१५ मंसिर २०७८, बुधबार

Dec 1, 2021

भैरहवा । कोभिडको कारण करिब २ महिना देखी बन्द रहेको भीम अस्पतालको आकस्मिक, ओपिडी र प्रसुती सेवा पुनः सुचारु भएको छ । अस्पतालले सूचना जारी गर्दै यी सेवाहरु फेरी सुरु भएको जानकारी गराएको छ ।

Advertisement

भैरहवा स्थित भीम अस्पताल कोभिड बिशेष अस्पतालको रुपमा रहेको र कोभिडको दोश्रो लहरको कारण बिरामी बढ्दै गए पछि अन्य सेवाहरु रोकिएको थियो । बिशेष गरि विपन्न वर्गको उपचारको केन्द्र रहेको भीम अस्पताल बन्द हुदा भैरहवा तथा यस आसपासका ग्रामीण क्षेत्रका बिरामीहरु समस्यामा परेका थिए । सरकारी अस्पताल बन्द हुदा उनिहरु चर्को शुल्क तिरेर निजि अस्पताल एवम क्लिनिकहरुमा उपचार गराउन बाध्य भएका थिए । अहिले अस्पतालले सेवा पुनः सुचारु गर्दा बिरामीहरुले राहत महसुस गरेका छन् ।

कोरोना संक्रमितको चाप न्यून हुँदै गए पछि अस्पतालको अन्य सेवाहरु फेरीबाट सुचारु गरिएको भीम अस्पतालका मेडिकल सुपरिडेन्टेन डाक्टर शकुन्तला गुप्ताले जानकारी दिईन । कोभिडका कारण सेवा बन्द हुँदा झाडापखला, रुघाखोकी, ज्वरो, दुर्घटना, सर्पले टोकेका विरामीका साथै प्रसूति सेवा प्रभावित भएको थियो । यसले गर्दा कयौं विरामी अस्पताल आएर पनि उपचारै नपाएर फर्किएका थिए ।

बिक्रम सम्वत १९९० सालमा ३ शैयाबाट स्थापित अस्पताल २०३५ सालमा १५, २०४१ सालमा २५ शैयाको स्वीकृती पाएको छ । १ सय शैयाको अस्पतालको रुपमा सरकारले घोषणा गरेपनि हाल २५ शैयाको स्वीकृति रहे पनि अस्पतालमा ६० शैयाको बिरामीले सेवा लिई रहेका छन् । भीम अस्पतालले हाल ओपिडि सेवा, आकस्मिक, अन्तरंगमा प्रसुती र सामान्य चिकित्सा सेवा, मातृ शिशु सेवा (खोप पोषण परिवार नियोजन), प्रयोगशाला, एक्सरे, ईसिजी, डट्स उपचार, कृष्ठरोग उपचार सेवा, यूएसजी सेवा र एआरटी सेवा दिदै आएको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्

Flash News

चिकित्सक र उपकरण अभावले थला परेको अस्पताल तिनाउको हरियाली गाउँमा लैंगिक हिंसा विरुद्ध सचेतना कार्यक्रम अपाङ्गता भएका व्यक्तिका कुरा उठान गर्न माग गर्दै पत्रकारलाई कलम वितरण उद्योगमैत्री वातावरण बनाऊँ : प्रदेश प्रमुख शेरचन एकीकृत समाजवादीको कार्यालय उद्घाटन गर्न बुटवल आउँदै माधव नेपाल चोरीका मोटरसाइकल चलाउने दुई पक्राउ राष्ट्रपति भण्डारीले जारी गरिन् ६ अध्यादेश एशियाको उत्कृष्ट बैंकको उपाधि एनएमबी बैंकलाई राष्ट्रिय गौरबका आयोजनाहरुको प्रगतिबारे लुम्बिनी सरकारको चासो कांग्रेस प्रदेश अधिवेशनको उद्घाटनसत्र भोलि, प्रदेश-२ का केही जिल्लामा विवाद कायमै रंगशालामा युथ एथ्लेटिक्स हुँदा लिग तालिका परिवर्तन रुपन्देहीका पत्रकारद्वय कंडेल र नेपाललाई रोटरी पत्रकारिता पुरस्कार तीन हजार पर्यटन मजदूरलाई राहत मतदाता नामावली संकलन पालिकाबाटै गरिने भरुवा बन्दुकसहित एक जना पक्राउ ओमिक्रोन भेरियन्टको कारण जापानले रोक्यो नयाँ आगमन उडान बुकिङ वैदेशिक व्यापार ६५ प्रतिशतले वृद्धि राप्रपा-एमाले अधिवेशनः शुभकामना दिन चितवन पुगे थापा, तर ओली भृकुटीमण्डप पुगेनन् नेपालमा थप ३१६ जनामा कोरोना संक्रमण, ३ को मृत्यु मोटरसाइकल दुर्घटनामा एक युवकको मृत्यु