारोपण गर्छु भरतपुर महानगर अपडेट : रेनुलाई ३ हजार बढी मतान्तर, पछ्याउँदै सुवेदी छुट्टाछुट्टै सवारी दुर्घटनामा चार जनाको मृत्यु