६ जेष्ठ २०७९, शुक्रबार

May 20, 2022

भैरहवा । कोभिडको कारण करिब २ महिना देखी बन्द रहेको भीम अस्पतालको आकस्मिक, ओपिडी र प्रसुती सेवा पुनः सुचारु भएको छ । अस्पतालले सूचना जारी गर्दै यी सेवाहरु फेरी सुरु भएको जानकारी गराएको छ ।

Advertisement

भैरहवा स्थित भीम अस्पताल कोभिड बिशेष अस्पतालको रुपमा रहेको र कोभिडको दोश्रो लहरको कारण बिरामी बढ्दै गए पछि अन्य सेवाहरु रोकिएको थियो । बिशेष गरि विपन्न वर्गको उपचारको केन्द्र रहेको भीम अस्पताल बन्द हुदा भैरहवा तथा यस आसपासका ग्रामीण क्षेत्रका बिरामीहरु समस्यामा परेका थिए । सरकारी अस्पताल बन्द हुदा उनिहरु चर्को शुल्क तिरेर निजि अस्पताल एवम क्लिनिकहरुमा उपचार गराउन बाध्य भएका थिए । अहिले अस्पतालले सेवा पुनः सुचारु गर्दा बिरामीहरुले राहत महसुस गरेका छन् ।

कोरोना संक्रमितको चाप न्यून हुँदै गए पछि अस्पतालको अन्य सेवाहरु फेरीबाट सुचारु गरिएको भीम अस्पतालका मेडिकल सुपरिडेन्टेन डाक्टर शकुन्तला गुप्ताले जानकारी दिईन । कोभिडका कारण सेवा बन्द हुँदा झाडापखला, रुघाखोकी, ज्वरो, दुर्घटना, सर्पले टोकेका विरामीका साथै प्रसूति सेवा प्रभावित भएको थियो । यसले गर्दा कयौं विरामी अस्पताल आएर पनि उपचारै नपाएर फर्किएका थिए ।

बिक्रम सम्वत १९९० सालमा ३ शैयाबाट स्थापित अस्पताल २०३५ सालमा १५, २०४१ सालमा २५ शैयाको स्वीकृती पाएको छ । १ सय शैयाको अस्पतालको रुपमा सरकारले घोषणा गरेपनि हाल २५ शैयाको स्वीकृति रहे पनि अस्पतालमा ६० शैयाको बिरामीले सेवा लिई रहेका छन् । भीम अस्पतालले हाल ओपिडि सेवा, आकस्मिक, अन्तरंगमा प्रसुती र सामान्य चिकित्सा सेवा, मातृ शिशु सेवा (खोप पोषण परिवार नियोजन), प्रयोगशाला, एक्सरे, ईसिजी, डट्स उपचार, कृष्ठरोग उपचार सेवा, यूएसजी सेवा र एआरटी सेवा दिदै आएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

घर फर्किए म्यादी प्रहरी उत्तर कोरियामा ‘ज्वरो’बाट २२ लाख प्रभावित मदन भण्डारी स्मृति यु–१४ लिटिल स्टार क्रिकेटको उपाधि बुटवल टाइगर्सलाई गठबन्धनलाई भारी मतले पछि पार्दै कलैया उपमहानगरमा एमाले विजयी तिलोत्तमामा गठबन्धनका खाँणलाई पछि पार्दै चापागाईं, उपप्रमुख चौधरीको फराकिलो मतान्तर कायम स्वस्थ जीवन जिउन उचित आहारमा ध्यान दिऔँ : लुम्बिनी प्रदेश प्रमुख शेरचन रुपन्देहीका ८ पालिकाका निर्वाचित जनप्रतिनिधिले लिए शपथ सैनामैनाका जनतालाई पूर्व मेयर कार्कीको प्रतिबद्धता-‘जनसेवामा जुट्न कुनै कुराले बाधा पुर्याउने छैन’ सैनामैना प्रमुखमा गठबन्धनका शर्मा, उप-प्रमुखमा एमालेकी राना रुपन्देहीको गैडहवा प्रमुख र उपप्रमुखमा एमाले विजयी लिटिल बर्ड्समा पुरस्कार वितरण तथा सांस्कृतिक कार्यक्रम एसिया कप छनोट: किरण पनि टिमबाहिर, चार खेलाडीलाई अवसर सम्मरीमाईमा अध्यक्ष र उपाध्यक्षमा कांग्रेस विजयी रुपन्देहीको मर्चवारी अध्यक्षमा कांग्रेस परित्याग गरेका बरई विजयी तिलोत्तमामा खाँण भन्दा चापागाईं १८६ मतले अगाडि ६५० पालिकामा नतिजा आयो, कांग्रेसलाई २९२ पालिका पाल्हीनन्दन गाउँपालिकामा पुनःमाओवादीका बैजुप्रसाद गुप्ता शपथ ग्रहणपछि सिद्धार्थनगरका मेयरकाे घाेषणा- आफूले पाएकाे मत बराबर वृक्षारोपण गर्छु भरतपुर महानगर अपडेट : रेनुलाई ३ हजार बढी मतान्तर, पछ्याउँदै सुवेदी छुट्टाछुट्टै सवारी दुर्घटनामा चार जनाको मृत्यु